Vedlajsie ucinky antidepresiv

Príspevok v téme: Vedlajsie ucinky antidepresiv
Cudzinec

Zdravim, uz raz som sem pisal.

Siel som za neurologickou kvoli trasu v prstoch (mimo toho vsak mavam aj bezdovodne pocity unavy a mentalnej vycerpanosti, tiez aj mravencenie v nohach alebo sa mi sam od seba nejaky sval napina par sekund, ale to len zriedka), urobila mi zakladne EMG vysetrenie na tetaniu s negativnym vysledkom, predpisala mi slabe antidepresiva (Sertralin Actavis 50mg) s tym, ze o dva tyzdne mam prist na kontrolu a urobia mi aj specialne EMG na tremor. Spravili mi pomerne podrobnu zdravotnu aj zivotnu anamnezu, takze doktorka usudila, ze to bude najskor problem psychosomaticky.

Ked som si prvy krat zobral polku tabletky (taku mam dennu davku na prvy tyzden), bol som uplne apaticky, nic ma nebavilo, mohol by ma prejst aj kamion a vobec by ma to nesralo, hoci tras zmizol, ale bolo mi to jedno. Mama chcela, aby som striasol slivky zo stromu, tak som tak aj urobil, ale zbierat sa mi uz nechcelo, proste som si len tak sadol a hoci mi mama dohovarala, nech zbieram, tak ani so mnou nehlo, vsetko bolo nudne a prazdne, bol som otupeny a chcelo sa mi len lezat a nic nerobit, no spat sa mi nedalo.

Rozhodol som sa, ze to budem brat radsej vecer nez rano, na dalsi den som sa citil celkom fajn az kym som si nezobral dalsiu poltabletku vecer. Zle sa mi spalo (tak ako aj predoslu noc), znova som bol otupeny. Povedal som si, ze to uz brat nebudem, ved nemam tazku depresiu a radsej nech sa mi trochu trasu prsty nez toto.

Tu druhu poltabletku som si dal vo stvrtok vecer, lenze ja sa stale citim divne. Rano, ked som sa zobudil, som si chytil tvar a mal som pocit, ze sa mojej tvare dotyka cudzi clovek a zaroven ze rukami sa dotykam cudzieho cloveka. Strasne som sa toho prelakol. Nastastie, uz potom ked som sa dotykal seba, tak uz to nebolo take rozdvojene ci ako to nazvat, no mam cely den pocity derealizacie. Vsetko mi pripada neskutocne, ako nejaka kopia reality ci pocitacova simulacia. Vsetko si potrebujem ohmatat, aby som si overil, ze je to skutocne, popravde ma tento stav strasne desi Tiez sa citim trochu otupeny a nesustredeny, hoci som trebars dnes soferoval a slo to celkom bez problemov. Vsetko je take prazdne a nic ma neserie, poziadal som dokonca mladsieho brata nech ma udrie, dal mi facku a niekolko silnejsich uderov pod pas a do brucha, bolelo ma to, ale vobec ma to nestvalo. Keby ma ulici niekto prepadol, asi by som zacal utekat len na zaklade racionalnej uvahy, ale nedokazal by som byt z toho nasraty. Prsty su sice az roboticky stabilne, stale sa netrasu, ale to je to, na com mi teraz najmenej zalezi.

Su taketo ucinky normalne? Prejde to? Co mam s tym robit? Odmietam dalej brat to svinstvo. Odporucili mi na neurologii psychoterapiu, tu hodlam kazdopadne vyskusat.

Totiz je pravda, ze mam sklon k nadmernemu sebapozorovaniu, takze asi aj preto som tak zdeseny z tychto pocitov, co teraz mam. Navyse mam z toho sialene myslienky. Napadlo ma trebars, ze ak ma toto neprejde, tak napisem depresivny roman o svojom zivote a potom spacham samovrazdu. Normalne by ma nic take nenapadlo. Prosim, poradte mi nieco, lebo mi je fakt blbo.

p.d.

