Pozicali by ste?

Príspevok v téme: Pozicali by ste?
kakalinkaka

Oslovila ma blizka osoba(nie rodina), aby som jej pozicala 9tisic na kupu bytu na nejake 3 mesiace, ze potom by mi ich vratila, ked sa jej manzelovi uvolnia peniaze z firmy. Ponukla som jej moznost, ze si moze zobrat na mna uver(za predcasne splatenie sa zo zakona uz nic neplati), s tym, ze poplatky-urok by si platila ona, aj ked viem, ze je nespolahliva. Lenze ona ho nechce, len hotovost, ze staci kolko mam a spytala sa ma, kolko mam k dispozicii. Som v neprijemnej situacii, lebo mam zeleznu rezervu a tu nechcem rozpustat. Mamina po dlhom zvazovani meni miesto a slubila som rodicom, ze im budem istit hypoteku, keby jej to nevyslo. Navyse, ked sa ma pyta, kolko mam k dispozicii, tak to jej mam povedat akoze presnu sumu bez "vaty", co mam na minanie(stravu, byvanie, dopravu)? Mam hroznu dilemu, nemam problem pozicat peniaze(uz som tak urobila v minulosti, ale boli to male sumy tak do 1000eur a dokonca mam zlu skusenost, ze mi ich kolegyna z prace dodnes nevratila, lebo ju vyhodili a padla na dno). Na druhej strane by som jej rada pomohla. Snubenec ma tiez nejaku rezervu, ale on by jej tie peniaze nepozical, lebo tiez sa v minulosti popalil

nesmrtelna

Hrac tak to si riadny držgroš keď ani vlastnej rodine nepožičiaš peniaze. Čo si myslíš koľko peňazí si počas svojho života stál svojich rodičov, nad tým si rozmýšľal?

nesmrtelna

Sejla, Ovecka bude mať peniaze až keď predá vlnu :D A koľko peňazí máš ty? Ak napíšeš tak napíšem aj ja tebe.

0vecka

no podla mna to je uplna drzost. To kolko mas penazi ju nema co zaujmat. akoze moze sa spytat ci nepozicias ale to ze kolko mas penazi? A druha vec to akoze nemoze tie 3 mesiace pockat? Cele to nejako nesedi. Okrem toho ty sa vobec nemusis citit nijako zle nieje tvoja a to ani moralna povinnost poziciavat peniaze.

oui..

Ja by som nikdy nikomu nerucila za uver, ani nepoziciavala peniaze, pokial by som si nebola ista, ze je to mne velmi blizka a velmi spolahliva osoba a hlavne, vzdy treba pocitat s tym, ze sa ti to aj tak nemusi vratit.

osobe, ktora mi nie je jedna z najblizsich na svete poziciam, ale len sumu, o ktorej viem, ze ma nezruinuje, pokial ju uz nikdy neuvidim. Ludom netreba nikdy verit bezhlavo. Resp, verit mozme, ale nie sa na nich spoliehat.

Sejla

Nesmrtelná tak ja som ešte kávou nič neoslavovala, to by som asi vystrelila do vesmíru, ale kľudne môžeš zohnať šampanské, nepohrdnem..

nesmrtelna

Tak to som prvá, kto sa ťa opýtal koľko máš peňazí. To musíme spolu osláviť! Kúp mi nejaký pekný darček a dakedy budúci týždeň ma môžeš pozvať niekam na kávu :)

Sejla

Nesmrtelna, heh? O čo ti ide, šak tu je jasné v akom kontexte sa jej to pýtala. A mimochodom, je to drzé aj tak, ešte nikto sa ma seriózne nespýtal, koľko mám peňazí, možno tak matka ale asi ani to nie. Načo by to koho zaujímalo?