Predávkovanie zinkom

Príspevok v téme: Predávkovanie zinkom
marry11

Zinok užívam 2 týždne, užíval 30 mg denne, mám pocit,že trošku na akné pomáha, lenže posledné 3 dni mám hnačkovitú stolicu asi 3 krát denne, niekedy aj krče v bruchu. Myslíte, že mi to môže škodiť? na liečbbu akné som niekde čítala aj 60 mg denne, tak neviem prečo takto reagujem. O nikomu inom neviem, že by mal takéto problémy. poradte. dik

RNG

Ked zacnes brat nieco antimikrobialne, tak mozes zabit nejake mikroby vo velkom a mozes mat par dni uhynovu reakciu (herxheimer/jarish)
Zinok napr zabija helikobakter, takze z toho mozes mat v zaludku kratky cas "paseku"

milaninko

Ja beriem zinok uz cez 3 mesiace v davkach od 15mg do 100mg denne kvoli problemom s prostatou.. bezne len do 30mg, ale v pripadoch ze citim ze sa prostata ozyva tak to zvysim.. Pomaha a hnacky z toho zrejme nemavam, ale pamatam ze som z neho mal hnacky a krce v bruchu ked som zacinal brat (asi prve 2-3 dni) bral som vsak dalej a preslo to.. a pre tych co budu tvrdit ze nie zo zinku, bolo to zo zinku, predtym som ho skusal brat uz asi 3x ale vzdy som to vzdal po prvych 2 dnoch prave kvoli tym problemom, tentokrat som si povedal ze to skusim dlhsie vydrzat, a pomohlo..

marry11

hnačky mám stále a to uz prešlo veľa dní. čo by som mala užívať na zlepšenie? zinok už odvtedy neužívam

marry11

včera som zinok neužila, ani dnes a mala som hnačku, ani teplo už nemáme tak neviem :D. asi musím počkať viac dní, uvidím

lea123456

ahoj... mozno to nemas z toho zinku... ja mam to iste a zinok neberiem, myslim, ze to je z toho tepla...aj vela ludi z okolia ma z nicoho nic hnacky ako ty pises...

RNG

50 mg zinku ta nemoze poskodit. Ale predavkovanie zinkom (ber so ohladu svoju telesnu vahu, na ktoru musis vzdy doplnky prepocitavat) moze sposobit zlu absorbciu medi as problemy z toho(malokrvnost, klbove problemy atd)