Neviem, ci to mam respektovat. .

Príspevok v téme: Neviem, ci to mam respektovat. .
Laguna21

Ahojte. Mam 21r. a 2rocny vztah. . . A neviem uz, co si mam mysliet. . . Nedavno sa mi stala situacia, ze mi napisal cez net byvali k sviatku. Bola som vtedy akorat u frajera(on chce vediet taketo veci, ak mi napise nejaky chalan, pripadne aj ex, alebo ak ma niekto chce. . ), tak som mu to normalne povedala, ze mi byvali iba poprial, a ze ako sa mam, co nove. . Frajer ale hned hotovy, ze co mi pise, preco mi pise. ., ci mu idem odpisovat, ak hej, co mu idem odpisovat. . .. . Ja ex nechcem, ako to skoncilo. To sme boli este pubertiaci. . . Mame celkom dobry vztah. . .a tak som len chcela popisat . . Ze ako zije, . Normalne. . Mne by to nevadilo, keby frajer s ex dakedy pisal, ze co nove a tak(nemaju vsak dobry vztah). . . A aj som mu to povedala. . A on len. :mne je jedno, ze tebe to nevadi, mne to vadi, a povazujem to za take a take, a nechcem aby si si s nim pisala, .a hotovo. Nazor nezmenim. . Mozme sa rozist a potom si pis kolko chces. . . Taktiez som prisla o dlhorocneho dobreho kamarata, zistila som, ze ma chce/l, takze sa s nim uz nemozem bavit. . Mne by (opät) nevadilo, keby mal tuto situaciu frajer, ze ma dobru kamaratku, a nejako by zistil, ze ho chce. . Tak pokial a ak by sa jasne s kamaratkou dohodli ze budu len kamarati, a ona respektovala, ze ma vztah, tak by som mu to nebrala. . Bala by som sa trochu, ale verila by som mu. . . On mi ale na to ze:, mne je jedno, ze by to tebe nevadilo, to si ty, ale mne by to urcite vadilo a urcite by som nechcel, aby si sa stretavala s niekym kto ta chce. Tak to bud respektuj alebo. . . . .zacina mi to trochu vadit. . A ked som sa aj snazila to vysvetlit, ked sme sa o tom zhovarali, nic z toho nakoniec nebolo. . . Iba hadky. . . A to, ze ja mam debilne nazory, a ze keby sa hocijakeho jeho kamarata opytal na to, tak ze ma vysmeju. . . A ze mam blbe nazory. .ze kde na ne chodim a tak. . . Dakujem. .

winki

Prezývka 55, napísala som svoj názor na chodenie von s kamarátom, ktorý ju chce. Ale vykrikovať jej to, že jej ex napíše na sviatok je cez hranicu.

Prezývka55

winki a v jeho pripade zas do akej miery je ochotny tolerovat ze chodi von s kamaratom ktory ju chce.

Ona sa neciti dobre obmadzovana ale on sa neciti tiez dobre z toho co robi ona.

winki

Prezývka 55..je na nej či je ochotná a do akej miery je ochotná tolerovať obmedzovanie z jeho strany. Lebo to čo robí je obmedzovanie.

Prezývka55

Cize v podstate mi z toho vychadza co ste tu popisali ze by sa mali potom rozijst :D Ked ani jedna strana nie je ochotna sa vzdat svojej poziadavky a ani dohoda ci kompromis nenastal.

kafe

urobiť niečo pre partnera z lásky a obetovať sa je rozdiel. Prvé robím s radosťou, aj keď tá konkrétna vec nemusí robiť radosť mne. Druhé robím so zaťatými zubmi, nasilu... ja by som nikdy neprijala niečo také od partnera - aby robil pre mňa niečo nasilu. Ak to nedokáže urobiť prípadne nerobiť z lásky, nech to nerobí vôbec.

kafe

Prezývka, pre mňa vzťah neni obchod, aby som niečo "brala" a partnerovi ponúkala revanš. Ty mi dovolíš toto a ja ti zas prepáčim tamto. A už vôbec nie "obetovať sa". Jednoducho sú veci, na ktorých som ochotná dohodnúť sa a robiť kompromis. A sú veci, za ktorými si stojím, nemajú ako partnerovi ubližovať a neustúpim v nich. To isté nech si drží aj partner - pár vecí nech má po svojom, v pár veciach sa zhodneme bez slov a ostatok je kompromis. Ustupovať a vo všetkom hľadať kompromis mi príde ako - ani jedna strana neni dostatočne spokojná. Preto mi príde lepší nápad, ak je spokojný naplno raz partner a raz ja. Nakoniec sa naozaj môže ukázať, že partnerovo tvrdohlavé riešenie je lepšie ako hocijaký kompromis. Ale všetko s mierou, aj v tomto musí byť nejaká rovnováha.

Nemienim si robiť čiarky, či som sa dostatočne "revanšovala" ja jemu alebo on mne. Pripadá mi to, ako by som ja alebo partner stratili kus seba samého, svojej individuality - preto chcem pre seba i pre partnera trochu priestoru do ktorého ten druhý nebude kecať. Všimni si to spojenie trochu priestoru.

winki

Prezývka55 ... obetovanie je trochu silné slovo. Vo vzťahu sa musíš naučiť rešpektovať potreby toho druhého a pokiaľ sú diametrálne odlišné od tvojich a ani po logickom argumentovaní nedôjde k zhode, tak hold treba ísť od seba a nie obetovať sa. Obetovať sa budem jedine pre svoje deti!

winki

Skôr, či neskôr sa bude pokúšať. Vtedy som to nechápala, bola som mladá a neskúsená. Teraz viem, čo priateľovi prekážalo.

A ver, že ani tebe by sa to nepáčilo.

winki

Laguna....len jedna vec, s chalanom o ktorom vieš, že ťa miluje preruš kontakt. Vlastná skúsenosť. Mne sa preto rozpadol prvý vzťah. Jeho priateľ sa stal mojou bútlavou vŕbou, nakoniec som zistila, že ma miluje. Môjmu to samozrejme vadilo, ale ja som sa nedokázala vzdať priateľa, ktorý o mne vedel všetko. Nakoniec som stratila oboch. TOho koho som ľúbila, lebo som mu klamala a za chrbtom sa stretávala s kamarátom a aj kamaráta, lebo som mu nedokázala opätovať lásku a on so mnou nedokázal byť len kamarát.

Laguna21

Je to fakt spravne? Ze nemozem mat kamosa za to ze ma chce?. . . . On vie ze mam a aky mam vztah . A nic by neskusal. Viem to. .