Prevod

neskusena

zobacik, troska si rozsir obzory. vyzera ze tvoja gramotnost je zaostala.

hotovostny vklad na ucet mozes urobit v akejkolvek banke kde ma prijimatel ucet.

teraz som tak platila dovolenku, ak som chcela, aby to bolo do minuty na ich ucte. doniesla som peniaze v hotovosti a o par sekund uz to tam mali nabehnute.

ucet

mate59, no a ked to vlozim ako vklad v tej banke prijimatela na jeho ucet, tak to ozaj nabehne ihned ci tiez to trva zopar hodin?

mate59

zobacik, nemáš pravdu.Vklad na účet može urobit hocikto, stačí vediet číslo účtu.Výber už ale nie.
učet - prevod z tvojho účtu na iný účet býva od 24-48 hodín v pracovný týžden.Aby príjímatel penazí vedel, kto mu posiela, do poznámky uved svoje meno,alebo sa s ním dohodni na variabilnom symbole, ktorý potom uvedieš do platby.

zobacik

neskusena, nemozes vkladat ludom len tak mirniks-dirniks prachy na ucet :-DDD, ked k nemu nemas podpisovy vzor....vsak to by bolo zneuzitelne velmi lahko. Vklady a vybery moze robit len clovek, ktory ma k tomu uctu vztah :-D Ktovie, ake peniaze by ti tam pribudli, a od koho, ved to by bola cista kovbojka. Na to staci sedliacky rozum.

zobacik

ucet, normalne to posli zo svojho uctu, bezne trva medzibankovy prevod v ramci SR jeden az dva dni. Ked to posles dnes, s najvacsou pravdepodobnostou to tam zajtra nabehne.