Neviem, ci to mam respektovat. .

Príspevok v téme: Neviem, ci to mam respektovat. .
Laguna21

Ahojte. Mam 21r. a 2rocny vztah. . . A neviem uz, co si mam mysliet. . . Nedavno sa mi stala situacia, ze mi napisal cez net byvali k sviatku. Bola som vtedy akorat u frajera(on chce vediet taketo veci, ak mi napise nejaky chalan, pripadne aj ex, alebo ak ma niekto chce. . ), tak som mu to normalne povedala, ze mi byvali iba poprial, a ze ako sa mam, co nove. . Frajer ale hned hotovy, ze co mi pise, preco mi pise. ., ci mu idem odpisovat, ak hej, co mu idem odpisovat. . .. . Ja ex nechcem, ako to skoncilo. To sme boli este pubertiaci. . . Mame celkom dobry vztah. . .a tak som len chcela popisat . . Ze ako zije, . Normalne. . Mne by to nevadilo, keby frajer s ex dakedy pisal, ze co nove a tak(nemaju vsak dobry vztah). . . A aj som mu to povedala. . A on len. :mne je jedno, ze tebe to nevadi, mne to vadi, a povazujem to za take a take, a nechcem aby si si s nim pisala, .a hotovo. Nazor nezmenim. . Mozme sa rozist a potom si pis kolko chces. . . Taktiez som prisla o dlhorocneho dobreho kamarata, zistila som, ze ma chce/l, takze sa s nim uz nemozem bavit. . Mne by (opät) nevadilo, keby mal tuto situaciu frajer, ze ma dobru kamaratku, a nejako by zistil, ze ho chce. . Tak pokial a ak by sa jasne s kamaratkou dohodli ze budu len kamarati, a ona respektovala, ze ma vztah, tak by som mu to nebrala. . Bala by som sa trochu, ale verila by som mu. . . On mi ale na to ze:, mne je jedno, ze by to tebe nevadilo, to si ty, ale mne by to urcite vadilo a urcite by som nechcel, aby si sa stretavala s niekym kto ta chce. Tak to bud respektuj alebo. . . . .zacina mi to trochu vadit. . A ked som sa aj snazila to vysvetlit, ked sme sa o tom zhovarali, nic z toho nakoniec nebolo. . . Iba hadky. . . A to, ze ja mam debilne nazory, a ze keby sa hocijakeho jeho kamarata opytal na to, tak ze ma vysmeju. . . A ze mam blbe nazory. .ze kde na ne chodim a tak. . . Dakujem. .

Prezývka55

kafik no jej to robi asi dobre ze jej pise byvali lebo inak by sa na to mohla kludne vyprdnut. mne by to rozhodne nestalo za to pisat s ex alebo sa flakat po vonku s akoze mojimi kamoskami aby som nasieral partnerku.

Ocividne ona sa nevie toho vzdat a on zas ako spominas nema sebavedomie co spominas na konci.

Len mozno by som skusil odstranit A ze ci by sa neodstranilo aj B.

kafe

Prezývka, ty si si čítal jej príspevok o 11:43? Pokiaľ by išlo len o bývalého, tak ano, súhlasím s tým, aby sa podriadila želaniu partnera. Prečo sa jej frajer stále vypytuje na bývalého? A zastrašuje ju? "ak klamem, a on o dacom nevie, tak ze nech sa mi to vrati" - toto vyzerá celkom nevinne, ale ak to používa často, je to síce jemný ale psychický teror. A všimni si, že na kočku funguje úplne skvele - BOJI SA. V normálnom vzťahu vypočúvanie nemá miesto, partneri sa dohodnú - nekontaktujeme sa s bývalími, prípadne nechodíme von s opačným pohlavím a bodka. Nastupuje dôvera a rešpekt. Ona ho rešpektovať z nejakého dôvodu nechce (obmedzuje ju to už príliš?). A on jej zase nevie dôverovať (chýba mu sebavedomie). Takže chyba je na oboch stranách, čo už, na chybách sa ľudia učia.

kafe

To že ťa takto vypočúva mi normálne nepripadá. A že sa bojíš.. to je už trošku choré, nezdá sa ti? Ešte dodaj, že ti nadáva, uráža ťa a obraz bude kompletný. Ale takto láska a normálny vzťah nevyzerá. Asi ti zostáva to druhé riešenie - bud to respektuj alebo...

Prezývka55

Je to byvali a ma to tak ostat :D My sme sa s priatelkou jasne dohodli ze take somariny ako nadvazovat kontakty s minulostou urcite nebudeme lebo to je hlupost.

Naco je ti rozpravat sa s byvalim?
Naco ti byvali pise??? Ved ste sa rozisli tak nech obtazuje svojimi otazkami niekoho ineho.