Ak ma clovek depresiu, tak by mal brat aspon minimalne dve antidepresiva naraz. Inak som len za doplnky, napr. taky Lucetam, ten budem brat aj keby som bol uplne zdravy a nemal problem s nicim. Keby ste poznali ucinky tohto lieku, tak s vami vsetkymi sekne naraz:)
Ak je clovek silna osobnost, tak sa snazi zit bez liekov. Ja poznam sorry tolko poserov, co sa tak boja, ze keby som na nich zakrical, tak sa poseru a hned by si dali minimalne neurol.
Co je to za doba?

Sejla

Cudzinec, no ja nie som teda zrovna tá, čo by mohla v tomto poučovať=)Keďže často mi na moje úskosti pomáhal už len alkohol, ale nechcem ti tu vnucovať priblblé nápady:-) Detox neviem, práveže toto som písala tebe, ale zároveň sebe, niečo si treba naštudovať, možno pomôže tu na fóre téma "parazity"? Ja to kvôli iným povinnostiam stále odkladám, ale už už sa to dám.

Cudzinec

No je pravda, ze stresu som mal na svoj nizky vek uz v zivote dost vela, kedze rodicia na mna svojim spravanim cele detstvo prenasali svoju uzkostlivost. A je pravda, ze stravou a zivotnym stylom som sa nikdy obzvlast nezaoberal. Postupne sa zacinam o to zaujimat, no mal by som uz podstupovat aj radikalnejsie kroky, hoci ono to neni jednoduche.

Aky detox by si mi odporucila? Mas nejaku vlastnu skusenost?

Sejla

Cudzinec, mám to od detstva, v niektorých obdobiach v živote sa to dočasne stratí a potom zas vráti. Posledné 2 roky sa tie úzkosti vracajú neustále.
To prebúdzanie sa s únavou by som pripisovala nekvalitnému spánku, možno životnému štýlu? Únava počas dňa by mohla byť spôsobená zamoreným organizmom, parazity, stres, psychická záťaž, nepravidelná strava, nedostatok vitamínov? Asi by som to riešila silným detoxom a odstránením nezdravých vplyvov na psychické a fyzické zdravie. Taktiež by som sa prestala stretávať s nesprávnymi ľuďmi a vyhýbať sa nesprávnemu prostrediu (ak je to tvoj prípad), a nahradila ho prírodou. Podľa mňa je toto asi najbežnejší problém ľudí.
Že máš zrazu energiu o 10tej večer mi tiež príde celkom bežné, ľudský mozog je aktívnejší v noci, než cez deň a energiu si nespotreboval počas dňa, tak sa dostavuje večer. Mám to rovnako, bežne chdievam spať okolo 4tej, je to asi aj sila zvyku, no aj môj problém s nespavosťou.
No a tie účinky, ktoré má na teba športová aktivita sú podľa mňa úplne bežné účinky športu. Šport naštartuje organizmus, zlepšuje prekrvenie, kondíciu, tlak, schopnosť sústredenia, vyplavuje endorfíny, prečisťuje myšlienky, pomáha bojovať proti stresu, nadváhe a potom sa vylučujú toxíny. Nie nadarmo sa hovorí "v zdravom tele zdravý duch" :-)

Cudzinec

Sejla: Ako dlho uz mavas tieto tazkosti?

Inak uz dlhu dobu pozorujem, ze spravidla som rano unaveny a zvykne to trvat az do vecera (okolo takej desiatej sa zakazdym citim ako rybicka, bez ohladu na to ako mi bolo cely den) pokial si nejdem trebars von zabehat ci zahrat tenis alebo futbal (niekedy staci aj dlhsia ranna prechadzka). Musim zacat pozvolna, ale po case som schopny podat svoj najlepsi vykon a obvykle sa uz potom cely den citim fajn. Tiez som si vsimol, ze ak si vecer zacvicim alebo si dam horuci kupel, tak sa mi lepsie spi a pocit unavy rano nie je tak intenzivny. Ake by na to mohlo byt vysvetlenie?

RNG

DMSA je zdroj siry, chelator ortuti. Na chelaciu ortuti je z prirodnych najucinnejsie cilantro, tj zelena vnat koriandra.
Tiez znacne ucinne je aj ALA.