Ako oslabiť alebo úplne potlačiť pud sebazáchovy?

jedulka

Lulita vždyť právě, už s tím bojuji 35 let,ale odpověď jsem nenašla.Jdeš a najednou se ztratíš ...když jsem doma je to v pohodě,okamžitě volám přítelovi a ten je ochotný do 30minut, kdyby to nepřešlo přiject domů z práce.On tam nastoupil i touhle podmínkou, že musí někdy odject bez rozmyšlení.

Lulita

jedulka - nevedela som, ze trpis pp a uzkosotu, ja to mam uz 10 rokov a proste s tým zijem, ked napr. som v obchodaku a je mi na odpadnutie, pulz cez 130, zacnem si opakovat vetu: "som v bezpeci, nic mi nehrozi, vsetrko je v najlepsom poriadku" alebo zacnem pisat smsm, pripadne zavolam muzovi, kamaratke, chce to odputat pozornost, pomaha taktiez studena voda na zapastie, pohar vody, magnezium, ale ako sa z toho dostat uplne, na to recept nemam (mne AD skodili)

jedulka

Lulita a co děláš když to na tebe přijde?Víš, já si umím poradit i s velkými depresemi, mám i způsob jak řešit všechny těžké fóbie ale s tou úzkostí a panikou jsem v koncích, toho tedy opravdu at se snažím sebe víc se nedokážu zbavit.

Lulita

jedulka - je to tak, kym ma clovek okolo seba relativne pohodlíčko, tak si sadne k pc a bude vytukavat, ked zacne byt zle, ale nie na oko, ale ozaj, az vtedy zacne riesit

tak ako tu uz bolo spomenute, kym ma clovek teplu postel, kavicku, internetík, tak jemu hej, ked ide ozaj o zdravie, ci hrozi strata byvania a pod. hned sa spamata

jedulka

Lulita..já ani nikdy nefňukala, jsem ty ženský "bojovnice",ale když tě to takhle bací rovnou po hlavě, nejednou vidíš, s jakými s přepáčením "koklesovinami" se zabýváš.Nad jakými pitomostmi přemýšlíš!

Lulita

Filipova - asi tak, chce to uzavriet, tym, ze mu prajeme vela stastia, ale to je vsetko, co je mozne pre neho urobit, kedze vsetko ostatne odmieta

Lulita

jedulka - a vtedy si ani nemala cas urcdite fnukat, ani nic, lebo si sa bala o zivot, ja som tie stavy prezila tisickrat, lebo mam pp s uzkostami, kolko krat som myslela, ze je uz po mne

Filipova

Obcas mam pocit, ze jemu tato situacia vyhovuje a mysli si, aky je tym zaujimavy...

Na druhej strane chapem, vela nestastnych ludi bazi prave po tejto pozornosti.. alebo skor z nedostatku lasky?

Nie som upravnena radit, sama mam svoje problemy, ale zial, viac nez v to, ze sa Mimulus pozviecha, asi verim v to, ze obloha bude zelena a trava modra..

Kazdopadne, drzim mu palce, nech sa mu to raz podari.. ale na to treba asi vyssiu moc/silu..

jedulka

slnovrat...vždyť je to jak píšeš.Kolik lidí se trápí,aby přestali kouřit.A žádné rady nepomáhají.Měla jsem "infarkt" do uvozovek,protože mi několikrát i v nemocnici kam jsem musela jít dělali EKG a stále infarkt.Za těch deset dní mi připadalo všechno tak malicherné...ani zapálit jsem si nepotřebovala a přestala jsem kouřit bez toho, že by se mi i po cigaretě nějak chtělo.BUM a najednou nic.Jo, je to jednoduchý jak facka.Po třech týdnech kam mě poslali z nemocnice na pořádné vyšetření do pořádné nemocnice se ukázalo,že jsem vlastně ani žádný infarkt neměla!!!
To dokáže jen psychika!