Strach

Príspevok v téme: Strach
nikusik

Mam velkyc strach :( ... bola osm tehotna mám 20 rokov ale kedze osm prestupovala na inu skolu som stratila rok na strednej tym padom som bola 4 tacka ked som otehotnela vsetko islo ako ma, az ked osm bola v 7 mes. neumrelo mi dieta bolas om druhy pol rok asi 2-3 mes este doma kym soms a dal adokopy mala dobre vysledky prisla som akurat na pisomne maturity co dopadli inac dobre toho az tak osm as nebala ale bohuzial zdvoch predmetov som nestihla ziskat znamky tym padom k ustnym manepustili teraz ma cakaju testy este len do skoly v septembri zas maturita ked to vobec dam. mam strach ze tolko vymeskanych co mam aj ked sa snazim bojim sa ze urobim hanbu rodine ze to nedam ze stratim vsetkych aj svojho priatela ze nikto ma nebude chciet ze co ked nebudem vediet nieco alebo budem v stresy a nedam to? co bude vtedy? neviem ani co chcem stymto tu povedat len neviem co spravit?! ucim sa ale uprimne mam pocit ze nic neviem:(

Prezyvka55

maturita formalita, aj taky co sa nic neucili dali na trojku, ak to nepojde oni ta prehodia pomozu staci ze povies jednu dve vety
vobec to nie je ziaden den zuctovania ze kto sa neucil nespravi a podobne.

philips

Súhlasím s kabel. Niečo také by nemal povedať žiadny rodič svojmu dieťaťu. A rozhodne nie pred takýmito skúškami, ako sú maturity.

Fleur-de-lis

och, vela ludi ma pocit, ze nic nevie. Povedat ti netrap sa nad tym asi nepomoze. Ale aspon uver tomu, ze ten pocit, ma skoro kazdy, aj ked sa uci. Teda ja som ho mala vzdy, a vzdy to dobre dopadlo.

A nemysli tolko na buducnost. Mozes ovplyvnit len to co je teraz. To je take umenie cloveka sa trapit nad niecim co sa ani nikdy nestane...
No na co to je dobre, hm? ;)

Ani minulost uz nezmenis. Nema zmysel sa nad tym trapit.

Si kde si, a v tom mieste zabojuj. Ked sa budes sustredit na pritomnost tak mas ovela vacsiu sancu mat uspesnu buducnost :)

nikusik

dakujem si zlatí no hej ucim sa to je jasne bola by som sprosta zahodit tie roky i ked to oblo pre mna tazsie nez ostatnim a viem ze ani po anglicky neviem super ale oto ide skusam mysliet pozitivne len kazdy doma hadze do mna ze ked to nespravys mozes ist prec atd...

philips

Ahoj,
síce maturity som ešte nemal /som prvák na strednej/, ale viem, čo to je učiť sa a máš pocit, že čím viac sa učím, tým menej toho viem.
Základ je, aby si začala pozitívne myslieť a prestala sa toho báť. Ak sa to učíš a neflákaš to, tak ich spravíš. Len sa musíš učiť.

Držím ti palce a prajem veľa šťastia
philips