Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Slabé trávenie problémy s ním spojené

Príspevok v téme: Slabé trávenie problémy s ním spojené
Martin97

Neviem si pomôcť. Často mám problémy s trávením. Dávam si už skutočne pozor nato, čo zjem. Napriek tomu, veľa krát je to bez efektu. Dostanem hnačku a ani neviem, prečo. Ráno mám vždy problém s trávením. Potrebujem ísť na veľkú a ani po vyprázdnení nemám vždy pokoj. Na veľkú idem aj 3x ráno a celkovo mám stolicu aj 7x denne. Často ma z ničoho nič trápi práve to, že mám pocit, že nie som vyprázdnený, pritom som bol neni dávno na wc. Občas mám kŕče, ale to len preto, lebo v sebe držím to, že potrebujem ísť na wc a nemám nato čas (práca). Mám mizerné trávenie a dal by som zato veľmi veľa, ak by nato existoval nejaký liek. Bol som na biopsii, sone, gastre, márne. Nič sa nenašlo, len refluxová choroba pažeráku.
Kúpim ten najdrahší liek, objednám alebo si poň pôjdem hoc aj na kraj sveta, len prosím poraďte. Tie žvásty typu - je to zo stresu - to nepotrebujem počuť. Ajkeď mám 2 týždne v kuse dovolenku, ajtak mám ten istý problém. Potrebujem pomoc a neviem čo robiť. Existuje nato nejaký dobrý drahý liek?

BetkaB

Tak ako držať v sebe, keď potrebujete ísť na WC, nie je nikdy dobrý nápad. Ja v súčasnej dobe beriem biopron s enzýmami. Beriem ich už nejaký ten mesiac a zisťujem, že mi pomáhajú, schválne som si založila aj kalendárik, kde si vypisujem rôzne príznaky, resp. stavy ak nejaké nastávajú. Odporučila mi ich doktorka, lebo som tiež bola za ňou, že študujem predsa len v zahraničí a keď človek sedí niekedy aj 4 hodiny na prednáške, tak to nie je pre mňa ako dievča príjemné.

v.sosna

RNG a odpovedam majú pravdu skús silné probiotiká super acidophilus 10 miliárd cmúľať pred každým jedlom, k tomu tráviace enzýmy super bromelain + papain a betavital na zlepšenie činnosti žalúdka a uvidíš, pripadne si pozri dalšie prípravky zo stránky liečebnej výživy mojezdravie.sk , máš tam aj kefírové zrná a tibi kryštaly na výrobu nápojov bohatých na kultúru zdraviu prospešných mikroorganizmov.
Lieky na znižovanie kyseliny sú problém spôsobujúce, lebo nedostatok kyselín spôsobuje zle natrávenú stravu, ktorá potom kvasí a hnije v ďalšej časti tráviaceho traktu, tiež v žalúdku vytvára kvasný proces plyny a tie sa tlačia späť do pažeráka a si ako v začarovanom kruhu.

odpovedam

ked beries dlhodobo helicid a podobne, tak mas proste znicenu crevnu floru, tak sa necuduj tvojim problemom. helicid neutralizuje kyselinu v zaludku, tym padom ti jednak dobre nestravi jedlo (takze nestravene casti drazdia crevo, vyvolavaju alergie) a po druhe nepritomnost akuratnej koncentracie kyseliny v zaludku nelikviduje choroboplodne zarodky, ktore prijimas s kazdou potravinou (od bakterii cez plesne az po pripadne parazity) a tak sa ti veselo mnozi patogenna flora v crevach. RNG by ti poradil, nasad si okamzite silne probiotika, dlhodob ich ber (ak chces nadalej brat helicid, tak ich ber neustale) a zaroven mnozstvo mikrovlaknin, prijimaj ich DENNE, jednak ti pomozu vycistit creva od bordelu choreho a zaroven umoznia probiotikam sa namnozit a tym vytlacit neziaduce kultury. a su to napr. psylium, inulin, to kupis aj v lekarni praskove, daj si denne polievkovu lyzicu zmiesanu s vodou, neskor na to probiotika (idealne vecer a potom uz do rana nic nejest).

Martin97

RNG: A ktoré doplnky by si nato odporučil? Čo všetko by som mal skúsiť?

hanka: pijem príležitostne, keď častejšie, tak kvalitné víno, nefajčím, užíval som Helicid, dnes to je už Nolpaza proti refluxovej chorobe pažeráka. To je všetko. Mám 21 rokov, preto sa s tým neviem zmieriť.

Chcem začať piť kombuchu a kefír + hľadám tie správne čaje. Neviem, čo iné skúsiť.

Ivka.S :Aloe som chvíľu pil, veľmi mi nepomohlo. Napíšem e-mail, vďaka :)

Ivka.S

Martin97, nie je to o tom, by ste si kupoval najdrahší liek. Je to o tom, že máte sliznice tak podráždené, že telo nedokáže využívať živiny zo stravy a hneď to vylúči z tela von. To vám žiadne vyšetrenie nezistí, dokonca môžete mať zápal v tele a ani o tom neviete. Ja by som vám najprv odporúčala zbaviť telo odpadu. To, že máte často stolicu neznamená, že máte čisté črevá, práve naopak. Hovorí to o tom, že ten odpad potrebuje ísť z tela von. Určite ste už počul o Aloe kúre. Aloe je úžasný produkt, ktorý rieši celý tráviaci systém. Liekmi potlačíte príznaky, doplnkami stravy riešite koreň problému. Mám krásne výsledky u ľudí, ktorí mali dokonca aj vredy na žalúdku. Ak máte záujem dozvedieť sa viac, kontaktujte ma na ivka.stefanakova@gmail.com , aby som sa tu nemusela rozpisovať. Rada to s vami prejdem a spoločne dáme do poriadku celý váš tráviaci trakt. :)

hanka9

Martin, koľko máš rokov? Ako dlho to u teba trvá? Ćo bolo podĺa teba spúšťačom? Aké lieky a ako dlho si užíval? Pil si, fajčil, alebo piješ fajčíš? Ponocuješ?

RNG

Nuz travenie je vec dostatku kyselin roznych enzymov, mikrovlaknin a dobre osadenej crevnej flore probiotikami
To su vsetko veci potravinovych doplnkov, preto to lekari, co potravinove doplnky nepoznaju, len schvalene patentovane lieky/chemikalie nevedia liecit.
Vracanie znamena nakaza v zaludku, kde ju kyseliny neznicili, lebo ich je malo alebo su prilis rozriedene.
Tak sa rozne mikroby zo surovych jediel dostanu rozmnozene do criev a znicia dobru probioticku crevnu floru.
Telo na to reaguje tak, ze sa ich snazi vyhodit(hnacky) a rozne toxiny tam vyvolaju zapaly crevnych stien, co ak sa nevyriesi vedie k crohnovej chorobe a ulcerativnej kolitide.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Slabé trávenie problémy s ním spojené - Fórum - ZDRAVIE.sk