Bolesť zuba po vytrhnuté nervu

Príspevok v téme: Bolesť zuba po vytrhnuté nervu
Veronikaaaa

Dobrý deň. Moja predošlá zubárka mi zaplombovala zub, v ktorom mi nechala zrejme kúsok kazu. Samozrejme som o tom nevedela a prejavilo sa mi to asi až po 1,5 roku s tým, že bol zub citlivý na poklop a na studené a teplé. Moja nová zubárka mi zub zrengenovala a zistila, že naozaj sa nachádza pod plombou kaz. Vyvŕtala mi to a dala mi tam liečivú vložku, ale bolesť v ňom neprešla, preto sa rozhodla pristúpiť k vytrhnutiu nervu. Vytrhla ho pred 2 týždňami, prečistila kanáliky a dala mi tam vložku a zajtra som tam objednaná na prečistenie kanálikov. Lenže môj problém spočíva momentálne v tom, že počas tých 2 týždňov zub pobolieva a to tak, že je citlivý na teplé, nemôžem zahryznúť a niekedy sem-tam začne bolieť aj sám od seba. Nerozumiem tomu prečo, keď už mi vytiahla nerv. Bojím sa toho najhoršieho, že ten zápal postúpil tak hlboko, že ho bude musieť vytrhnúť. Myslíte, že by sa ešte zub dal nejako zachrániť? Pretože ide o horný štvrtý zub a nerada by som o neho tak skoro prišla lebo mám len 22 rokov. Ďakujem Vám za akúkoľvek odpoveď. :)

paulaa

Ahoj to je úúúplne normálne, že ťa to bolí pretože to máš ranu. Aj ked sa porežeš bolí ťa to. Pred pár dňami mi tiež trhal nerv zo zuba. Povedala som si, že jeeej konečne ma ten zub prestane bolieť mám po zákroku a bola som celá šťastná. No prt! Celý týždeň som musela byť doma lebo ma to bolelo nespala som, nejedla som. Trhal mi ho v piatok (ten nerv) a povedal, že ak ma to bude v pondelok bolieť mám prišla čakala som tam ako taká krava tri dni a to aj so stresom pretože sa neskutočne bojím zubárov. Prišla som dovnútra a nič mi ani neurobil poklepkal mi po nom a povedal, že ak by som tam mala hnis alebo niečo také tak by som až na plafón od bolesti vyskočila ale že to sa hojí preto ma to bolí. TAKZE LUDIA AK VAM TRHALI NERV A NESKUTOCNE VAS TO BOLI A KED SI PO TOM POKLEPKATE A NEVYSKOCITE NA PLAFON :D TAK JE TO V PORIADKU PRETOZE SA TO HOJI JE TO UPLNE NORMALNE JE TO AKO KEBY SA POREZETE S NOZOM DO PRSTU! takze klud P.S. mne tam nechal kusky nervov a prestava ma to boliet takze tým to nikdy nebude...