Mama mi povedala, že musím schudnúť

Príspevok v téme: Mama mi povedala, že musím schudnúť
JaNatalka

mám 15, meriam cca 161 cm a vážim okolo 61 kg... približne pred rokom a pol som začala priberať, dovtedy som bola veľmi chudé dievča. No odvtedy som pribrala takmer 15 kíl.. už asi trištvrte roka sa snažím správne jesť ale moja slabosť na čokoládu to vždy pokazí. asi pol roka si držím váhu 59 kg a za posledný tyždeň keĎ som bola u starkej som pribrala na 61... moja mama mi povedala že musím začať cvičiť, pred tym som občas behavala na stroji ale žiadne zmeny.. hovorí mi aby som menej jedla, aby som nejedla sladké, aby som to nepreháňala s naberaním jedla, aby som dlhšie cvičila a pod. Je to strašne ťažke pre mňa ale chápem že chce pre mňa to najlepšie, veď kto by chcel tučné dievča.. asi preto som nemala doteraz žiadneho chlapca a nemám takmer žiadne kamarátky... prosím mohli by ste mi poradiť nejaku dobru dietu alebo niečo take? ale aby to bolo zdrave pretože ja zbižnujem ovocie a zeleninu a tak ale ta čokolada no.. ďakujem :)

lombardo1981

Farbisto si to opísala... a zdravo sa nasrala. Ale dievča tvoje slová "nepochopí", pokiaľ neskúsi. Pretože motto všetkých ako je ona je: "mňa sa to netýka". Ale napokon zistia, že sa ich to predsa len týkalo. A napokon budú ľutovať svoju prvú diétu. Ale v tomto prípade neplatí "lepšie neskoro ako nikdy"!
Dievčatá si neuvedomujú, že PPP je závislosť... závislosť na jedle. A o to je to horšie, pretože jesť musíš, ale piť alkohol nie!
Nech si dievča predstaví svoju naj záľubu a potom ju prekryje jedlom. Pretože dievčatá s PPP majú jedinú prioritu!
A ani so sexom to nebudte také ružové! Anorektičky nemajú chuť a bulimičky čas!
Možno už sme "staré", ale naše zmýšľanie bolo v ich veku rovnaké, preto sme sa dostali tam, kde sme boli!!! Takže až taký veľký rozdiel medzi nami nie je. Možno až na jeden, my sme sa poučili.

jedulka

Že by nám 15-16 letá dívenka lhala.Ale jasně že ANO, jen aby dosáhla svého.Děti lžou,rodiče jim nerozumí, celej svět starších je padlej na hlavu,když nevidí co je Cool a jsou zastaralý.Oni budou tak lhát až se jim bude z úst prášit,jen a jen pro jedno.Pak začnou krást,proč,protože kamarádky mají jiné oblečení,značkové prostě Cool a ano má jen nějakou aušuš značku.Kde skončí, my víme,ale ani elektrošoky nepřesvědčí tuhle mládež, že se mýlí.
JaNatálka,skamaraď se s nějakou dívenku a je jich tady dost anorektičkou a bulimickou,budete si co do počtu kalorii náramně rozumět.Ona ti poradí takové fígle o kterých nemáš ani zdání.Pak se jí zeptej co dělají? Většina je jich doma,protože ven nezvládnou, cpou se antidepresivy a jinými svinstvy, deprese,obsese to všechno tě čeká, proč se s tím neseznámíš? Podívej se na ně,ale mají supr kostru.29 kli na 28 roků a výšce 171cm.Seznam se nejdřív s nima a skus pro jednou třeba i přemýšlet,Já vím,od přemýšlení bolí hlava,ale to už je tvůj problém.

