Strach z akne

Príspevok v téme: Strach z akne
dikey

chcel by som radu asi pred rokom som mal akne mnoho , holil som sa ziletkou , prestal som pouzivat ziletku miernilo sa to len na oblast brady . Ked som bol zarasteny ako bernardin tak som skusil ocov holiaci strojcek(viem asi som nemal pouzit cudzi ale bal som sa ziletky - zhoršilo sa to nehorazne , z 2 jebakou som mal na brade 10 ale nikde inde . Teraz sa mi zahojili , mam iba cervene miestočka kde sa to hoji , som zarasteny strašne . Rozmyslal som ze si kupim novy elektricky strojcek , no zas sa bojim ze sa to zhorši :( prosim o radu

ghvhv

po oholeni sa natri vrstvou sudokremu.kupis v lekarni.
potom sa tym natieraj tak raz dvakrat denne. umyvaj si tvar detskym mydlom vecer , alebo potom co sa spotis a natri sa sdokremom, rano zase natri sudokrem. zarucene pomoze

dikey

Travenim to podla mna nieje , este pred 2 rokmi som jedol všetko čo prišlo a mal som 96 kg ale ani jednu vyrazku . Začal som cvičit, behat a zdravo sa stravovat a od vtedy mam akne .... Cim zdravšie zijem tym je to horšie

Lea77

Ahoj ti nepotrebuješ nový strojček / žiletky, ale niečo na akné (čo je najlepšie si zisti v drogérii). Ide o to že ti žiletkou / strojčekom poškodíš pokožku a tá je veľmi citlivá a ked sa do nej dostane špina tak začne hnisať. Mohol by si skúsiť že pred a po holení dezinfikuješ pleť napr. alpou! a to by malo zabrániť tvorbe akné a tiež môžeš aj pár dni po oholení dezinfikovať pleť.. :)