Rakovina hrubého čreva a sťažnosť na lekárku - kam podať?

Príspevok v téme: Rakovina hrubého čreva a sťažnosť na lekárku - kam podať?
EmoMráz

Pred rokom som objavil krv v stolici. Išiel som k obvodnej, ale nedala mi urobiť žiadne vyšetrenia. Len mi predpísala masť že si mám natierať konečník. Nepomáhalo to, tak som o nejaký čas k nej išiel znova. Chcel som vyšetrenia, ale kázala mi len priniesť vzorku stolice. To som priniesol. Povedala, že stačí zavolať o pár dní keď budú výsledky. Tú krv som mal v stolici stále. O pár dní som teda zavolal a sestrička mi povedala, že výsledký sú negatívne. Ja som jej ale povedal, že mám stále v stolici krv, čo mám teda s tým robiť. Sestrička povedala že mám byť v kľude, lebo výsledky sú negatívne. A že mám jesť viac ovocia a zeleniny aby som nemal tvrdú stolicu. Tú som ale vôbec nemal. Manželka chodí často na toto fórum. Našla tu meno doktorky Albertovej a objednala ma k nej na vyšetrenie. Na to vyšetrenie som išiel a táto pani Albertová mi kázala čo najrýchlejšie ísť na kolonoskopiu. Tak som išiel za obvodnou a povedal jej že som bol u liečiteľky a odporučila mi kolonoskopiu. Obvodná ma vysmiala a vyjadrila sa, že by som mal navštíviť skôr psychiatra. Lebo mám skrátka negatívne výsledky stolice. Po tomto neúspechu mi manželka vybavila lekára ktorý mi tú kolonoskopiu urobil. Následne som išiel na operáciu. Teraz som mesiac po operácii a výsledky z histológie potvrdili rakovinu hrubého čreva. Som strašne nahnevaný na obvodnú a chcem na ňu podať žalobu. Ale neviem na koho sa obrátiť. Manželka mi stále hovorí, aby som sa nerozčuľoval, že sa mám na to vykašľať a nechať to tak. Lebo že keď som stále takýto nahnevaný tak mi to škodí aj na zdraví. Nemôžem si ale pomôcť. Nedokážem sa uspokojiť, proste som fakt na obvodnú veľmi naštvaný a nechcem to nechať tak. Keby nebolo tohto fóra tak asi stále ešte behám za obvodnou až dovtedy kedy by bolo už neskoro a žiadna operácia by nepomohla. Teraz to vyzerá dobre, po zdravotnej stránke som stabilizovaný a chirurg čo ma operoval mi povedal že sa im podarilo všetko odstrániť takže sa nemám znepokojovať. Asi by som sa naozaj mal na všetko vykašľať ale proste to nedokážem. Nemôžeme predsa takýmto lekárom ako je moja obvodáčka všetko tolerovať. Ktovie koľko ľudí už poslala na druhý svet len preto, lebo jej je úplne jedno čo im je. Veď ona ma ani nepočúvala, hrabala sa v papieroch a predpísala mi masť. A ten druhý raz ma rovno posielala k psychiatrovi. Viete mi niekto poradiť čo v takomto prípade robiť, na koho sa obrátiť so sťažnosťou? Mohol by som za svedka prizvať napríklad aj toho chirurga čo ma operoval? Ako to prebieha, stretol sa už niekto z vás s niečím takým?

hanka9

Presne ako prezyvka

urcite by som to v tomto pripade lekarke nedarovala a stazovala sa na nu. Len hlupak by to tak nechal. Zda sa, ze ona ti prave sposobila stav, ktory mas dnes Keby ta hned poslala na krv a prislusne vysetrenia a zacala v zarodku liecit, mozno by tvoj stav neprepukol do stavu, ktory mas dnes. To ale treba vsetko dokazat.

Prezývka55

No ja ti drzim palce, ja by som nie len ze podal zalobu na dotycnu lekarku ale isiel po nej s pravnikmi tak prisne ze by v zivote uz biely plast neobliekla plus by mi platila odskodne.

