Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kult materstva - je precenovany?, alebo nie?

Príspevok v téme: kult materstva - je precenovany?, alebo nie?
111monnika

mam pocit, ze materstvo a vychova deti je kultom, a nie normalnym zivotom, a to sme prezili ako ludstvo az do nasho tisicrocia aj bez priruciek,

sama mam dceru, a pohodovy zivot, samozrejme, tiez som si presla nevydarenym vztahom, konecne si mozem uzivat, realizovat sa, splnat si sny, kedze dcera je uz dospela, slobodna, aj ked studujuca, ja jej poskytujem moju podporu, lasku, byvanie, osatenie, stravu, a konecne sa venujem samam sebe, myslim fakt viac na mna ako donedavna, aj ked dcere sa to velmi nepaci, chcela by viac, ale ak chce, nech si zarobi :)

pandorica

Jedulka, puberta je dobrý zaberák na nervy.Práve si tým prechádzam so synom.Je to pre mňa nepochopiteľné, že ten milý, slušný chlapček je zrazu unudený, otravný, ufrfľaný a večne odutý kolohnát.

slnovrat

Dnes by som už možno otvorila ústa a povedala nech ma pustia sadnúť. Hold prvýkrat tehotná, ešte som sa učila o živote:) mňa neucili niečo pre seba pýtať a.bojovať za seba, to som sa musela naučiť sama. Zato ma učili slušnosti , úcte a súcitu.

slnovrat

Ono to bolo asi myslené že dieťa v satke v buse. Kočík je myslím vhodnejší. Ked teda majú problém ťa pustiť sadnúť plus prudké narazy. A v podstate je dieťa v satke v buse to isté ako tehotná žena, akurát že je ho vidno.

jedulka

111monnika ...to je šrumec co? :D:D:D
Neboj nic, mít odvahu otevřít takové téma, už mluví samo o sebe.
děti řvoucí a kopající - chudinky malé-je to o výchově.Pamatuji si tři i více hodinové sezení po doktorech s dětmi.Jaké dítě to vydrží v klidu.Měla jsem na to metodu, musíme to vydržet a když vydržíte, půjdeme do krámu a na co ukážete to koupíme.To bylo za komunistů, výběr nebyl tak velký,tak jsem se neměla čeho obávat.Výsledek byl ten, že jsem měla nejhodnější a nejvychovanější děti, když byli malé.Každý mi záviděl.:-)Nemusela jsem se s nima stydět jít kamkoli, byla jsem na ně velmi pyšná.Také je od malička důležité dítě učit nebát se lékařů.Když to vidím dneska, ty hysterické děcka, když se jim nedej bože potřebuje odebrat krev.To by mě zabilo.Když jsou malé je to brnkačka,protože tvoje slovo a rady vždy sledují a pozorují.Když se ztotožní s tím, že máš pravdu, chovají se dobře.Mě nastali potíže s dětmi až v pubertě, jejich samozřejmě:-)Tam jsem to nezvládla, myslela jsem si když mají dobré základy, tak už není zapotřebí vyvíjet nějaké výchovné taktiky.To byla velká chyba, velký omyl!
Kdybych měla "dítě" na VS a ono by přistupovalo ke mě tak jak tady popisují někteří, že je pro ně normální, doma navařit a uklidit,prost a jednoduše ohleduplnost a takt.Neváhám a solím peníze!Takové "děti" si to zaslouží.Ale takových zase není moc, co si budeme nalhávat.Stále jen mít nataženou ruku a brát a brát, je velmi špatné.Co tím vlastně získáme když jim všechno dáváme bez rozmyslu.Nic!Jen zklamání.Pobavil mě příspěvek od KAJÍKA, nebo jak byl ten nick.Naprosto přesně, výstižně a pravdivě!Jediný velmi rozumný příspěvek.Pustit nebo nepustit si někoho sednout.To je otázka!Naši důchodci mají nožky jak kozenky,polétají půl města, kde je jaká akce,dvě hodiny vykecávájí ve městě rozumy, ale jak vejdou do MHD,musejí sedět.:-)byla jsem těhotná 9 měsíců, když jsem se kymácela tramvají,přede mnou seděl asi 30 letý muž a díval se z okna.Srala jsem na něho:-)Hups, tramvaj zakolísala a s takovým pupkem těžko udržíte rovnováhu, tak jsem spadla na něj.Odřel si hubu o sklo:-)Málem mě zabil pohledem.Tak mu říkám:co čumíš frajere, neměl bys odřenou dršku, kdybys vstal :-)))Taky jsem si raději sedala na schody, a kašlala na to jestli mě někdo pustí a nebo ne.To nemá smysl.
Školičky a ty šílené mamičky.No to mi povídejte.Moje dcera je úplná fůrie,seřve každého, kdo by se jen špatně podíval na její děcko.Ale učit jí,poděkovat,poprosit si,rozloučit se jsem musela já.To si pište, že se to ani jedné z mých dcer velmi nelíbilo - jedině u tebe to musejí dělat, nikde jinde se jich na to nikdo neptá.Jinde at si dělají co chtějí u mě je alespoň základní slušnost bez debat!dnes je mým dvou vnučkám 7 let a jaké je to potěšení, když se ti vrhnou kolem krku a volají ahooooj babíííí :-)

pandorica

Satka je to najlepšie, čo kto kedy pre bábätka vymyslel.Aj fyzicky, lebo je v prirodzenej polohe, aj psychicky, lebo stále pri sebe cíti matku.

MultiLevel

ze je nebezpecne, ak je dieta v satke??? :D :D :D
A to, ze je to najprirodzenejsi sposob akym dieta nosit, ste nevedeli? A ze tak odjakzia zeny nosili svoje deturence a ze aj vasa pra pra pra pra babka tak nosila vasu pra pra pra starku?? :D

xxy

slnovrat, ano zazila som to mimo svk, zalezi, kde byvas, iste mhd su kritickejsie ako ostatne. mne by bolo uplne jedno, co si ostatni o mne pomyslia, pokial mi je zle, urobim to, co je pre mna potrebne, prip. pre dieta, ak si teda tehotna. ja z mojej skusenosti nemam negativne skusenosti s tym, ze niekde uprednostnili tehotnu, prip. matku s malym deckom na rukach alebo ze sa ona predrala dopredu. nik nikdy ani nemukol, tak asi mas stastie na nejaku debilnu mentalitu ludi. neda sa spoliehat, ze kazdy ti vzdy a vsade pomoze, ludia su vseliaki, preto si treba obcas pomoct, pripadne vypytat sa sam dopredu.

pandorica

Monika, ja si myslím,že každý rodič má povinnosť vychovať dieťa, ktoré privedie na svet.Dať mu, čo najlepšie možnosti do života.Ale takisto si myslím, že zo ženy sa pôrodom automaticky nestáva stroj výlučne na uspokojovanie potrieb svojho dieťaťa.Malo by byť zákonom dané, že každá jedna matka má nárok na svoje vlastné potreby,svoj voľný čas a relax.
A takisto mi pripadá samozrejmé, že deti sa postarajú o svojich rodičov v starobe.

slnovrat

Normálne to tak niektorí robia, ale mne je to trápne, navyše su všetci neochotni a zazeraju. Sak ja si tu radu vystojim, ale tá krava čo ma predbehla lebo som si cupla ma dorazila. A ľudia v buse bezne padajú pri prudkom zabrzdeni, normálne sa valaju po zemi, to si ešte nezažila ? Ja veľakrát.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kult materstva - je precenovany?, alebo nie? - Fórum - ZDRAVIE.sk