Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vysoký tlak u lekára

Príspevok v téme: Vysoký tlak u lekára
JA-rko

Po dlhých rokoch som bol u svojej všeob. lekárky kvôli potvrdeniu do práce a pri kontrole mi namerala veľmi vysoký tlak ( 180/100 )..predpísala mi lieky, ibaže ked si meriam tlak doma v kľude mám ho len mierne zvýšený (priemerne tak 130/87 sem tam vyšší).Bol som potom aj na kontrole a zase som ho mal pri lekárke vysoký.Myslím si, že problém je v tom že som mal s lekárov vždy strach, vždy keď vchádzam do ordinácie cítim ako sa mnou rozlieva vlna stresu..Aj ked sa snažim ukľudniť a vravieť si že o nič nejde podvedome som aj tak napätý a srdce mi búši vždy ako divé, ked som u lekára.Jediné na čo celý čas myslím je - nech už som odtiaľ von.Doktorke som to samozrejme povedal ale povedala že ten tlak je aj tak moc vysoký a lieky určite musím brať. Ja si ale myslím, že ich až tak akútne nepotrebujem ked doma mam tlak relatívne normálny, nehovoriac o tom že aktívne športujem, nefajčím, nepijem alkohol a ani v rodine nemám nikoho kto by trpel hypertenziou ....čo poviete
1- mohol by mi stres z doktorov tak zvýšiť tlak?
2- mám alebo nemám začať brať tie lieky?

Zdravýčlovek

ahojte ja som mal pred 15 rokmi tiež ten istý problém , plus k tomu ešte aj arytmiu srdca-búšenie, vynechávanie .tiež mi lekári tvrdili že je to dedičné a pod. mal som 28 rokov a trvalo to asi dva roky.nič z toho čo mi lekári naordinovali som nezjedol okrem magnézia, a neskôr som sa dostal k jednému prístroju , ktorý bol určený do domácej liečby- je to pulzná magnetoterapia ktorá mi doslova zachránila si život,po pol roku pravidelného použitia sa mi tlak stabilizoval na 120/90, a po rok až dodnesho mám 110/70 plus mínus a pulz 65-70 . takže to je moja osobná skúsenosť. ďalší fakt bol aj to že som upravil životosprávu menej alkoholu a prestal som úplne fajčiť aj keď ja som vyfajčil si tri cigarety denne. samozrejme veľmi dobre / dodnes/ musím piť dostatok obyčajnej vody , ktorá doslova robí zazraky , denne 3-5 litrov obyčajnej -kohutkovice , odstátej. ak budeš mať otázky kľudne mi napíš

Jessi_1111

Krvný tlak sa samozrejme stresom zvyšuje. Nech ťa pošle na kardiológiu na testy, nič tam nerobia, len obyčajné EKG takže sa neboj a keď ti nič nezistia, tak oni ti povedia, že lieky brať nemusíš. Kardiológia to istí.
Apropo: Pulz je v poriadku? Aj ten sa stresom zvyšuje, a veľmi...

zuzana.zuz

Ahoj,
ja mam taky isty problem. Ked si meriam tlak doma - mam ho normalny, resp. mierne zvyseny. Ked som u mojej lekarky, mam aspon 150. A srdce mi busi, ako keby mi malo vyskocit. Aj ja to mam zo stresu, a zo strachu z lekarov. Mojej doktorke som o tom, samozrejme, povedala.
Konecne resume je take, ze mi prikazala brat lieky na tlak pravidelne kazdy den - ak človek nechce, aby mu niekedy necakane vyskocil tlak=co moze spôsobit (nechcem ťa strašiť) aj infarkt:-(

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vysoký tlak u lekára - Fórum - ZDRAVIE.sk