Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mlieko..piť či nepiť?

Príspevok v téme: Mlieko..piť či nepiť?
kikaa12

Tak piť ho alebo nie? Je milion clánkov o tom ako mlieko zahlienuje, je zlé, škodlivé a najma to krabicové... www.metoo.sk

ale na druhej strane taktiez sa objavuje vela clánkov o tom aké je zdravé, nenahraditelné, obsahuje mnoho vitaminov atd... metabolizmus.sk

Tak comu mam potom verit? Co odborník to iný názor..

Nerada by som ho vyradila z môjho jedálnicka, pretoze mlieko a vlastne vsetko mliecne milujem, ci su to uz jogurty, tvaroh, syr, acidko, puding, krupicová kasa, kakao, do kavy...proste vsetko kde je mlieko...a neviem si predstavit ze by som sa mala toho vsetkého vzdat( niekedy som za den dokazala skonzumovat aj liter mlieka)...ale zase co clovek nespraví pre zdravie, ktoré mi je prednejsie

Tak co aký názor máte na mlieko vy? Pijete ho? v akom mnozstve?

eddings

P.S. aby ste ma niektori nezlyncovali - s radostou kupujem a pouzivam bio produkty, ked viem ze su naozaj domace a nepytaju za ne Gasparovicov plat. Ze senzoricky casto nevidiet a necitit rozdiel, to neznamena, ze neexistuje velky rozdiel v kvalite.

eddings

k tej diskusii o bio nebio...

Dost som sa bavil na podobnych diskusiach v praci, tak som urobil pokus aby som si urobil prdel z niektorych mojich kolegov bioteoretikov. 6 ludi sme sa dohodli ze kazdy donesie do prace nejaku mrkvu. Odkial chce. Ja som doniesol obycajnu s vnatou z hypermarketu, 1 doniesol zo zahradky, 2 kupili na trhoch biomrkvu, 2 doniesli tie holandske rychlene hypermarketove.
Nakrajal som to sam na koliecka na 1 misu, ochutnali kazdy druh a obehli sme zo 10 dalsich kolegov. Ja jediny som vedel ktora je ktora. Po ochutnani kazdy tipoval ktora je ktora. Jediny 1 kolega z asi 15 ludi dokazal urcit ktora je ktora. Vsetci ostatni to plietli hlava nehlava. Polovica z nich aspon identifikovala rychlenu mrkvu kvoli vysokemu obsahu vody. Podla chuti ale zistili velke kulove.

A tak to je, vazeni, s vacsinou tzv. bioproduktov. Senzoricky zistite prd barani. Kvalitou, vitaminmi a podobne tam samozrejme rozdiel je. U hydinoveho masa napriklad rozdiel nezisti len uplny senzoricky analfabet. To iste napriklad hrozno, rajciny. Ale povedzme u karfiolu alebo fazule zistite hovno :)
Ani nehovorim o vajciach, kde sa vsetci dusuju ako ich lahko rozoznaju a ake su uzasne tie domace, lebo maju pekne farebne zltka. Hydinarne sa musia rehnit na celu halu ked sypu karotenove farbivo do krmiva. Myslim ze aj zelene zltka by vedeli urobit keby velmi chceli, staci trosku modrej farby do krmiva

agartio

Nie 40 eur, ale 10 eur. Cenu som dal za kg, cize ta 250g pixla stoji 2,50.
Cize platis rovnako ako za rajo alebo liptov, ci vacsinu slovenskych masiel, co su okolo 9-10 eur.
No treba tam prijst ochutnat. To maslo vyzeralo fakt doma robene, neboli to take kocky, bolo tam proste naliate do takych kelimkov.

0vecka

2 agartio s tymi kamerami by to bol dobry napad. TO by som ti aj uveril ze je to naozaj bio ako sa patri.

Inak stale sa neviem zbavi tpocitu ze ti predaju maslo 40EUR/kg a v podstate sa to od normlaneho ani nelisi.

agartio

A rovno prihodim:

maslo domace, rucne mutene z kvalitneho mlieka-hned v stanku oproti.

Predavaju to v 250g baleniach a vychadza na 10 eur za kg. Kvalitou by malo prevysovat vsetko, co sa nachadza bezne v obchodoch. Este som ale nechutnal, ale urcite ochutnam.

agartio

bio mlieko nepasterizovane.
odber aj v bratislave.
je to vo farmarskej trznici (stara ikea) cena 1,20/liter

www.biomeat.sk

asi dost rozdiel oproti tym krabiciam v obchodoch.

agartio

tak podla tohto by mali byt blizko pastviny, co znaci, ze by mali mat vybeh

biopotraviny.bioland.sk-
sa-vyraba-organicke-bio-mlieko-,12

ale ovela dolezitejsie je podla mna to, ze ich tam nemucia tym odpilovanim rohov, a bohvie co robia s telatami, a tak... ale su to len prikazy, v praxi je samozrejme na mieste otazka, ako sa k nim spravaju zamestnanci, ktori su s nimi denne v kontakte. jednoducho by tam mali byt podla mna ludia, ktori maju k nim vztah a maju zvierata radi.

agartio

Tym vybehom si niesom isty, ci je to povinnost, ale cestny farmar to bude robit. Robia to aj v niektorych ne-bio produkciach, ale je to individualne.
Preto je asi najlepsie si vyrobcu nejak overit.
Skus sa opytat vyrobcu tatranskeho bio-mlieka. Je to toto
www.tami.sk

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mlieko..piť či nepiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk