Vyrážky na tvári

Príspevok v téme: Vyrážky na tvári
Sharllota

Idem rovno k veci :))
Vždy, keď zjem nejaké chipsy (je jedno aké),
vyhádžu sa mi po tvári vyrážky.. Teda nie zo dňa na deň ale postupne sa mi robia nové a nové..
Vyzerá to normálne ako akné, ale nie je to..
Keď chipsy nejem dlhšiu dobu, vyrážky zmiznú...
A tak sa chcem opýtať, či to môže byť nejaká porucha
alebo alergia alebo niečo také..

PS:nechcem rady, že to nemám jesť, to viem aj sama ;)

Sharllota

orchidejka
ďakujem fakt za tie rady čo na to... to pre tie babatka vyskusam, ale aj ten eryfluid je ok.. a fakt, tie chipsy sú droga.. ja sa ich proste nedokážem zrieknuť.. to s tou návštevou je u nás to isté.. prvá jem a posledná dojedám.. ale čo som postrehla, tak ich väčšinou jem, keď nemám do čoho pichnúť.. tak berem chipsy a už som zamestnaná :D

orchidejka

eryfluid mas fajn, ja mam nieco podobne zinerit. Jedno aj druhe atb. Lenze po nich strasne vysusuje tak si davaj pozor a prabidelne hydratuj. A co iba tak na vyrazky? Ked mam nejake malicku alebo malo tak si nedavam to atb lebo je to dost agresivne, skor sudocrem, to pouzivaju deti ked maju zaparenu ritku :D vies ako to dobre pomaha? Vysusi paradne a vyrazka je prec. Alebo aj tea tree olej oil cize cajovnikovy olej, proste cokolvek ber co ma tendenciu vysusovat.

Inak ja mam tiez rada chipsy (slane su pecka) a to sa stravujem relativne zdravo. Snazim sa ich vsak nejest, no niekedy je proste moja vola slabsia. A este ked prijde navsteva som prva v cipsoch. A ked odidu, tipujte kto ich dojeda? :D :D u nas sa tiez kupuju len pre navstevu, inak sa ani neotvaraju. Boooze tie chipsy su droga :P

Sharllota

tak ja sladké práveže nemôžem.. ja to nemôžem ani vidieť lebo sa mi dvíha žalúdok, ja skôr na také slané veci..
Ale tiež sa nestravujem nezdravo, len ti chipsy.. inak sa snažím jesť aj zeleninu aj ovocie...

Ale že by bez pečiva, mäsa, údenín a salámy.. to by som neprežila asi :D

Sharllota

a ak sa môžem spýtať, čo je také najlepšie na vyrážky, teda aby som sa ich fakt zbavila.. ja používam Eryfluid (alebo niečo také) a to je celkom fajn...

Nikola123

tak u nás chipsi ani moc nevidiet..u nás to nikto nemá rád..moja mamina to tiez kupuje len pre navstevu..a ked sa to nezje ide to do vacsinou do kosa...
takze uz to prestáva kupovat

Tak ja neviem...ja tie veci nejem lebo ja sa stravujem celkovo zdravo a nechýba mi to nejako ku zivotu (myslím tie sladkosti, dobosky a ták) ako je pravda ze napríklad taký sladký obed si dám ako palacinky alebo aj horkú cokoládu ci zmrzlinu ale také tie Horalky, Mily a také nejem

orchidejka

a ked sa uz nejaka ta vyrazka objavi, zober zinkovu mast alebo este lepsie sudocrem, natri si ju a mas po probleme :)

orchidejka

myslis z takychto prehreskov ze co by bolo najmensie zlo? tak si skus nahradit chipsy niecim inym, co ja viem zo sladkeho gumove medvediky mas dobre na klby, obcas ta cokolada lebo ked ju dlho nebudes jest, tak telo si ju bude pytat ale nerozpravame sa o 3 celych cokolasach denne, to by bol pupak na pupaku :D, zo slaneho - tycinky tam som nwspozorovala zatial nic take, chrumky, oriesky mas fajn alebo aj popcorn. Skus sa fakt vyhybat tym chipsom, lebo to je magnet na akne. Uz to konecne aj moja sestra spozorovala ze sa jej pp chipsoch vuac vyhadzuju vyrazky na tvari.

Sharllota

Nikola123 a to prečo preboha?!
Ja keby mám tak jesť asi je už dávno zo mňa nejaká vychudnutá kostra..

Noo väčšinou solené ale aj ochutené, proste aké mamina kúpi..
A najväčší problém je ten, že ja si ich nekupujem ani nič také.. to mamina kupuje :(( teda, ja som ju prosila aby to už nekupovala, ale moj brat to má tiež celkom rád, a keď príde návšteva tak pokupuje ale 5-8 balíkov chipsov (skoro nič sa nezje) a ja potom nedokážem odolať..

Nikola123

vidís, ty aspon vies ze akné mas z cipsov :(

keby som ja vedela ze z coho ich mám tak tú potravinu nejem vôbec a bola by som rada ze som konecne prisla na to ze co nesmiem jest

Ja aj napriek tomu ze môj jedálnicek vyzerá ukázkovo...akné mam stále

Nejem ziadne slané chrumky, chispy ani nic podobné, ziadne sladkosti, ziadne cukrovinky, takmer ziadne maso, ziadne pecivo, bielu muku obmadzujem ako sa len dá, mlieko z obchodu tiez prestavam pit, udeniny a salama je pre mna niečo nezname

zachvilu ostanem len na ovoci a zelenine :( :(