Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chudnutie

Príspevok v téme: Chudnutie
fergie1581

Ahojte,takže neviem ako začať..proste mám 20 rokov,nejakých 163 cm a 50 kg..teda už 49 kg dá sa povedať..a môj problém je,že stále sa vidím tučná..chodím behať každý deň ak sa dá ale stále vidím svoje stehná tučné a neviem ako to mám zastaviť a nemyslieť na to :(...proste sa to nedá...stále musím chudnúť a behať pretože chcem mať chudšie stehná..mala som problémy so štítnou žlazou takže možno preto mi nejde schudnúť úplne,ale chcem sa zbaviť celulitídy a už neviem ako na to...nemôžem sa s tým nikomu zdôveriť lebo sa bojím že mi povedia že mám psychické problémy ale nedokážem sa zbaviť toho pocitu že som tučná :(((

odpovedam

V ziadnom pripade tucna nie si a prestan sa tak vidiet. Kazda zena je jedinecna, nesnaz sa byt ako nejaka sablona prezentovana v mediach.

Co sa tyka celulitidy, nic take neexistuje. Je to vymysel istej kupelnej spolocnosti v Europe, ktora si v minulosti vymyslela zavadu menom celulitida, aby sa lepsie spropagovala. Neskor tomuto mytu uverila aj spolocnost a tak sa traduje celulitida ako nieco, co je skodne a treba sa toho zbavit. Sklamem ta. Celulitida neexistuje, preto ju ani neodstranis.

Dokonca stav pokozky, tuku a svalov je regulovany estrogenom, cize musela by si byt chlap, aby ti nerovnomernost stehien zmizla. Muzom sa tuk uklada pozdlzne, zenam priecne. Preto muzi "celulitidu" nemozu mat. Ide len o formu ukladania tuku a usporiadania mikrovlakien svalov.

hadam ti tieto strucne info stacia na to, aby si sa celulitidou a chudnutim prestala zaoberat, pretoze tento boj nevyhras. Problem, ktoreho sa chces zbavit jednoducho nie je. Mozes mat istu formu skrytej obezity, ako pise jainna, takze prestan sa trapit kardio treningom a sustred sa na zmenu jedalnicka merom k zdravej vyvazenej vyzive. Strava je 80% toho, ako vyzeras. Fyzicka aktivita je ten mensinovy zvysok. Beries to zo zleho konca.

jainna

tvoja váha je na tvoju výšku relatívne v poriadku.. tvoj problém spočíva zrejme v tom (ak teda hovoríš že máš celulitídu), že trpíš tým čo sa označuje ako skrytá obezita.. čiže nemala by si sa ani tak zamerať na chudnutie.. ale skor na spevňovanie.. alebo priam dokonca priberanie ale priberanie svalovej hmoty.. nie som žiadny odborník.. ale možno by sim ohla skúsiť aj nejaké silové cvičenia alebo plávanie..