jedulka

JaNatalka...to už je na administrátora...poprosím aby odkryl tvojí identitu a nahlásil tvojí mámě at vidí co tady vyvádíš.Nemáš v 15 letech přítele, nemáš v 15 letech kamarády, a zhubnutí ti v tom má pomocí? Opravdu chceš přítele?Opravdu chceš sex? Proč, protože ho mají spolužačky? Spolužačky na tebe ukazují prstem , že jsi tlustá,podívej se na tebe, ty se ani nedokážeš ohnat se poslat je do teplých krajin.Zastat se sama sebe, stát si za svým.Že máš nízké sebevědomí,bodejť by né, když nepoužíváš to co máš mezi ušima.Víš co to je ?To je tvůj mozek!Kde máš osobnost, kde je tvoje hrdost v kilech, ale to se šeredně mýlíš.Zhubni, začni ty diety,ohrozíš svůj život v pozdějším věku, nebudeš moct mít děti a co partner,co bude dělat s jalovou krávou?Najde si normální "tuctovou" ale pohodovou ženskou, né labilní chudinku, která bude stále stát na váze.Protože to jsi ty labilní chudinka,uplakaná, sebe lítostná a místo toho abys takovým co se ti vysmívají namlátila,tak se shrbíš a chceš být přesně taková jako ony.Ale ony tě mezi sebe stejně nevezmou i když budeš jen kostra.Protože nemáš jejich drzost a kuráž a takovýmhle způsobem ji ani nebudeš mít.Ale jasnačkááááá, co mi o tom můžeme vědět, že jo? Jenže mi nemáme problém s kamarády ani s příteli,protože se máme rádi,protože nosíme hlavinku nahoře a jsme si sebou jistý.

jedulka

Aja02 a to jsem se tady snažila říct dopoledne.
JaNatalka se s tebou ani s nikým kdo jí chce dobře bavit.Zamysli se.I téma je lež.Její matka není blázen, to ona chce za každou cenu zhubnou jen aby byla jak "ostatní",tzn, vypadat jak 13 leté prkno,protože je to Cool!Podívej se na debatu, jen co jsme vypadli tak začala aktivně komunikovat,se stejně smýšlenýma lidmi. O dietách atd ...
Anorexie a bulimie se nebojí, nemají ani tušení co to je a kdyby i, všechno je dobré jen aby vypadala Cool? Jen pořádně čti a uvidíš jak tihle děti přemýšlejí.Její matka by to měla vidět !!!

lombardo1981

JaNatalka!

Boj s anorexiou a bulímiou ma naučil jednu vec. A tou je, že váha je len číslo, dôležitý je pocit, ako sa vo svojom tele cítiš. Každí je odlišnej konštrukcie, takže číslo môže aj zavádzať. Ja mám takisto 161 cm, 66 kg a F košíky.
A hlavne... snaž sa ignorovať poznámky svojej mamy, pretože tie isté ma doviedli tam, kde som bola. Veď sama píšeš, že jej slová ti nerobia dobre. Pokús sa s ňou o tom porozprávať, ako sa pri jej slovách cítiš, ako na teba pôsobia, čo by si od nej potrebovala. Viem, že sú to len obyčajné kecy, ale veď "ani vlastná mať nemému decku nerozumie".
Podľa mňa nadváhu nemáš. Si dievča vo vývoji, nečakaj, že budeš do 20-tich rokov toľko, koľko v 12-tich. To je nereálne!

slnovrat

ok tak sa dohodnime na siedmich kilach, potom budes kludna? :D boze ved to je jedno, dolezite je ak vobec nieco schudne, to uz je na nej.

slnovrat

ja z nej ziadny tazky pripad nerobim, proste ma kila navyse. to snad nie je tragedia. ak si si nevsimla, normalne som jej radila, ako ich dat dole, neurazala som ju ani nic, tak sa ukludni.

Aja02

Slnovrat, neriesim nic, len som napisala svoj nazor, to ty tu z nej robis neviem aky tazky pripad, ktory ma 10kg nadvahy, pritom to nie je vobec az tak hrozne. Kludne jej bude stacit schudnut aj 5kg. A aj ked schudne nic to nezmeni na tom fakte, ze je sama, bez kamaratov a bez priatela.

A ak by si dobre citala, tak by si si vsimla aj to, ze mam 67-68kg pri vyske 183cm, takze kila navyse nemam.