Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zle okuliare do dialky

Príspevok v téme: Zle okuliare do dialky
Harper7

Po 14 rokoch nosenia kontaktnych sosoviek som sa rozhodla opat zacat nosit okuliare aspon obcas. Bola som preto u ocnej, ktora mi predpisala o kusok vyssie dioptrie a na jednom oku cylinder 0,75. Dala mi hned aj kontaktne sosovky s ktorymi vidim lepsie ako s povodnymi dioptriami. No mam problem s novymi okuliarmi. Vsetko vidim skreslene, ked som si ich prvykrat dala a isla von, tak som skoro stale isla spadnut, bola som ako opita. Vsetko sa mi hybe a vsetko ma iny tvar ako v skutocnosti. Napr. ked sa pozeram na blizsie predmety ako monitor, tak ho vidim vypukly smerom k sebe. Ked sa pozriem trochu bokom, vsetko je zuzene, akoby stihlejsie. Ked idem po schodoch, radsej sa pod nohy nepozeram a idem po pamati, lebo vsetko sa mi toci. Neviete mi poradit, je to len zvyk alebo su tie okuliare zle? Mam ist znova k ocnej alebo do optiky? V minulosti som mala 2 okuliare, s jednymi som videla super a s druhymi tak isto sa mi vsetko skreslovalo, takze si myslim, ze to asi bude okuliarmi. Dalo by sa s tym nieco robit? Ohnut to sklo, alebo je to ramom? Okuliare bli samozrejme dost drahe a bojim sa, ze toto mi ako reklamaciu neuznaju a tak isto sa bojim si dat spravit nove, ak by boli ako tieto.

Lulu2011

uz tu asi nechodis :( ale PRESNE TO ISTE robia do detaliov okuliare mne a presviedcaju ma v Optike, ze su ok :( al evyppikle veci, mensie ako v skutocnosti a roztiahnute zuzene nie su ok :(((

Barbora_93

Ahojte :-)
Tiež som túto tému našla až teraz, takže pridávam svôj príbeh a možno Ti Harper kus pomôžem.
Ja som nosila okuliare do diaľky od svojích 11-tich rokov. Mala som dioptrie slabé a to -0,50 a -0,75. Keď som mala 16 tak som mala problémy s bolesťami hlavy čo mi neskôr bola diagnostikovaná ako borelióza a odporučili mi biolampu, takže som si nasvecovala očný nerv a zároveň užívala aj viacero prírodných doplnkov a taktiež každý deň pila mrkovú šťavu asi 0,75 l. Podstatou je, že okuliare mi vtedy nechýbali, takže som ich nenosila iba občas.
Po 2 rokoch som nastúpila na VŠ a začala šoférovať a vtedy mi došlo, že vidím slabšie, takže som zašla na očné, lebo z bývalými okuliarmi som videla presne tak ako píšeš ty. Čakala som, že mu predpíše silnejšie dioptrie, ale na moje prekvapenie mi povedala, že mi dá len -0,25 a -0,50 ale ich mám nosiť stále. Odvtedy vidím dobre, ale ten starší rámik som musela dať preč, lebo bol lesklý a vadil mi na oči. Takže zájdi za svojou očnou a povedz jej nak Ti premeria znova oči, resp. Ti to spravia aj v optike a ak Ti môžem poradiť vyber si nie veľmi úzky rámik a hlavne nie lesklé farby. Teraz mám modrý a je fajn. :-)

jajajka

Ahoj harper :) síce si túto temu zalozila uz dávnejsie , no ja som sa k nej dostala az teraz :) Zacala som nosiť okuliare v 15 r. neboli silné - laveoko 0,75 a prave 0,5 . Ale zvyknúť si na ne bol pre mňa problém. Prvý mesiac som ich nosila viac na hlave ( alebo na vlasoch ) ako na ociach . Potom som si postupne zvykla . Dnes ich nosím skoro rok a už ich dokážem mať aj 6-7 hodím v kuse na očiach. Možno ide iba o zvyk a možno je chyba v okuliaroch. Skus zabehnuť do optiky aby sa pozreli ci je všetko s tvojími okuliarmi v poriadku :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zle okuliare do dialky - Fórum - ZDRAVIE.sk