Ako dlho sa mozu uzivat probiotika

chipita

ja kupujem swiss lactobacily 5 tie su tepluvzdorne? lebo v lekarni ich tiez skladuju len tak a na krabicke je napisane ze po otvoreni sa maju skladovat v chladnicke takze ja ich mam v chladnicke az ked ich donesiem domov.

odpovedam- nevies mi poradit este nieco na precistenie criev (na odstranenie tych nahromadenych nanosov)? zatial som nasla len lanove semienka a inulin + probiotika - co este by si mi poradila

odpovedam

To je hlupost, ze creva nebudu produkovat probiotika. Ved creva probiotika predsa neprodukuju :-). Nie su to latky, su to zive organizmy, ktore musia same crevo osidlit, aby sa tam dostali. V creve za vhodnych podmienok sa rozmnozuju, to je sposob, ako sa zvysuje ich pocet. Osobne si nemyslim, ze sa nimi da predavkovat. Skor je velmi tazke ich zive v creve udrzat.

Po prve preto, ze ked uzivas probiotika, MUSIA byt entericky chranene obalom, inak cestu do creva neprezju, zabiju ich kyseliny v zaludku.

Po druhe, ak probiotika nekrmis (kedze su zive), tak sa nerozmnozia a umru. Treba denne uzivat mikrovlakninu.

Po tretie, probiotika musia byt skladovane v chlade. Osobne nadavam lekarnikom, ked vidim probiotika volne na policke v lekarni. To ich potom rovno kupim mrtve. Preto kupujem sice velmi drahe, ale tepluvzdorne probiotika.

Jednoducho probiotika treba vediet uzivat, inak len za ne vyhadzujes peniaze.