Nepravidelna menstrucacia

Príspevok v téme: Nepravidelna menstrucacia
griffin

Ahoj babenky!Mam taky vacsi mensi problem.Mam 20 rokov a uz od svojich 12 alebo tak nejako mam menstruacia,ale nemavam ju pravidelnu,ked som bola pred dvoma rokmi u gynekologicky tak mi na to nic nepovedala a ani nezistila ze by som mala nejake problemy. Chcela by som vediet ze ako som na tom a ze ci je mozne nejako dosiahnut pravidelnu menstruacia??dakujem a prosim pomozte nejako

RNG

Diosgenin, ucinna zlozka yamu,je len polotovar na hormony, Telo z neho samo podla svojej potreby vyraba rozne hormony
Hormonalna terapia, teda injekcie hormonalnych latok do tela je neprirodzeny=umely proces s umelymi latkami, ktore nie su celkom totozne s ludskymi hormonami, alebo ich zlozky su v inom pomere, ako v ludskom tele.A davka nie je postupne, ako by to telo tvorilo, ale naraz. to sposobi v tele skodlivy sok.Nepocul som este o ziadnej zlej reakcii na divoky mexicky yam(teda dioscorea vilosa, co nie je totozne z jamom=oranzovym zemiaku podobnym pakorenom), ale plno velmi pozitivnych v podobnych pripadoch.
Kedze mexickym indianom sluzil ako priloha k jedlu starocia a kvantity co z neho jedli boli ovela vascie, nez obsah par kapsul, je to velmi nepravdepodobne, ze by niekto na to mohol mat reakciu.

Vločka

majqa
viem len to čo mi lekárka povie, ak chcce zistiť moju príčinu a pýtala sa ma aj na životosprávu (nepravidelné jedenie, nadváha, diéty-kolisanie váhy), ale aj keď nemaš pravidelnú stravu, môže a nemusí to súvisieť s jej meškaním

RNG

Hladina hormonov diktuje menstruacny cyklus. Pokial nemas niekolkokrat skontrolovane mnozstva hormonov v krvi(hlavne estrogen, testosteron a progesteron)pri poruchach tohoto typu je to povacsine nedostatok jedneho alebo prebytok druheho . Medicina manipulaciu s hladinou hormonov dnes bezne pouziva napr pri antikoncepci.
Pricin na vykolajenie hormonalnych hladin je velmi vela, od stresu(posuvanie periody stresom pozna skoro kazda zena), vyzivy, patogennych procesov,ci genetiky, ako to dnes tak casto lekari hovoria.
Casto pomoze jednoducha metoda, divoky jam, ktory obsahuje diosgenin, polotovar na vyrobu mnozstva hormononov, ako som uz spomenul castejsie.Osobne poznam niekolko pripadov mladych dievcat, kde to velmi pomohlo. Z dalsich doplnkov vyzivy by som spomenul GLA(gama linoleicka kyselina, nachadza sa v pupalke=midnight primrose oil a hojne v boraku=borage oil)

Vločka

a už dlhšie obdobie ti meškava? lebo mne meškavala aj pár mesiacov, potom zrazu z ničoho nič prišla na mesiac- dva a tak dokola

kali

Mne doktorka povedala len ze to nevadi ale neviem ci to tak naozaj je. Ani neviem ci mi nejake hormony vobec robila...