Bolesť žalúdka

Príspevok v téme: Bolesť žalúdka
marhyno

Zdravím, už nejake 4 mesiace ma neustále bolí žalúdok. Bol som na gastroskopii nič mi nezistili ani helicobacter ani nič podobné napísali len chronická dispepsia. Kedže sa do toho nevyznám tak len dedukujem že to je asi málo kyseliny abo čo.

Trávenie mám v poriadku teda okrem mastných jedál pred tým som mohol jesť mastné teraz už sa uloźia v žalúdku a potom ma začne bolieť ešte viac. žalúdok ma bolí neustále aj keď som hladný od rána do večera (ráno a doobedu je to najhoršie). Stolica je v poriadku každé doobedu.

Uź neviem čo mam robiť pred trištvrte rokom som mal niečo podobné vtedy mi pomohlo aloe vera no teraz nezaberá.

Skúste pomôcť, ďakujem

RNG

Niektore horke bylinne vytazky sa odjakziva nazyvaju digestiva, tj maju vplyv na tvorbu kyselin. Zialbohu neviem nakolko a ci to postaci kazdemu. Iste to ale niekomu pomoze.
Ale ked telo neprodukuje dost kyselin(tj parietalne bunky v zaludku sui poskodene, napr obycajnou zaludocnou chripkou trvajucou 1-2 dni)tak ked chces stravit jedla a absorbovat z nich ziviny, najma mineraly, tak musis nahradit cinnost tych poskodenych parietalnych buniek a brat doplnok kyselin a samozrejme v inom case aj doplnok alkalii na prazdny zaludok.
Lebo to parietalne bunky produkuju v tele: kyseliny do zaludka, alkalie do krvi a odtial sa cez pankreas vylucia do dvanastornika, kde zneutralizuju kysly obsah zo zaludka.

hanka9

marhyno

nezacinala by som kyselinou, ale v prvom rade upravila stravu, ziadne pecene, vyprazane jedla. Pripustne su varene a dusene atd

subezne so setriacou dietou
brala preparaty na vyliecenie zaludka, dvanastnika - sliznic a kombinovala to s preparatmi proti proti vetrom a preparatmi s protikrcovym, dezinfekcnym, protizapalovym a ukludnujucim ucinkom

po nejakych dvoch tyzdnoch zacala uzivat preparaty na zvysenie tvorby kyselin ( bylinne)

no a samozrejme upravit rezim dna - neponocovat a nechlastat, nefajcit (aspon pocas liecenia )

kazde jedlo dokladne pozuvat ( kazde susto aj 30 krat )

nejest prilis horuce alebo prilis studene jedla ani nepit taketo napoje

nezapijat vodou ( vodu pit az za 1-2 hod)

k tomuto by som pridala autogenne cvicenie na vecer ( teplo, tiaz, dychanie, problem, studene celo )

marhyno

nie u nás v 1000 kilometrov vzdialenej rodine nikto nikdy nemal rakovinu :) ... ale ty píšeš že ti prestala žáha ... u mna je to naopak ja ju vôbec nemám ... grgám a púštam plyny čo je asi znak kvasenia tak preto chcem skúsiť ten betain či by nepomohol

odpovedam

no ja som mala dlho tiez problemy so zaludkom a tiez nepomohlo nic z toho, ze betain, enzymy, DGL, vobec nic. takze moj problem je niekde inde (psychika iste aj). este idem skusit brat aloe ale dlhodobo, nebudem si robit iluzie ze to bude mat efekt po tyzdni, dvoch, to fakt treba dlhodobo.
spominas cvicenie, moze byt aj padnuty zaludok z toho. pozri napr. toto www.ludoveliecitelstvo.sk, ten recept s tym cestom (4 dni) som tiez vyskusala, bolo mi po tom velmi zle asi tyzden. je tam ze do 4-6 tyzdnov sa ma napravit travenie, uz presli skoro 4 a fakt zacinam citit ze je to o moc lepsie (po roku ma konecne prestava palit zaha), takze nieco na tom bude. myslim, ze toto bol u mna problem.

ale este otazka, nemal niekto v rodine rakovinu zaludka? ak nahodou ano, tak ziadny zaludocny diskomfort nepodcenuj, je totiz dedicna forma (difuzna), ktora sa velmi tazko diagnostikuje v zac. stadiach, lebo vznika pod sliznicou a na gastre to zachytia az prerastie nad nu. v poslednej dobe som citala bohuzial o vela mladych ludoch co toto dostali, mali aj 17 dokonca, 20, 22, 25. moja suseda mala tiez 24. teda nechcem ta strasit, ale zisti si rodinnu anamnezu. je na to aj geneticke vysetrenie, ak sa v nejakej rodine vyskytuje castejsie, tu je o tom mnoho pribehov www.nostomachforcancer.org. skratka, aj velmi mladi ludia to mozu mat, bola som z toho zhrozena, vzdy som bola v tom, ze sa to moze tykat len starych a nezdravo zijucich, a ono obcas aj vlastne geny zradia.

marhyno

videl som už vela jeho príspevkov a veľmi propagoval ten betain tak sa rozhodujem lebo bol tu jeden človek neviem teraz aky mal nick ale hovoril že mu ten betain nepomohol tak váham ale fakt je že môže to byť znížené množstvo kyseliny kedźe žáhu som nemal odkedy sa mi to začalo

hanka9

Marhyno

pouzi vyhladavac a precitaj si clanky RNG

to ti otvori oci

neviem ci ti pomoze z lekarne kupovana tinktura amara, ktora je podla mna nizkopercentna a maloucinna

amara su vlastne horciny a horciny obsahuje najma horec, zemezlc, palina a dalsie ako vychta,hrdobarka a pod. Odporucam niektoru z prvych troch menovanych. Bud pit caj 30 minut pred jedlom, este lepsie uzivat tinkturu 20-30 kvapiek v troske vody 30 minut pred jedlom. Tinkturu si mozes urobit sam - alkohol musi byt o sile najmenej 50%

RNG

Bolest zaludka a zapal zaludocnych stien je z roznych mikrobov, ktore neboli pre NEDOSTATOK kyselin v zaludku usmrtene.
Mikroby dostavane neustale zo vzduchu, su na vsetkych surovych potravinach a dostavame ich aj zo spinavych ruk.
Takze neutralizovanie kyselin je presny opak toho, co by lekari mali predpisovat.
Narychlo sa daju mikroby v zaludku znicit docasne glgom koloidnej striebornej vody.
Ale nedostatok kyselin treba doplnit, alebo sa naucit nepit s jedlom, aby sa kyseliny nerozriedili pod hladinu, ktora neznici mikroby a tak jedlo v zaludku kvasi a hnije, co produkuje rozne toxiny=bolest zaludka.

kabel

skus este jednu vec-chod do lekarne a pytaj si roztok, vola sa to TINCTURA AMARA. Nie vsade to maju, skus tam, kde pripravuju lieky podla receptov. obsahuje to horciny, ktore by ti mohli pomoct.
uziva sa to 3x1 cajovu lyzicku do pohara vody a vypit