Roky hnacky

Príspevok v téme: Roky hnacky
innerworld

Zdravim. Mam roky hnacky. Bola som na gastroskopii pred troma rokmi,ale nic mi nenasli. Skusala som zmenu stravy. Nic. Dva roky som brala lieky,stav sa trochu zlepsil. Potom sa to zacalo znova.

Toto leto som dostala zlcnikovy zachvat(nebol prvy,ale tento bol najhorsi),nasli mi zlcnikovy kamen a zlcnik tak isiel von. Hnacky vsak zacali znovu a pritom drzim dietu. Ako dosledok,ma casto smadi,takze vela pijem a chodim mocit.

Stretol sa s tym niekto uz? Naozaj uz neviem,co robit.

Prezývka55

:D no ja to robim tak ze to neriesim venujem sa niecomu inemu, praci, hobby a asi sa nenazdam zrazu uz mi nic nie.
Ked budes skusat tak ti to nepomoze podla mna lebo stale na to myslis, tiez som skusal henten liek henten doplnok a cakal a bol nervozny ze to nezabera a podobne.
Ale toto nie je cesta.
Najlepsie je zavalit svoju mysel niecim inym. Netreba sa nudit a ono to prejde.

innerworld

Ked je to naozaj len v pohode,tak to bude pre mna tazke. Ja nie som v pohode uz takych 9 mesiacov. Stale skusam ako sa z toho dostat. A vobec, uz od mala som byvala casto smutna. Niekedy sa pristihnem pri myslienky,ze ani v pohode byt nechcem,podla mna je uz len toto chore...

A mne to zacina hlavne po zobudeni,ked nestihnem mat v hlave ziadnu myslienku. Ako sa asi toto da ovladat?

Prezývka55

Ok tak zlcnikovu dodrziavaj kvoli operacii.

Inak viem o com hovoris, mam IBD nie toho typu ale viem to ovladat, viem co je spustac a viem ako sa toho zbavit.
Prvy attack mi trval asi pol roka. Druhy okolo 3 mesiacov. Treti asi mesiac. Teraz ked to chytim kvoli stresu alebo unave tak do tyzdna sa z toho viem dostat.

Viem ze nie som chori a to si treba hned na zaciatku povedat, proste len stresy rozladia mechanizmus travenia v tele.

A preto sa na to neberu ziadne lieky, aj ked ti budu mnohy davat alebo ti budu davat doplnky a somariny. Ja som skusil asi kazdy liek aj doplnok a poviem ti jedno je to na nic, pokial mas IBD a nie iny problem tak ti na to nic ine okrem pohody nepomoze.

innerworld

A lieky uz pravidelne brat ani nechcem. S tou dietou to seknut nemozem,kvoli tomu,ze mam dva tyzdne po operacii zlnika.

innerworld

Syndrom drazdiveho creva mi diagnostikoval aj gastroenterolog. Na dovolenku sa neda chodit kazdy den,btw. tento rok som uz bola. Ja aj miestami zabudnem,prestane to a potom to zacina znova. Ma to take fazy,ktore si neviem vysvetlit.

Prezývka55

Najskor to bude IBD, drazdive crevo. tj zo stresu(aj ked ziaden mozno nevnimas vedome).

Najlepsie na to zabera ked sa vykasles na vsetky lieky, doplnky, diety, vyjdes niekam na dovolenku alebo budes robit to co ta bavi. Treba zabudnut na to co ti je a ono sa to upravi.