Laguna21

No takto.. S byvalym sme boli spolu iba par mesiacov. . . To bolo take platonicke, pubertacke :) A samovolne sme obaja dospeli k rozchodu.. S tym, ze ja som to oficialne ukoncila. . Takze ziadne odkopnutie z jeho strany. . . . Na zaciatku sucasneho vztahu som bola cela zamilovana a nikto a nic pre mna neexistoval . . Ked ma aj zavolali, tak ja som odmietla, lebo som chcela byt s nim(dakedy sme boli aj s jeho partiou.). . .takze aj znamych aj kamaratov ubudlo. . Ale vlastne dobrych kamaratov som mala 2(teraz uz jedneho), ostatok uz len znamy. . A baby. . Po asi roku, ked sa mi aj vlastnych kamaratok/ov zaziadalo, Frajer povedal, ze mozem s kym chcem chodit von, len nie s chlapcami. . Ze ani on nechodi s babami(a naozaj nechodi ). . . Partie ok. . Ale chalani nie. . Takze ja som sa potom uz ani nesnazila kontaktovat znamych. . A tak . . . A nakoniec aspon tohto jedneho kamarata mozem vidiet. . Co mi aj zostal. . . Ja mu neviem klamat. . .on sa vypytuje, napr. Ci byvaly zas napisal, a ja neviem povedat opak. . On to vzdy aj viackrat sa pyta, prizvukuje. . . Alebo ze ak klamem, a on o dacom nevie, tak ze nech sa mi to vrati v zivote. .a tak. . A ja sa potom bojim. . A vsetko aj drobnosti potom hovorim. . .velmi bojim, ze ak by sam na daco prisiel. Ja by som bola klamarka najvacsia. . . Takze sceny nepotrebujem. . Radsej teda vsetko poviem. Ja neviem ani klamat. . .

fctv

Kto je ti viac? Byvaly alebo terajsi priatel?

Prijat blahozelanie je OK, ale neodpovedala by som, naco..

Samozrejme zalezi od konkretnej tej-ktorej situacie. Maximalne by som napisala "dakujem".

Ked mam aktualneho priatela, mozem kaslat byvaleho, no nie?

Keby ti byvaly napise "cau, chces sex? je mi zle, pomoz mi" tak co urobis?

Ako vidis, aj tu na fore su zeny (ako eddings), co maju sice partnera, ale nerespektuju jeho city a tak by na hento utazku odpovedali mozno aj kladne, ved nech ziarli :D

Skor ci neskor sa karta obrati a ty budes ta, co bude ziarlit, napriklad na lokegynu, potom si nadstav zrkadielko a uvidis, aky krasny pocit to moze byt..

Vztahom cest.

Emily opat

Laguna, chodis s nesebavedomym chlapcom, co chce ovladat, urcovat co robit mozes a co nie.
Moja rada, nedavaj si kecat do toho s kym si mozes pisat, vidiet sa atd.

kafe

Laguna, trochu si tu poprečitavaj fórum, lebo takýchto tém, len v opačnom garde (babám vadí bývalka/kámoška) je tu na mraky.
Vadia tvojmu priateľovi aj kámoši, ktorých máš? Chodievaš von s partiou bez neho? Ak ťa drží na reťazi preč od všetkých chalanov, tak to normálne neni. Ale pokiaľ mu vadí len to, čo si spomínala - bývalý a chalan, ktorí niečo k tebe cíti... neviem, to je taký problém rešpektovať v tomto priateľa? On má predsa právo vnímať veci inak, pretože je niekto iný.
To prianie bývalého a pokecanie ako sa máš mne príde normálne. Ak by som vedela, že to priateľovi vadí, tiež by som mu to radšej nevešala na nos a s bývalím prehodila pár slov. Ale myslieť si, že chlap, ktorý ťa chce bude IBA kamarát a nepokúsi sa ťa zviesť, je trochu naivné. Môžeš mať pravdu a nemusíš, je to zahrávanie si s ohňom. Potrebuješ sa hrať s ohňom? Mimochodom, ak by si aj nebola zadaná a stretávaš sa (osamote) s kámošom o ktorom vieš, že ťa chce je v istom zmysle signálom - ano, bojuj o mňa. Treba ti to?
Rešpektuješ svojho priateľa, alebo len v prkotinách a máš na háku keď mu niečo vadí?

p.d.

V "normalnom" popisani s byvalym budu vzdy city a ked nie city, tak spomienky a tie mozu viest znovu k citom. Na co ti pise? Co ti praje, ked sa na teba vykaslal.
Chces vernost alebo volny vztah. Rozhodni sa. Dnes ludia ziju vselijako a vselijako sa aj da zit, ale neviem, ci aj kvalitne.