Nevera a deti

Príspevok v téme: Nevera a deti
diana

Nedávno som zistila manželovu neveru. Ničím sa netajil, dobudúcna so mnou a deťmi neplánuje žiť. S odchodom však chce počkať, kým vraj nebudú na to pripravené. Situáciu chce riešiť tak, že bude viesť dvojaký život, kým to pôjde. Deti sú v puberte, a preto sa rovnako ako on obávam ich reakcie. Nič totiž netušia, pretože žiadne hádky sa u nás nekonali a pre rodinu sme bezproblémový pár. Ako, kto a kedy to má deťom povedať?

zizzi

K tomu 18-ročnému hotovému z rozvodu-ja som to čítala...Bolo to nezdravé citové vydieranie rodičov, hlavne matky ,nedospelým deckom, ktoré využívalo situáciu.Nijaké zodpovedne vychované dieťa neprestane chodiť do školy, ak má kde bývať, čo jesť a cíti lásku aspoň od jedného rodiča, ak ten druhý odišiel.Ten chalan si nechcel pomôcť a ani najmenej sa o to nesnažil...ak bol až taký odrovnaný ako vravel, mohol vyhľadať psychiatra,načas sa "podržať" liekmi,to nie je hanba...ale podľa mňa veľmi dobre vedel, čo robí...To ,že vzdal školu bolo cielené a poriadne divadlo.Vieš koľko je detí z rozvedených rodín a z oveľa horších podmienok, týrané, hladné, vyhadzované z domu a dokážu vstať a povedať si zvládnem to.Ak si pre svoje deti oporou, oni budú takúto situáciu zvládať oveľa lepšie, ako očakávaš.Neizoluj ich od problému,lebo sa ich to týka a budú viac sklamané, že si im neverila a tajila to pred nimi,budeš horšia ako ten tatíčko, čo všetko pokazil.A pre teba obhajca...ak chceš mať v živote slobodu rozhodovania sa kedy a na koho skočíš, nežeň sa a nemaj deti, lebo skazíš niekoľkým ľuďom život.Jasné, že dával signály a ak ona nereagovala mal otvorene rozprávať a nie blikať ako semafor...pán boh vie, čo vy chlapy stále signalizujete...Porobíte záväzkov, obalamútite detské mozgy, potom vyhodíte blinker doľava a rozbiehate sa na plný plyn po novej rýchlostnej komunikácii.A s tou obetou si to fakt trošku prehnal,nemyslíš?!Nikto ťa za tvoj názor nenapadne , neboj,my ženy sme totiž tolerantné a vysporiadame sa s čímkoľvek.Takže chlapi, nakúpiť kondómy a pred oltár sa neponáhľať.....

ediana

Ďakujem za ohlasy. Čo sa týka mňa, je riešenie jasné. Akurát ma vyľakala téma ROZVOD, ktorú založil 18 ročný chalan, ktorý mal už 3 roky traumu z rozvodu rodičov. Tomu, čo urobil on, sa chcem vyvarovať - ak sa dá. Myslím, že moje deti si nezaslúžia, aby sa trápili, prípadne skazili život a prestali chodiť do školy ako on.

evelina

Diana, neskoč mu na lep, toto by sa mu najviac páčilo, mať doma servis a súčasne slobodu. Nepros sa mu, súhlas s tým, ale s podmienkami - všetkým to vysvetlí, nebude využívať domáci servis (pranie,varenie...) bude platiť na deti + kým tam bude bývať platiť aj nájomné a energie nvždy dopredu! Takto by sa ....a ked by ho zalubenie preslo a sloboda omrzela milostivo by ti asi povedal, že si to rozmyslel. Nech si ide ale aj s dôsledkami a s neistotou že onedslho ostane sám ako pes. Ved kto by si vážil človeka ktorý opustí rodinu, ani ty ani deti a napokon ani tie ďalšie ho nebuú chcieť ked bude maž prázdno vo vreckách. Ak to všetko dodržíš, neboj, máš vyhraté.

kikatt

obhajca nebud na smiech .... prosto ked bol nestastny mal to na rovinu povedat a s prepacenim nie jebat daku kurvu ktora mu vosla do cesty.... je to prizemne a ubohe... a on je obycajny sebec a egoista...pretoze UBLIZIL SVOJEJ RODINE...ale sak co...to asi nic neznamena....ved DVE DETI A JEDNA ZENA...ZNICIT ZIVOT TROM LUDOM len preto ze si potreboval "chudacicek" zajebat...

obhajca

Vážení! Nevera neni iba o kurvení a naháňaní štetiek! Je to o slobode o možnosti rozhodnúť sa. Čo ak sa manžel necíti šťastný v živote s Tebou??? Dával ti dávno signály že niečo nieje v poriadku a ty si ich ignorovala??? Pochopiteľne že to vyvrcholilo neverou... Takýto postoj, z postihnutej strany - že všetko bolo v poriadku je charakteristický.. Jasné, pre teba mohlo byť všetko naoko v poriadku, ale on sa cíti nepochopený. Možno čakal od života niečo iné ako to čo má pri tebe. Jednoducho chce si zariadiť život odznova,,,a to, že zostane ešte stále pri deťoch je vlastne jeho obeta. Tak a teraz ma ukrižujte! Je to iba názor z druhého brehu...iného uhla pohľadu

kikatt

diana....a preco by si to mala pred detmi tajit?? skor ci neskor dojdu na to akeho maju ocinka....a nechas ho aby s tebou zaobchadzal jak s handrou??? zato ze si nasiel daku slapku??? ktora isla s nim aj napriek tomu ze ma manzelku, a deti??? ty si v prave mozes ho kaslat nech im to "ocinko" kurevnik vysvetli alebo im to otvorene povedz ty .. nenechaj sa vyuzivat, a zacni cim skor novy zivot nedovol aby ti ho egoizmus a sebectvo "tvojho" manzelika a jeho stetky znicilo.... kebyze zotrvas v takom vztahu jedine ty budes trpiet, budes sa trapit skor ci neskor si to niekto vsimne... alebo z toho stresu nebodaj este ochories...neboj zvladnes to =) daj mu pekne zbohom nech mu slapka robi sluzku.....

sjella

podla mna riesenie tvojho "draheho" je dost naprd.. tak to nejde.. (totiz dvojaky zivot).. podla mna by bal odist cim skor. alebo nejak postupne.. ja som z rozvedeneho manzelstva, nasi sa rozviedli ked som mala 11 a poviem ti pravdu, ze ma to vzalo ked mi to mam oznamila )ale predtym uz asi rok spolu nezili) ale casom a to bolo dost rychlo som si uvedomila ze je to tak lepsie.. decka musia vediet ze ich mate obaja radi, ze nie su nijako zodpovedne a hlavne, s tou neverou opatrne.. na tvojom mieste by som im to asi nezdelovala.. mozno neskor ked budu velke.. a pubertalny vek je velmi specificky tak opatrne :) zatial by som ot nechavala na muzovi ze ci im nieco povie... a ak im nic nepovie, proste im to vysvetlite ze vam to uz nefunguje a pod... (este na zaver: oco mamu nepodvadzal, mal ju naozaj rad. asi rok po rozvode som unho doma necakane, bez vysrahz stratla jeho frajerku a bol to des.. hnevala som sa nanho..ze mi nic nepovedal)