Baby, brali by ste HAK v takomto prípade?

Príspevok v téme: Baby, brali by ste HAK v takomto prípade?
gabika234

Chcela by som vás poprosiť o názor, aj keď viem že rozhodnutie je na mne.

Mám 18 rokov, začala som brať HAK Diane 35 - dala som si ju predpísať hlavne kvôli antikoncepčnému účinku, ale padla mi dobre aj na ťažké akné, s ktorým som sa trápila 5 rokov - mne totiž na akné nič nezaberalo a ani nemohlo, pretože som ho mala kvôli zvýšenému testosterónu. Taktiež menzes som mala 3x do roka a veľmi silný a bolestivý, koľkokrát som aj zvracala a odpadla.

Problémoom ale je , že teraz už nemám sex. život a teda už nemám legitímny dôvod brať HAK. Ale ja som si už na tú pohodlnosť strašne zvykla, nechcem aby sa mi vrátilo aj akné. Viem že toto všetko by sa dalo riešiť aj prírodnými prostriedkami ... ale ďalším faktom prečo nechcem prestať brat HAK je to že mi narástli prsia.... isto si poviete, aká ďalšia tupá čupka ktorej je krása prednejšia než zdravie, ale ja som mala predtým prsia nulky, košík AA!!! Fakt takmer nič... a teraz mám pekné plné jednotky, ja viem že to nie je nič moc ale pre mňa je to úplne úžasné, som absolútne spokojná :) A teda predpokladám , že po vysadení by mi to všetko odišlo, aj keď som čítala aj o prípadoch keď babám prsia zostali, ale to len vtedy keď mali v dôsledku niakych porúch nedostatok estrogénu v mladosti a prsia im teda iba dorástli... ale to asi nebude môj prípad :(

Ešte chcem uviesť, že mám nízku zrážanlivosť krvi, teda trombózy mi nehrozia, takisto nemáme v rodine problémy ani len s kŕčovými žilami, nie to ešte infarkty. Premýšľala som nad zmenou HAK, že si dám niaku z menším obsahom estrogénu, aby to nebola taká záťaž... táto sa aj tak nemôže brať dlhodobo. Dúfam, že sa tu nájde niaka baba čo ma pochopí a neodsúdi ako sprostú husu :(

Abigail7777

slnovrat

pochopiteľne, že cukor, teda čokoláda ma vysoký glykemický index...

mne tiež nedobre robili okrem čokolády,,, aj cestoviny a pizza, rovnako majú vysoký glykemický index

tak isto alkohol

slnovrat

co sa tyka stravy, tiez jem myslim celkom zdravo. i ked dalo by sa aj zdravsie, zas som citala ze baby veganky, a akne stale...isty cas som nepila mlieko, ale rozdiel ziadny. vsimla som si ze cukor to zhorsuje. a hlavne cokolada.

slnovrat

mozno sa boja ze to zabudnem zmyt, neviem :) mne to pekne zabralo, na prvy krat, myslela som ze uz budem mat pokoj ale o mesiac sa mi to vratilo. tak som si dala dalsi krat, a potom prislo leto.
teraz pouzivam hlavne kozmetiku, ako Bioderma Sebium, cistiace vody, lieh, trojpercentny peroxid vodika, ked sa nieco zjavi tak to zatriem a ako tak sa da, len tie flaky su tam stale, a ja nechcem nosit mejkap.

Abigail7777

ja som si dala vybrať mandle kvôli akné, a nepomohlo

začala som sa zdravo stravovať, začala som dbať na to, aby som jedla výlučne potraviny s nízkym glykemickým indexom, snáď toto mi najviac pomohlo na akné, ale aj tak som to akné mala strašné, možno o trošku lepšie,,,,, ale táto vec so stravovaním priniesla najlepšie výsledky oproti vodičiek mastí od kožnej

ale už som po 2 mesiace po roacc liečbe, uvidíme čo bude ďalej :) či sa to nevráti,

stravujem sa nadalej tak ako som písala vyššie...

- potraviny výlučne s nízkym glykemickým indexom (je to dobré na optimalizáciu hormónov)
- a snažím sa minimalizovať príjem toxických látok z potravín, čiže snažím si zhánať kvalitné potraviny...

gabika234

ono to je bežný postup u kožných, keď ti prestane účinkovať keden druh antibiotík , dajú ti iné s inou účinnou látkou... ale všetko pri pravidelnom používaní postupne prestane zaberať

gabika234

ved nesmie sa s tým chodiť na slnko nie? keď si to dáš na noc a ráno zmyjše malo by to byť ok... aspoň mne to takto radila kožná a nič sa mi nestalo

slnovrat

gabika, tiez si myslim ze na noc by sa to mohlo uzivat, len myslim ze proste by mi to ona nepredpisala. silou mocou mi chcela dat Roacuttan. pridem na jesen zas s tym, ze chcem Zineryt. kamoska mi ale vravela, ze aj ten casom prestane ucinkovat.

slnovrat

zineryt je erytromycín a dihydrát octanu zinočnatého, antibioticka vodicka na tvar, nesmie sa s tym chodit na slnko

tiez som si dala presetrit mandle, ci tam nie je pricina, a dala som si spravit panoramaticku snimku zubov. zuby mam ok, s mandlami je to horsie. ale co som citala u inych, ani vybratie mandli nepomohlo.
zistili mi zlateho stafylokoka - vraj to ma dnes uz skoro kazdy.
fakt neviem z coho to mam, stretla som kamosku ktora mala presne ten isty problem - a uz bez akne, pytam sa jej, ako , ona ze proste to zmizlo...nevie preco.

gabika234

slnovrat: a zineryt môžeš podľa mňa používať aj cez leto, ale len na noc... ono to len nesmie prísť do kontaktu s UV lúčmi, či?

gabika234

Od kožnej som mala antibiotiká rôzne ... Zineryt, Skinoren, Duac gel ... všetko mi zaberalo len krátkodobo

myslíte, že je šanca že mi prsia zostanú? ja viem že som už trápna :D ale ja som nikde inde nepribrala, keby mi telo len zadržalo vodu tak by som pribrala aj inde nie? aj keď to je asi veľmi malá šanca.... to chcem tak veľa keď chcem mať jednotky?