kult materstva - je precenovany?, alebo nie?

Príspevok v téme: kult materstva - je precenovany?, alebo nie?
111monnika

mam pocit, ze materstvo a vychova deti je kultom, a nie normalnym zivotom, a to sme prezili ako ludstvo az do nasho tisicrocia aj bez priruciek,

sama mam dceru, a pohodovy zivot, samozrejme, tiez som si presla nevydarenym vztahom, konecne si mozem uzivat, realizovat sa, splnat si sny, kedze dcera je uz dospela, slobodna, aj ked studujuca, ja jej poskytujem moju podporu, lasku, byvanie, osatenie, stravu, a konecne sa venujem samam sebe, myslim fakt viac na mna ako donedavna, aj ked dcere sa to velmi nepaci, chcela by viac, ale ak chce, nech si zarobi :)

Žužova

Že rodičia najprv deti rozmaznávaju a potom ked ich začnu vyciciavať a využívať v dospelosti maju z toho nervy a chcu pretrhnuť putá ? :D ....
No tak nech si nerobia deti ked ich nechcú...

jedulka

Go fruit, ale dá se i s kočárkem, jen ho umět správně chytit a šup s ním do busu. Šátkem bych se velmi bála ....

MultiLevel

GoFruit, do mhd mozes ist v pohode aj so satkou...s tym samozrejme, ze ti niekto uvolni miesto...Ak sa niekto nepostavi sam, treba poprosit nasurovku.
Aj stare matere mali kedysi dieta zabalene v satke a robili na poliach, prali pradlo vo vode, prosto vykonavali xxx cinnosti a detom sa nic nedialo...

jedulka

Žužova..ale ona si nestěžuje, jen otevřela tému, která je nevím z jakého důvodu tabu!Ona má alespoň tu odvahu!

GoFruit

Ja som nosila v satke aj v mhd a proste spm sa drzala velmi pevne s vedomim ze moze prudko zabrzdit. Odhliadnuc od toho to bolo super. S kocikom by som sa do niektorych dopravnych prostriedkov nedostala bez pomoci a ja otravovat nikoho nebudem.

Žužova

Hm ... Chceš sa oslobodiť od svojho decka ?.. mám z celej diskusie pocit ,akoby si ju ani nechcela. Bola nechcená ? Mala si to riešiť už vtedy a nie teraz tu nadávať a kydať na ňu a na iné decká.
Vyzerá to ako keby sa ti všetky malé decká sprotivili :D

Ja deti tiež nemusím a ani veru neplánujem nejaké mať... a toto ma len usvečilo že robím dobre,lebo by som veru nechcela dopanúť ako ty :D..

Ale v každom prípade,ako si si vychovala tak máš.. nechápem čo sa tu teraz sťažuješ,decko je len a len tvoja vyzitka..neviem čo očakávaš ,poklonu?
:) ...

jedulka

slnovrat ...ano, šatka je v MHD velmi nebezpečná, to bych si nedovolila, prostě kočárek a hotovo.Ten umím vzít do MHD i bez pomoci....

jedulka

Slnovrat ...přesně tak to bylo i u nás.ale já se učím celkem rychle :-)a podle pravidla:na hrubí pytel hrubou záplatu§ :-)))