Ako oslabiť alebo úplne potlačiť pud sebazáchovy?

Žužova

Konečne chápem pointu tejto témy.. a tiež by som rada vedela odpoveď na danú otázku.. Prečo je tak ťažké skončiť trápenie a oslobodiť sa ?

Lulita

ja uz ani nemusim nic pisat, sejla to vystihuje rad za radom, ze tretie oko :D

no presne, nam rady a jemu vyhovorky dosli, co teď

Lulita

jedulka - tak to mas pekne dlho, mne uz tých 10 rokov s pp a uzkostou pridu ako vecnost, ja mam tiez zachvaty silne, ale v minulosti boli este horsie, alebo som si zvykla, neviem, stale to tu je a kraca to so mou, je to moja zelezna gula, ktorej sa neviem zbavit, ja som na to sama, o chorobe nikomu nevravim, ked mi je zle snazim sa to nejak prekonat, nerozpitvavat, len ten kto s tym prisiel do styku, vie ake to eje hrozne, ked pride den, ked ti je tak zle, ze sa musis drzat murov okolo seba a ak mas ist v takom stave kazdy den do prace a hrat bezproblemovu a zdravu je to velmi vycerpavajuce, ty si asi doma, ze

Sejla

Anjelik* rozumiem. A fakt že rozumiem:) ale nemyslím si že niekto sa dokáže na situáciu pozerať s 100% objektívne, bez filtra svojej osobnosti, nezaujate. I keď možno nejakí jogíni ale to je čisto pocitová vec a ja sem city ťahať nechcem. A keby som na mimuša nahliadala aj tretím okom a zoslala mu pozitívne energie, aj keby som to vedela, virtuálne by to asi nefungovalo... A v podstate tu sa všetci snažíme ohýbať lyžičku (mimulusa) bez toho, aby sme sa ho dotkli:) nikto ho tu nepozná osobne a myslím si, že každý kto mu tu píše, to robí aj tak len z nudy, resp zvedavosti, akým spôsobom ho zas ten mimulus odpíše a potom sa nasierať nad tým, že si mohol vymyslieť už konečne aj lepšie výhovorky.

jedulka

ale jste mě dostali,mám hlavu jako v kleštích, nevím co si mám myslet.
Anjelik, ví o čem mluví,rozumím jí...
Sejla,taky vkládám hodně emocí,jinak to ani neumím ale Sejla píše pravdu,když se nad tím zamyslím a to tady nejsem tak dlouho jako vy,tak přes to, že mám Mimu ráda,musím přiznat,že jsem ho nikdy neviděla někoho podpořit-pomoci někomu.
Mimu je hodnej člověk,neublíží má svoje kvality jako člověk a taky jak jsem si ted uvědomila,nemá.
už nevím co si mám myslet ...bolí mě z toho hlava,musím od toho trošku poodejít,odpočinout si...snad mi z toho něco vzejde ....

anjelik*

To, čo sa stále pokúšam vysvetliť, že nenazeráte na neho čisto...to znamená nestranne a pokojne, ale cez vlastnú osobnosť. :o) Je to veľmi ťažké, mať takýto pohľad, ale nie nemožné. Ak by to tak bolo, neviedli by ste debaty, že ako môže, keď druhí sú na tom tak a tak, čím všetkým ste vy prešli a prežili. Je proste lepšie mať okolo seba silných ľudí ako ľudí slabých..ale ako kam s nimi? Raz bude o nich postarané, ale zatiaľ sú tu a ak máte súcit a nie iba pre tých vyvolených, tak ho prejavte... ;o) Alebo mlčte..lebo slovo má svoju moc a vy mu ju dávate, či už tomu rozumiete, alebo nie. A nazvať to úprimnosťou?? No tak to už vôbec nesúhlasím. :o)

Sejla

Anjelik* :) uznavam že niekedy sem vkladám trochu viac emócií, než si to fórum zaslúži, ale v pripade mimulusa necítim žiadny súcit ani keby som chcela. Lulita - že si on myslí aký je svet zlý a on je jediný charakterný pche, no určite, charakter človeka sa meria skutkami, nie tým, čo si o sebe kto myslí a ako sa vyjadruje, tento človek má len reči, ale žiadne skutky. Napríklad už len podľa toho detailu "píšem knihu" a vôbec nič z toho znamená že nedokáže dodržať slovo a to ani v prípade že ten sľub dal sám sebe, tak ako mu môže veriť niekto druhý. Pritom to nie je také ťažké, kniha sa napísať dá, či bude mať nejakú hodnotu je už druhá vec, ale dôležité je splniť čo povie.
A to, že si myslí ako jemu nikto nerozumie a ako on pozná nejakú vyššiu krutú pravdu je tiež len jeho sebestredný sebaklam. Keby si uvedomil, komu sem píše tie svoje výlevy, cítil by sa trápne. Nemá šajnu s čím tu niektorí ľudia bojujú, čím si prešli, je to akoby prišiel na onlológiu pacient s udretým členkom a chcel aby ho pofúkali tí s rakovinou.

jedulka

to je otázka několika vteřin, najednou pocítíš strach,úzkost,panika je tu coby dup a hups a jsem v pr... ani nevím co se se mnou děje.

jedulka

ale nechci se stále spoléhat jen na něho, chci být samostatná !!! A nevím jak.Chodím po doktorech,nikdo mi neumí poradit.