"Budúca svokra"

Príspevok v téme: "Budúca svokra"
Anjelik 1805

Dobrý deň,

potrebujem sa vyrozprávať a ak viete, tak mi kľudne poraďte, budem len rada.

S priateľom som už dlhých 5 rokov...náš vzťah bol a je dobrý, a s jeho mamou to bolo doteraz skvelé, až dovtedy, kým som sa nepresťahovala k nim a potom sme si nekúpili byt...
Keď som sa zamestnala v BA, tak som musela niekde bývať, a tak mi ponúkol priateľ s jeho mamou, že budem u nich. Boli sme už vtedy s priateľom spolu 3roky...
U nich bolo fajn, s jeho mamou som sa vedela nasmiať aj poriadne porozprávať.
Ako som tam bola dlhšie, fajn uvedomila som si, že by som mala niečo robiť, lenže je to fakt, že moja mama ma k ničomu nepúšťala a ja som nevedela o chodu domácnosti nič...
Samozrejme, že som pomohla keď sa dalo, sledovala, ako všetko robí a pod., no trápi ma teraz, že som mohla pomôcť viac, ale poučila som sa...
No aj tak bola ku mne milá, nič mi nevyčítala a celkom dobre mi radila...
Neskôr sme sa s priateľom presťahovali do spoločného bytu, a až vtedy som si všimla, aký je a aká je jeho mama...
Po čase som zistila, že to nie je med lízať a že všetko musím urobiť sama, ale to som predsa chcela, postaviť sa na vlastné nohy...a aj sa mi to podarilo, už viem všetko o chodu domácnosti :)
Ale teraz o inom...priateľ je dosť lenivý a to som si všimla až keď sme tam bývali nejaký ten čas...proste mu musím všetko hovoriť čo má robiť, sám by to neurobil, iba málokedy...
Máme ale práce rozdelené (čo mu tiež musím písať čo má urobiť), pretože som zástancom toho, že tam bývame dvaja a nielen ja!
Ako aj ja som zo začiatku bola lenivá, ale porobila som si, čo som mala a postupom času som si uvedomila, že musím vždy všetko porobiť, a teraz je to už tak, zvládam všetko a čím ďalej tým som v tom lepšia a páči sa mi to :)
Lenže som sa teraz dozvedela od mojej mami, keď tam boli na návšteve u jeho rodičov s nami, že jej povedala, že v tom byte nič nerobím, že som lenivá, že všetko robí priateľ a nech sa so mnou porozpráva...tak to už som kypela, veď dobre vie, že všetko spravím a toto povie? (lenže môže byť, že jej synáčik jej povie úplne vždy niečo iné)...
Ale to neviem, lebo mne tvrdí, že to nie je tak a načo to riešime...mohol by sa jej postaviť aspoň raz a podržať ma, lenže všetko robí vtedy keď tam priateľ nie je...a aj to, že už mi dvakrát povedala, je byť mojím synom tak sa s tebou rozídem, lebo stále chodíš iba domov a pod...tak druhýkrát som sa naštvala a povedala jej, že a to nemám chodiť domov? mám tam rodinu, priateľov a pod.a proste tam pôjdem kedy chcem, som jej povedala...a aj to, že ja za to nemôžem, že mne 20eur vydrží na 3krát a jemu 50 na jedenkrát a potom nikam nejde, aj to mi vyčítala, tak som jej to povedala...a potom som jej vysvetlila, že preto neboli peniažky a pod...ako som jej všetko vysvetlila, tak bola ticho a priznala si, že ho rozmaznala...ale ona je sama taká istá ako on...iba v tomto máme problém s priateľom a aj s financiami, že si ich nevie udržať a chytro ich minie, tak celý čas na neho dohliadam ako na dieťa, či už s financiami alebo to že je lenivý...cítim sa ako jeho mama a nie priateľka...a potom teda si asi jeho mama už nemala čo vymyslieť tak trepla toto...tak to už ma dohnalo k zúrivosti..no nechcem do nej štartovať teraz, počkám kým načrie tému a potom jej všetko poviem (nebudem ale kričať, nie som taká)...škoda tohto, pretože inak máme dobrý vzťah...aj sa objímeme aj si pokecáme...aj sa zasmejeme...aj nám pomôže keď je treba, iba toto začala robiť a ja nechápem prečo...chce nejakú inú vedľa neho? alebo čo sa deje? Nechápem...

