Neverím na lásku a neverím ani žiadnemu chlapovi

Príspevok v téme: Neverím na lásku a neverím ani žiadnemu chlapovi
barunka

Bojim sa, ze cely zivot zostanem sama. Mam pred 30 a este som nestretla chlapa, ktory by mi vyhovoval. Nie, nie som narocna. Len jeden sa nedal pocuvat, ked otvoril usta, dalsi stale pozeral po inych, iny bol nasilny atd. Neverim ziadnemu muzovi, ktory umiera od lasky ku mne, pretoze okolo mna sa kazdy podvadza, rozchadza, vadi alebo rozvadza. Viem co by bolo po case. Mam dost pocuvania kamaratiek ktore sa rozchadzaju po 2, 5, 7, 15 rokoch, s detmi, bez, hadky, milenky, nevera, nuda, stereotyp, predstavovanie si inych v posteli, nasilie. Nenavidim tento svet a tento zivot. Je to tu zariadene na dve veci. Neviem aky zivot ma caka s tymto postojom, ale som absolutne presvedcena, ze laska neexistuje a vsetko je len docasne. Mam uz toho dost... Poznate jedine stastne manzelstvo??

jedulka

Měli jsme v našem městě,hluboko za totáče lékaře.Chodila jsem na všechny jeho přednášky i když v té době asi málokdo rozuměl co říká ....
Za hranici délky lidského života se pokládá sto deset až sto dvacet let. Jakmile se začneme zabývat touto otázkou, okamžite zpozorujeme určitý rozpor. Chceme žít, chceme být zdraví, ale jen málokdo je ochoten pro to něco udělat. Zdá se, že hlavní potíž spočívá v naší psychice. Lidstvo se neřídí zákony, které pro něj přinášejí to nejlepší. Spíše, pokud to přeženu, je vláčeno "temnými pudy". Lidé se zabíjejí v náboženských válkách, umírají proto, že si domů koupili pohodlná křesla, ze kterých se jim nechce vstávat, či rychlý automobil, trpí, protože příroda stvořila vepře a lidstvu se zdařilo objevit gen, který umí vytvořit sádlo. Proto není téměř nic platné psát rady "jak na to", neboť lidé vědí, ale nedbají. Musela by se změnit psychika člověka. Změnit ji, to neznamená pochopit zákony civilizace, ale naopak poznat zákony přírody. Dokázat se v sobě potkat s přírodou. Začlenit se do jejího řádu, harmonie. Jen tak může člověk získat dost energie na to, aby dokázal odolávat negativním vlivům lidského vývoje.

Ve hře je přece vždy dvojí karta. Moje a protivníkova. Čím silnější je protivník, tím důslednější a promyšlenější musí být moje hra. Tísní-li nás stres, musíme v sobě vybudovat obranné bariéry. Četl jsem hezké přirovnání: "Stojíme-li v hořící místnosti, nebude nám nic platné, když budeme popisovat svoje pocity." Přes samozřejmost takové situace si tak počíná značná část lidí.

slnovrat

Vzťah iba z rozumu nefunguje a srdcu netozkazes. Jasné že ti spolužiačky povedali že mali lepšie vyberať...ale aj tak by si ťa nevybrali, keby bolí opäť v tej situácii.

doubledog

to je aj tym, ze vy zeny mate rady muzov, ktori "umieraju laskou k vam"
a velmi casto ignorujete muzov, ktory to sice nerobia tak okato, ale vedeli by vam poskytnut ovela viac.

postupne na to sice dojdete, ale to mate v lepsom pripade tak 30-35 a zacina byt (alebo uz aj je) neskoro.

atomikon

barunka, trojka333 - ja patrim medzi chlapov, nad ktorymi spoluziacky na strednej, ci vysokej ohrnali nos - vzdy som bol tichsi typ, netancoval som, nesportoval, nebol som namakany, ked som povedal nieco vtipne, bolo sa treba zamysliet a dat si dokopy par suvislosti, aby sa clovek zacal na tom smiat. Nevyzeram zase ako Quasimodo, ale tak bezne. Zenil som sa v 20-tke (moja manzelka na mne ocenila najma intelekt, pricom ona robila popri skole modeling - dodnes vyzera uplne uzasne) a som stastne zenaty uz vyse 25 rokov a mam fakt super manzelstvo. Ked sme mali prednedavnom stretavku zo skoly, tak mi spoluziacky, ktore sa mi pacili a su porozvadzane uz neviem kolkokrat povedali, ze boli sproste, ze ma odmietali, lebo teraz vidia, na co sa mali zamerat. Takze asi tak. Chlapa si treba hladat predovsetkym s rozumom a otvorenymi ocami - intelektualne zameranejsi dokazu intelektom potlacit pudy (vacsinou, lebo najdu sa aj vynimky, ale tych je pomerne malo). Vy zeny chcete rozumneho, verneho chlapa, tak tu mate navod.

trojka333

barunka - hovoríš mi z duše, presne to sa mi stalo!!!

Mala som šťastné manželstvo, krásne deti(mám), trvalo to 14 rokov a potom BÁAAC! Ako blesk z jasného neba - vyšla najavo jeho nevera. A to som si myslela, že budeme spolu do smrti. Zrútil sa mi celý svet. Všetko, čo som toľko rokov stavala, padlo zo dňa na deň. Teraz premýšľam ako Ty. Načo to bolo dobré....Všetko to úsilie, čas, energia. Snád už som za vodou. Zrada bolí, ale čas rany hojí. Neviem či ešte budem niekedy niekoho ľúbiť. Nikoho nehľadám, bojím sa ďalšieho sklamania. Začínať odznovu ??? Ved už nemám 20. Mám 35 !!!
Mám deti. Všetku lásku, ktorá sa vo mne hromadí, dávam im. Venujem im všetok čas, ktorý mám, ak nie som práve v práci.
Snažím sa pomáhať ľuďom a robiť dobro iným. Prináša mi to pocit uspokojenia.
Skús sa na to zamerať aj Ty. Na dávanie z láskiy, bez vypočítavosti.

gggq

Mimulus
pajzel = bordel.
nemyslim si ze sa ta mzatula normlany clovek alebo, ze je tam sanca taka vysoka ako v kniznici, alebo v divadle. vrana k vrane sada, vacsinou. nepisem, ze tam nemoze byt 1 normlany clovek, napr upratovacka. ale pochop ze je to nepravdepodobne..
to ze ci nie je imbecil zistis za par hodin spolocnych chvil alebo stresujucich momentov, proste casom.