Fobia? Panická porucha?

Príspevok v téme: Fobia? Panická porucha?
brumo

Zdravim. Potreboval by som poradit v jednej veci. Uz davnejsie som mal pocit ze trpim OCD. Po navsteve psychiatra som sa dozvedel ze sa moze jednat o panicku poruchu. Berem aj lieky. Mal som stavy ze niekomu hrozne ublizim. A myslienky sa kedy kolvek vynarali pri hocikom. Stavy som sa naucil ako tak ovladat. Lenze pokazde ked zapocujem aku kolvek negativnu spravu automaticky ma napadne: a co ak to spravim ja? Nikdy som nikomu neublizil, ked vidim krv tak pomaly odpadavam vzdy som bol pozitivne naladeny a vsade rozdaval radost a teraz toto....vie mi niekto poradit ako sa vratit ku svojemu povodnemu ja? Zijem spolu s priatelkou a fakt mi tieto stavy moc nepomahaju. Dakujem za kazdu odpoved

jedulka

myslím si, že už jsi tady byl.Je dobře, že jsi navštívil psychiatra, dvě hlavy víc rozumu:-)Tvoje stavy by byli zapotřebí upřesnit.Měl jsi stav, že by jsi někomu hrozně ublížit.Byli to jen myšlenky a nebo přímo chuť?Velká a neodbytná mozek zaplavující chuť ublížit?Druhá věc, už jsem ti říkala, vyhýbej se filmům, TV,PC jen na získávání informací jinak běž od nich.Jsou to pro labilnější a neurotičtí jedince jako spouštěče a do doslova!K pochopení všeho co v životě potřebuješ, je umění podívat se na věc jako na minci.Má rub i líc.Je to jednoduché, chceš být pozitivní, dělej pozitivní věci.Zas a znova musím posílat do přírody, je to otřepané ale plně funkční.Když né, budeš se točit stále jen a jen dokola.