jedulka

...nepsala jsi nikde,že by počas Vašeho soužití, hádám 2 roky u jeho matky nějak lezli na nervy.To je velmi vyjimečné,už tam bys musela objevit,nebo vycítit nějakou averzi vůči tobě,nebo nějaké techtle mechtle.Ale nepíšeš o tom ani slůvko.Proto nevidím důvod, aby ona sama od sebe na tebe zanevřela.Tvůj přítel to už je jiná kapitola.Podle mne jste spolu začli,protože jste si rozuměli a byli jste si tak více méně podobní(nic moc jste neřešili)Ale ty jsi dospěla,a on podle mne ne.Nebo se nechce vzdát zaběhnutých kolejí.Myslím si,že on dělá to zlo,neúmyslně.Myslím si,že to co nedokáže říct tobě do očí,protože bys ho argumentacemi umlátila,je pro něj nejlepší postěžovat si mamince,která vždycky všechno chápe a staví se samozřejmě na jeho stranu.Kdyby byla moudřejší a méně ovladatelnější,řekla by mu: jaké si to uděláte takové to budete mít.To je můj osobní postoj k řešení problému mích dětí.Nepletu se tam...oni se musejí naučit sami.
Předpokládám, že jste měli nějaké finanční problémy,ono to trvá, než mladým dojde, že na prvním místě je placení složenek a povinností než večeřet nebo oblékat se podle peněženky.Slušně ale pevně nastavit pravidla.Tohle je náš domov,naše problémy a budeme si je řešit sami.Na kávičku ano,pokecáme ano, zasmějeme se ano ale co je v domě není pro ní.To je jen můj názor nic víc.

Anjelik 1805

Slnovrat:

Nie je to len o ňom, je to aj o nej, pretože robí to čo robí...

csirkepapri a soffa:

...nie je jedináčik, má dve sestry staršie...ale jeho sestry má jeho mama s prvým mužom a jeho má s týmto druhým...čo som zistila až po roku chodenia s ním (nebolo vidieť, že by sa nepodobali obe na jeho terajšieho otca :) )
Ale vyzerá to tak ako vravíš soffa...že ho chce mať pre seba...a jemu to asi vyhovuje, že ho rozmaznáva a on nemusí nič robiť...no u mňa to tak nieje, u mňa musí robiť všetko tak ako ja rovnakým dielom bohužiaľ...jedine jej všetko budem musieť postupne vysvetľovať, keď mi dá dačo najavo a hádam to zaberie...

soffa

nechce inu pre synacika,ona ho chce pre seba!je ine u nej byvat,ma nad vsetkym dohlad,do vsetkeho vidi,do vsetkeho sa miesa,.a ine je byvat vo svojom,kde o nicom nevie,a to ju stve.nechapem co je jej do toho,kolko kto plati,ci mate alebo nemate peniaze,vies ako sa hovori...svokra je ako vegeta.....do vsetkeho sa miesa;D.jasne jej vysvetli,ze ste dospely mate svoj zivot,nech ta nepoucuje,nie si 16 rocna pubertiacka.ak sa ta priatel nezastane,nestoji ti za to,lebo vzdy ty budes len ta druha,hned po jeho mame.

csirkepaprik

a al je jedinacik neviem nedocitala som tak s takymi ci nedajboze mickin milacik bol s takymi je to velmi tazke.co mama povie to vzdy bude pre nich prv amamky vsetko rpbili miesto nich az kym sa meozenia kde tito kpmfortimitu budu chciet nadalej uzivat.

Anjelik 1805

Mexy a slnovrat:

ona si to minule priznala, bo som jej všetko povedala na rovinu s financiami a aj s tým, čo mi vravela, že keby je on tak sa so mnou rozíde, tak som jej všetko pekne povedala a priznala si potom, čo bola dlho ticho, bo nečakala, že sa ohradím (nie som taká), tak si priznala, že ho rozmaznala a pod.,ale aj tak robí to isté (presne ako priateľ keď niečo povie, aj keď musím uznať, že sa s financiami trocha polepšil...)
A samozrejme, že to viem, veď je to smiešne nie?
Ako ja si myslím, že by to malo byť narovnako so všetkým, pretože to potom nie je fér...a nie je to ani pekné od chlapa...nie sme predsa stroje!

Mexy

Mamka ho rozmaznala a nechce si priznať vinu, preto skáče po tebe...nedovoľ jej aby sa vôbec nejako interesovala do vašich domácich záležitostí...ona ešte asi nie je zmierená (alebo zvyknutá) na to, že syn už nebýva doma a ona je už mimo hry

Anjelik 1805

Prezývka55:

ja neviem, nerozumiem tomu vôbec...ale určite sa budem venovať priateľovi a snažiť sa z neho vykresať chlapa (keď jeho mama to nedokáže)...

Prezývka55

Ale co sa do toho stara miesa? Ries manzela nie svokru, svokre povedz nech sa stara o svoj dom/byt a ze aj keby si doma skakala na hlave tak jej to moze byt fuk.