Váš príbeh s cukrovkou

eng

nestasne_zuby,

cukrovka vôbec nemá banálne príznaky, aspoň nie tie ktoré Ty spomínaš. Pred zistením diabetu typu 1 piješ ako ťava, aj 6 a viacej litrov denne, rapídne chudeneš, čo nie je Tvoj prípad.

Pri diabete typu 2 nemusia byť príznaky žiadne, ten sa vyvíja nenápadne a často sa zistí až kvôli tomu, že človek s doteraz nezistným diabetom typu 2 príde k doktorovi s iným problémom, ako sú napríklad nehojace sa rany, necitlivé nohy (robotníkovi na stavb prepichne klinec chodidlo a on to zistí až doma), probém s obličkami a pod.

A kľúč k Tvojmu zdraviu je v Tvojej hlave, lebo kým si v nej nedáš do poriadku svoje priority, tak sa nemôžeš nikdy dostať zo svojich problémov. A keď si stanovíš priority svojho života, tak začneš svoje problémy riešiť...

nestasne_zuby

inak podla mna cukrovka ma strasne banalne priznaky ved ja som cely zivot smadna jak tava, od narodenia mam ekzem, cize vkuse ma daco svrbi, plus alergia a nic mi na to nezabera... to mam teraz cukrovku? a keby som ju dostala, ako to v mojom pripade spoznam?? ved aj tak pijem stale ale vzdy mam v pohode cukor, tak je mozne ze ju mam nejako skrytu? a co ked ta moja nevyliecitelna alergia a neodstranitelne svrbenie (nic mi na to nezabera) je cukrovka? no fakt hrozne...a este k tomu, v puberte som pribrala z liekov a uz mam tak rozhadzany metabolizmus...ze neviem ale casto mam pocit, ze odpadnem za chodze. najhorsie je to po fyzickej namahe. zatvaraju sa mi oci, stracam rovnovahu a mam pocit, ze odpadnem, len este nikdy som nastasie neodpadla. casto sa mi mota hlava. mam nadvahu, teda pravidelne hladujem a potom sa prejedam, lebo sa hanbim jest medzi ludmi, kedze sa mi spoluziaci vysmievali za nadvahu. chapete, ja uz asi nikdy nepridem na to, kde je kluc k mojmu zdraviu, snad vsetko v mojom tele je aspon trocha narusene, este aj klby ma bolia a to je tazko sa potom hybat...aj pri obyc chodzi..blby svet. najzdravsie aby sa clovek citil, ked mu lekar nic nepovie, ak ma tolko problemov ako ja. to by musel liecit tolko, ze to nestihne ani pred smrtou dat poriadku...

eng

gadgetka_mat,

táto otázka tu už bola raz napísaná, ale zopakujem ju ešte raz..

Do akých novín pripravuješ ten článok o diabetikoch?

Stela--s

Ahojte bojim sa že mam cukrovku.. Mam všetky priznaky ale neviem čo mam robit, spajam to so stresom ktory mam ale neviem vobec uzkost je na dennom poriadku:( som v puberte a ja neviem pomoc :(

gadgetka_mat

Jooooj, lebo vy ste nikdy nespravili chybu... Aj kôň má štyri nohy a predsa sa potkne. Taká hrúza napísať zle predložku.. :D

ebi77777

predsa BERNOLÁKOVŠTINOU - píš ako počuješ :-)

aj ja si myslím, že Štúr, Hurban a Hodža zbytočne uzákonili spisovnú slovenčinu :)