Výberové konanie - osobné stretnutie

Príspevok v téme: Výberové konanie - osobné stretnutie
bet66

Práve včera mi personalistka telefonicky oznámila, ze ma pozýva na osobné stretnutie. A kedze som cersvá absolventka je to zároven aj moj prvý pohovor do práce vôbec. Nemám ani tušenia, čo mam od toho očakávať. )Co na seba? Co si mám vziat zo sebou? Kolko to asi bude trvat, hodinku?

Ide o pozíciu klientského pracovníka.

Mám dost velké obavy, som velmi stresový typ a kedze som aj menej komunikatívna osoba obavy sú o to vacsie (ze nebudem vediet pohotovo reagovat na otázky, alebo ze poviem úplnu blbost)
Id
Ja viem , ze v podstate nejde o nič, sance ze ma pozvú na dalsie kolo sú malé. Ale velmi rada by som sa tam dostala.

Zúcastnil sa niekto niečoho takehoto? Budem vdacná za kazdú radu, skúsenosť...pomôže mi hocičo..(uz teraz som v strese, ze aké to bude :(

Dakujem ;)

bet66

dakujem za Vase rady :) velmi si to cením ze sa mi snazíte pomôct
ten pohovor som mala dnes, myslím ze som nan bola pripravená dostatocne..naucila som sa pár dôlezitých info o firme (kt. sa vôbec nepýtala) a taktiez som si pozrela tie otázky kt. zvyknú davat personalisti

A ako som dopadla? Hmm... :D Takze islo o osobné stretnutie. Nakoniec z toho nič nieje, ale napriek tomu som rada, ze som sa toho pohovoru zúčasnila a ze svoj prvý/premierový pohovor uz mám za sebou :D

A preco z toho nič nieje? Ked mi personalistka rozprávala o akú pozíciu vlasne ide..dozvedela som sa že to nieje nič pre mna. Ide o takú prácu kde treba zhánať/volať klientov a ked nikoho nenájdem nebudem mat ani cent..
Ja som bola v tom ze to je skôr práca v pobočke, teda niečo kancelárske...(to je tak ked firmy v ponukách práce zavádzajú a riadne nenapísu nápln práce)

a takze tak..celý pohovor trval mozno 20-30min. akonáhle jej bolo jasné ze o to nemám zaujem snazila sa o ukoncenie..
Ale ja si z toho nič nerobím, ona bola tiež celkom milá, videla ze nemám ziadne skúsenosti z prácou tak sa mi snazila pomôct a ziadne zákerné otázky mi nedávala
(kiezby takéto pohovory boli aj tie co ma len cakajú :D :D)

Aja02

A ešte by som pridala to, aby si vedela povedať svoje silné a slabé stránky a ak sa ta spýtajú, kde sa vidíš o x rokov, tak povedz hocičo len nie to, že chceš rodinu, pretože ta rovno odpíšu.

šunkaflek

Ahoj,
ja som sa tiež takto klepala pred prvým pohovor...Poviem ti takto, celá fraška pohovor je akurát o herectve...Potrebuješ sa predať, preto je potrebné hodiť nervozitu za seba - skús sa uvoľniť, počas pohovoru sa môžeš jemne usmievať (ale zase nie ako blázon :-P)...Oblečenie podľa pozície, ale klasikou - tmavé nohavice, elegantné topánky a vyžehlená košela nič nepokazíš. žiadne obroské výstrihy alebo kriklavé mejkapy, lebo ak ťa bude mať na pohovore žena, tak si skončila. Hlavne sa ani nepodceňuj, ani nenadceňuj! Ak ti môžem poradiť, zisti si informácie o firme, kde ideš robiť pohovor. Samozrejmosťou je vedieť svoje CV naspämať,l ebo síce personalistka ho bude mať, ale zvyknú rýpať. Tu máš celkom pekne zdrhnuté, čo sa priemerný personalisti pýtajú na pohovoroch : www.profesia.sk

Určite si spravíš očko, keď budeš mať prehľad, už mi prešlo rukami pár uchádzačov, ktorý ani nevedeli, na akú pozíciu idú, veru.
V prípad eplatovej otázke si skús pozrieť prehľad na internete, ale tie platy sú fakt spriemerované, takže na toto ti jednoznačne odpovedať neviem. Zober si to z tvojho pohľadu, pod akú sumu by si nešla, aké sú tvoje platové požiadavky z hľadiska napúr. bývania, jedla, obliekania, aby si nebola stratová alebo zase nerachaj sumy ako 1000 € čo mi prišiel jeden chlapec a ledva gymnázium skončil, ten bolo tiež hneď "mimo"
Daj vedieť, ako si dopadla, veľa štastia!