Woody

Ani ja som nečítal všetky príspevky.Len si myslím, že sa na to treba pozrieť aj z inej stránky - aby (samozrejme pochopiteľná) zlosť neublížila dotyčnému pánovi viac ako samotná lekárka,trebárs vo forme recidívy...Najprv sa treba dať do poriadku,určite popremýšľať nad príčinou,zmeniť stravovacie návyky, a až na druhom mieste riešiť chybu lekárky.A nie len ako zadosťučinenie,ale aj ako výstrahu iným jej pacientom.Nemyslíte ? .-)

pranayama

Súhlasím s tým, že takéto skutky by nemali ostať nepovšimnuté, ale zo skúsenosti viem, že sťažnosti v našom štáte nikam nevedú. Takže by som si veľké ilúzie nerobila.

slnovrat

Necitala som príspevky, ale podaj podnet na úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivostou a toto tam vsetko napis...mali by riešiť takychto... ignorantov.

jedulka

Orol, moje :-) přesně jak píšeš!Tu medializaci upřednostňuji jen z toho důvodu aby i ostatní věděli,co se děje a že to i jde:-))papa

orol

jedulka mudro
ano, da sa tak ako uvadzas ( len samotnou medializaciou ) da sa aj samostatne ( len formou staznosti, alebo zaloby ) a da sa aj kombinaciou ( dat aj mediam, aj podat staznost, ci zalobu ). Na to maju hlavicky predovsetkym pravnici, ktori zvolia najucinnejsi a najefektivnejsi spôsob „boja“ , strategiu s minimalizaciou pripadnych rizik a ktorý vedie hlavne k úspechu – vyhre. Jednoducho, v niektorych pripadoch nie je vhodne dat pripad mediam !, v niektorych zas naopak !. Zalezi, o co kraca a najmä CO CHCEME DOCIELIT

jedulka

medializace nemůže uškodit,právě naopak, at lidí vidí kam to všechno může dojít.U nás jeden právník, se soudil o poplatek za vedení úvěrového účtu.Dohnal to do Štrasburku a vyhrál.Všechno hodil médiím, media lidem do podvědomí a dneska už funguje na webu společná žaloba.Že to nejde, to není pravda !
Jak Orol můdro napsal:
bijem o svoje prava,kto sa nebije, nezasluzi si, aby vobec nejake mal !

jedulka

Oril...tvoje přesná argumentace nemá chybu!To se musí uznat.Musím se nad tím zamyslet,protože já bych se taky nedala.U nás v médiích byl případ-doktorka evidentně zanedbala svoji práci.Její pacientka si stále stěžovala na nevolnost a blíže nespecifikovanou slabost.Párkrát jí odbyla, nějakými kravinami,ale nabrala jí krev a nechala laboratorně vyšetřit.Nic tam nebylo.Vtip je v tom, na co všechno zaškrtala tabulku ! Ženu dovezl manžel po roce "léčení" do nemocnice,na druhý den ta chuděra zemřela.Příčina leukémie!Dělali i rozhovor s tou lékařkou a byla upřimně zděšená z toho.Byla tak blbá,že nepochopila,že zabila ženu, matku,manželku...jen dokola uvažovala,že vždyť jí nechala udělat krevní obraz a nic tam nebylo .....

orol

Posudenie miery zavaznosti zanedbania ci nezanedbania a pochybenia lekarky s moznymi nasledkami ohrozenia zivota a poprípade dalsie veci, treba samozrejme na prv preukazat. Pri dokazani sa od horeuvedeneho odvija aj vyska sankcie trestu. V niektorych obzvlast zavaznych pripadoch a pochybeniach moze ist dokonca o vezenie,penazite tresty,penazite nahrady, strata titulov,odnatie licencie, atd. Vsak si to pozri sam, ja to vsetko z hlavy neviem
P.s- u nas je to ale bezne tak, ze nie je zalobca ( slovensky clovek mlati prazdnu slamu, vsak ) No a kde nie je zalobca, nemoze byt ani sudca,