Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Holenie sa

Príspevok v téme: Holenie sa
holičkaaaaaa

Ahojte, rozhodla som sa sem napísať v tejto oblasti, lebo neviem, čo si mám počať. Takže ide o to - dnes som si oholila podpazušie - "oholila", bolo to len pár chĺpkov a ešte som si myslela, že vôbec nie je normálne, aby mi rástli chlpy nad prstami na nohách, tak som sa "oholila" aj tam. Cítim sa síce lepšie, ale... Môj problém je taký, že takmer (ak nie všetky) všetky moje kamarátky si holia nohy, alebo aj ruky. Len ja sa bojím opýtať, či sa môžem oholiť, bývam s babkou, mamka pracuje v zahraničí.. chodieva domov často, no napriek tomu som sa jej to nespýtala.. a babka by reagovala asi ako splašený tiger pred porážkou.. aspoň si myslím. Lebo tak to bolo aj s mojou prvou menštruáciou - je to predsa normálne, nie? Mám 13. Reagovala normálne, povedala mi, že to mám menštruáciu a keď prišla domov mamina, tak tá mi to aj vysvetlila. A o sexualite sa nemám s kým baviť doma - no na takéto veci mám aspoň dobrú učiteľku spoľahlivú v škole. ;) A ešte je normálne, že mám chlpy skoro všade ? Nejako som si to doteraz nevšímala, ale mám ich aj na prstoch - holíte si to? Inak nemám problém s nijakými takýmito "kozmetickými" ako keby vecami. :) Mám sa holiť alebo nie ? Budem divná , keď sa nebudem holiť? Chĺpky mi nijako neprekážajú.. :) Ďakujem, strašne si to vážim

holičkaaaaaa

a môže sa mi z toho niečo stať, keď som si oholila podpazušie?
a nie, tie chĺpky na rukách mi skoro ani nevidno ani nikde inde vlastne , len na nohách :)

MultiLevel

Nic sa ti nestane, ked si si oholila podpazusie....raz by si si ho zacala holit tak ci tak. Aj take, ako pise Zuzova, ze chlpky na prstoch (predpokladam na nohach) si mozes prejst ziletkou. Ale inak take ako chlpky na prstoch na rukach si nehol, ani samotne ruky. Je to zbytocne podla mna, vydrzi to len kratko...kamoska si to holila a pichala ako jezko :)

Žužova

Prečo neholiť ruky ? ..Okej keby ich má také tvrdé dlhé a tmavé ako podaktoré babeny tak pochopím..ale pokial má normálne bledé a jemné tak prečo nie ? ... ja som stým začala a postupom času sa mi zriedili,uplne zbledli a už mi pomaly ani nerastú... a to mi baby hovorili že ked si oholím ruky začnu mi rásť hnusné tmavé chlpy..a houby z voctem ! :P

holičkaaaaaa

multilevel - tak to sa mi môže niečo stať, keď som si oholila do podpazušie ?ale naozaj tam bolo len pár chlpkov :(

A Ďakujem všetkým

Žužova

Nohy si začneš holiť tak či tak .. neviem si predstaviť kočku s chlpami na nohách ,to ako prrrrr... ale ty máš len 13 podla mňa to nemusíš riešiť,ale môžeš ved o nič nejde a načo sa pýtať ? proste si ohol nohy a čo ? ved si to babka ani nevšimne a ked hej tak jej povec že doba sa zmenila a je to lepšie aj z estetického hladiska..

ja sa holím všade ,teda ked si spomenbiem aj prsty si prejdem ,no a čo :D ..holím si aj ruky cítim sa tak ženskejšie a priťažlivejšie :) ...podla mňa pýtať sa nemáš prečo ,proste ked to chceš to urob a basta :)

MultiLevel

Ahoj :)

Ci je normalne, ze mas chlpky vsade? Ano, je to normalne. Nemali by to byt vsak velmi tmave chlpky, alebo na miestach, kde zeny typicky chlpky nemavaju, a ak ano, tak len jemne, takmer az neviditelne. Aby sa zistilo, ci su tvoje chlpky v norme, treba ist na specialne vysetrenie. Neboj sa zverit mamine a porozpravat sa s nou o tom. Su to prirodzene veci a my takto cez net nemame sancu zistit, ci su tvoje chlpky okej.
Chlpky na rukach, ci prstoch si vobec nehol! Jedine co si hol, su nohy. Nic ine si zatial nehol, lebo s tym budes mat len trapenie. Ked som bola v tvojom veku, chlpky na prstoch, alebo rukach som prezivala velmi dramaticky :D Myslela som si, ze ich mam nesmierne viditelne, ze kazdy sa pozera len na ne a ohovaraju ma :D :D Bola som hlupucka a neskusena. Nikto si to nevsimne, ani nebude riesit.
Neskor, ak by ti chlpky na podobnych miestach prekazali, radsej si ich odfarbuj, pokial nemusis, tak nehol :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Holenie sa - Fórum - ZDRAVIE.sk