Baby, brali by ste HAK v takomto prípade?

Príspevok v téme: Baby, brali by ste HAK v takomto prípade?
gabika234

Chcela by som vás poprosiť o názor, aj keď viem že rozhodnutie je na mne.

Mám 18 rokov, začala som brať HAK Diane 35 - dala som si ju predpísať hlavne kvôli antikoncepčnému účinku, ale padla mi dobre aj na ťažké akné, s ktorým som sa trápila 5 rokov - mne totiž na akné nič nezaberalo a ani nemohlo, pretože som ho mala kvôli zvýšenému testosterónu. Taktiež menzes som mala 3x do roka a veľmi silný a bolestivý, koľkokrát som aj zvracala a odpadla.

Problémoom ale je , že teraz už nemám sex. život a teda už nemám legitímny dôvod brať HAK. Ale ja som si už na tú pohodlnosť strašne zvykla, nechcem aby sa mi vrátilo aj akné. Viem že toto všetko by sa dalo riešiť aj prírodnými prostriedkami ... ale ďalším faktom prečo nechcem prestať brat HAK je to že mi narástli prsia.... isto si poviete, aká ďalšia tupá čupka ktorej je krása prednejšia než zdravie, ale ja som mala predtým prsia nulky, košík AA!!! Fakt takmer nič... a teraz mám pekné plné jednotky, ja viem že to nie je nič moc ale pre mňa je to úplne úžasné, som absolútne spokojná :) A teda predpokladám , že po vysadení by mi to všetko odišlo, aj keď som čítala aj o prípadoch keď babám prsia zostali, ale to len vtedy keď mali v dôsledku niakych porúch nedostatok estrogénu v mladosti a prsia im teda iba dorástli... ale to asi nebude môj prípad :(

Ešte chcem uviesť, že mám nízku zrážanlivosť krvi, teda trombózy mi nehrozia, takisto nemáme v rodine problémy ani len s kŕčovými žilami, nie to ešte infarkty. Premýšľala som nad zmenou HAK, že si dám niaku z menším obsahom estrogénu, aby to nebola taká záťaž... táto sa aj tak nemôže brať dlhodobo. Dúfam, že sa tu nájde niaka baba čo ma pochopí a neodsúdi ako sprostú husu :(

Abigail7777

riešila sa tu možnosť, že prejsť antiku "menej škodlivú" ..........
ale taká jej nezaberie na akné, a ona to chce hlavne kvôli tomu

tinki winki

Ja som hak vysadila a uz by som sa k nej nevratila. Ale brala som ju 6 rokov a aj v case, ked som sexualneho partnera nemala. Ak ti to vyhovuje, tak sa dohodni s lekarkou na nejakej "menej skodlivej" a hotovo.

swistica

kazdy chvali to svoje, tie co beru hak ju budu odporucat, tie co ju neberu ta budu odhovarat.
vygoggli si negativne ucinky hak a potom sa rozhodni

Nela41

Nedochádzajú ti hlavné veci a to to, že diane sa dlhodobo brať nesmie a akonáhle prejdeš na inú HAK akné sa aj tak vráti a prsia buď ostanú alebo sa zmenšia každopádne to je jedno, lebo ak sa zmenšia lepšie bude ak sa zmenšia teraz ako keď budeš mať 25 a to isté platí aj o akné. Teda mne príde prirodzenejšie vidieť 18 ročné dievča, ktorému sa to akné ešte môže vekom stiahnuť ako dospelú ženu celú pojebákovanú..
Tvojimi príspevkami sa prezentuješ tak, že teraz to budem brať a budem mať super pleť a prsia ale vôbec nerozmýšľaš nad tým, že raz to vysadíš a zas budeš bodkovaná lata. Sorry za prirovnanie ale fakt neviem ako ti lepšie povedať, že je to lepšie vysadiť teraz a riešiť príčiny vzniku ako žrať umelé hormóny potom to vysadiť a byť naďalej pupiaková lejdy v dospelom veku

ebi777

gabika, chcem sa ťa opýtať, či si pochodila všetky vyšetrenia, ktoré by zistili príčinu zvýšeného testosterénu?

bola si aj u endokrinologičky? nenavrhla ti nejakú inú liečbu, lebo hak diane35 Ti tvoj problém nevyrieši

gabika234

sunset: nechcem pôsobiť dojmom, že som už definitívne rozhodnutá, ale.... tu nehovoríme o ,,malých prsiach a vyrážkach"... hovoríme o ŽIADNYCH prsiach a ŤAŽKOM akné .... naozaj mi neboli ddobré ani podprsenky najmenšej veľkosti... a o tom akné.... trápim sa s ním od 13, nejdem tvrdiť že som už vyskúšala všetko lebo by to nebola pravda, ale vyskúšala som toho naozaj dosť... kožná, drogerijná kozmetika, lekárska kozmetika, zmena stravy (som vegetarianka, už takmer aj veganka, stravujem sa pomerne zdravo) ... ako som už písala, nemám pár vyrážok, ale stredné akné papulopustulosa, mám od toho svinstva už zjazvenú celú tvár, teraz sa to konečne začalo lepšiť, snažím si tvár konečne po 5 rokoch zregenerovať, mám zjazvené celé líca a bradu... naozaj sa tu teraz nechcem ľutovať alebo čo, ale naozaj by si nevažovala o Hak ani v takomto prípade? je to naozaj také nedôvodné? možno sa len snažím predsvedčiť samú seba, neviem.... ale naozaj nechcem v takomto stave stráviť celú svoju mladosť, keď mám na výber..

sunset

to, že sa ti po vysadení vráti akné je len jednoduchým dôkazom toho, že HAK akné nelieči, len ho načas potlačí. Branie HAk má veľa nežiadúcich účinkov, ktoré sa môžu dostaviť až po dlhšom čase užívania. Nič umelé nie je pre ženské telo prirodzené. HAK by som nebrala v žiadnom prípade, nieto kvôli pleti či prsiam. Nauč sa mať rada samú seba aj s vyrážkami a malými prsiami, to si ty a si pekná taká, aká si - nakoniec, aj keď je výzor pre ženu dôležitý, nie je všetkým. Obidva problémy sa časom sami vyriešia (napr. akné po období puberty ustúpi), nechaj to na prírodu a nedopuj sa zbytočne umelinami. Aby si si neskôr nebúchala hlavu o múr, aká si bola nerozumná a ako si si ničila zdravé mladé telo.

Nela41

Neviem čo chceš počuť dievča.. Raz tú ATK aj tak budeš musieť vysadiť a prsia ti buď ostanú alebo sa zmenšia a akné sa vráti. Či to bude hneď alebo za pár mesiacov je len na tebe...