Čo je mozne ziadat od statu ake prispevky pri dietati

Príspevok v téme: Čo je mozne ziadat od statu ake prispevky pri dietati
Monii86

Ahojte vsetci.
Chcem sa spytat, ci neviete niekto o niecom, nejakom prispevku, co mozno ziadat na dieta. Moja situacia je taka, ze som rozvedena, mam 5rocneho syna. Byvam u rodicov a zarabam 400e v hrubom. Rodicovsky prispevok s dovodu nepriaznivehho zdravotneho stavu mi uz neprelzili. Poberam len rodinne pridavky. Poradte ak niekto nieco viete. Dakujem

ni-ka

monika-za prve podas trestne oznamenie za neplatenie alimentov,potom sa kona sud kde urcia otcovi vysku prispevku na dieta a daju mu to sudnym prikazom.Musi ti samozrejme doplatit aj omeskane.Sud urci nejaku lehotu-obvykle polroka,kedy cakas ci ti otec dlh splati a zacne platit vyzivne.Ak pocas celej doby nic nezaplati-ides na upsvr so sudnym prikazom a poziadas o nahradne vyzivne.Preukazujes svoj prijem a ucet-kazdeho polroka,ci nahodou "otecko" nezacal platit...a zacnes poberat nahradne vyzivne od statu.Upsvr si potom bude nahradne vyzivne vymahat od otca-ak nebude platit,pojde sediet a bude povinne makat a zo mzdy co tam zarobi bude splacat dlh upsvr...Tak sa neboj a poziadaj o to nahradne vyzivne,TY ANI DIETA NEBUDETE MUSIET NIKDY NIC NIKOMU VRACAT ANI KED SA DIETA ZAMESTNA!!!!!!!

Marrriiiiii

Draha Monca 86 :D keby je na mne od štatu by si nevidela ani 1 cent !

ty co cakas ze stat ti da co ?? 2000 € mesacne ?? sa cudujem ze este su ako socialky .... kazdy tu skoro nadava na stat ... hahhaa co s tym ma stat ?? tvoj problem nie je problem statu ale len tvoj ze si nechopna socka !!! a urcite mas aj nejake tie alimenty.... male ? tak ten tvoj ex je socka... sa postav na nohy a zacni pracovat ty egreš !!!

chodtemakat

najlahsie je porobit si deti s grazlami a potom vypytovat prachy od statu, ved normalne zmyslajuci debilkovia co sa snazia sa poskladaju na lahkovaznost ostatnych individuid, keby vymizla ludska blbost mali by sme sa ako v raji

Lulita

aha, teraz docitavam, tak to je blbe :( toto tusim nie je nijak osetrene, ze ked chlap neplati, co s tym, ale na tvojom mieste by som zasla na socialku sa popýtat blizsie, popripade nejake forum, co je v tom zbehlejsie, porada, alebo skus modrykonik.sk

Monii86

netusim kolko mas rokov, ani ma to nezaujima, ale vidiet z tvojich slov a spravania, ze si toho v zivote moc nezazila. nemas ziadne zivotne skusenosti, tym padom nedokazes pochopit ostatnych ludi. ale neboj, raz to pride, to je viac nez iste.. maj sa krasne

Monii86

ja som kludna, len ma udivuje ludska hlupost. o moje dieta strach nemaj. a svojou buducnostou si nebud taka ista, velmi lahko sa moze zmenit a v uplny opak tvojich predstav