Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hrcka na prste

Príspevok v téme: Hrcka na prste
alena.m

Asi pred tyzdnom som si na prostrednom prste lavej ruky objavila hrcku. Nachadza sa na poslednom clanku, kde sa prst spaja s dlanou. Je tvrda, neda sa s nou hybat, ma priemer asi 0,5 - 1 cm a hmatom pripomina okruhlu koralku vyrastajucu z kosti. Bolestiva je len pri silnom zatlaceni alebo zovreti ruky. Urcite tam vsak nema co robit. Momentalne som v zahranici, takze lekara viem riesit len cez pohotovost. Dakujem za kazdu radu.

stevkoci

alena.m : zdravim alena moja priatelka ma uplne totozny problem. ako ste to vyriesili prosim vas? dakujem za skoru odpoved

ddana

Tým rýpaním som myslela, že pokiaľ nie sú iné ťažkosti, neirešila by som to hneď chirurgicky :-) možno ide len o kostný výrastok

alena.m

ddana Gangliom to urcite nie je. Priatel ho ma a vyzera to celkom inak. Tato hrcka je tvrda ako kost a neda sa nou vobec hybat. Nerypem do toho, ale nechcem ani nieco zanedbat.

ddana

Môže sa jednať o tukovú hrčku, alebo tzv. ganglion - nezhubný nádorček z nervových zakončení. Pokiaľ bolí len pri stlačená a iné ťažkosti nie sú nerýpala by som do toho.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hrcka na prste - Fórum - ZDRAVIE.sk