Ako jesť zdravo a zároveň pribrať?

veve456

Doubledog, neda mi nereagovat, tvoje prispevky su fakt cudnee a este aj zavadzajuce. urcite ma rychle travenie, ked je chudy! martin, jest kazde 2,5-3 hod. v mensich mnozstvach je zdrave a cesta k priberaniu. Uz to tu bolo uvedene, len opakujem.

schudnite

Tiež som mal problémy s priberaním, na nete je množstvo článkov ako pribrať. Baví ma písať články o výžive, chudnutí a priberaní. Niekoľko rád, aké potraviny jesť na priberanie, nájdete na mojom blogu
www.chudnutie-priberanie.sk

Ektomorf

Martin, mam taký istý problem ako ty, aj ked ja už som trošku popredu... ale musim ta vopred upozorniť že je za tym neskutočna drina.. a neskutočne sebazaprenie ,dodržiavať jedalníček poctivo cvičiť a všetko okolo toho len ty najlepší dosiahnu to čo chcú ja som iba na začiatku no viem, ze ked zotrvam bude to fajn. hlavne musis mat v hlave ze chces... a musim,,, potom to pojde uvidiš

odpovedam

myslela som dnesne... mail odoslany :-)
ak mas otazky, pokojne sa pytaj. ale to, co som ti poslala, by pre bezneho cloveka malo stacit. niekedy je to financne narocne stravovanie, ale je zdrave a vyvazene... tak nech ti chuti ;-)

abrakadabra

na tomto fóre ťažko dostaneš rady o stravovaní, lebo tu sa píše o všetkom inom len nie o zdraví...a 99% ľudí tu o stravovaní nevie ani prd...

martin741

Double dunčo pozrel som si tvoje príspevky a ani v jednom si mi nedal ani jeden tip na jedno jediné jedlo. Neviem o tom, žeby ženy boli odkázané na to, aby im niekto nosil jedlo na stôl. Obvykle sú to práve ženy, ktoré doma varia a pripravujú jedlo pre rodinu. Teda aspoň u 90% rodín z ľudí čo poznám je to tak. Ty si možno taký malý kuchtík, čo ženám varí a nosí jedlo na stôl :)

vitavi

Martin, zameraj sa na jemnú uvoľňujúcu stravu.
Vyhýbaj sa slaným, pečeným a údeným jedlám, nezdravým tukom, jedlám, ktoré sú suché a tvrdé.

Jedz zeleninu, hlavne tepelne upravenú a kvasenú bez tepelnej úpravy. Jedz obilniny v celozrnnej forme, ktoré sú uvarené do kašovitej formy a dobre rozomeľ zubami. Mäso hlavne rybacie a strukoviny. Tuky len kvalitné nerafinované rastlinné oleje a semienka, oriešky a nepreháňaj množstvo. Takto priberieš primerane a budeš sa dobre cítiť.

Nelline

Ja sa najviac stotožňujem s názormi doubledog :)

Ja som tiež dlhé roky nevedela ako pribrať, tak som to viac-menej vzdala. Odkedy sa ale snažím, skúšam rôzne možnosti a vyberám si čo mi z nich sedí najlepšie, tak zisťujem, že sa to dá. S vypísaním jedálničkov nemám problém, aj som niektoré uviedla v spomínanej téme, ale nedokázala by som to niekomu vnucovať, ako to mnohí majú v tendencii.