Nepravidelna menstrucacia

Príspevok v téme: Nepravidelna menstrucacia
griffin

Ahoj babenky!Mam taky vacsi mensi problem.Mam 20 rokov a uz od svojich 12 alebo tak nejako mam menstruacia,ale nemavam ju pravidelnu,ked som bola pred dvoma rokmi u gynekologicky tak mi na to nic nepovedala a ani nezistila ze by som mala nejake problemy. Chcela by som vediet ze ako som na tom a ze ci je mozne nejako dosiahnut pravidelnu menstruacia??dakujem a prosim pomozte nejako

Vločka

ja nie som tiež nejaký odborník, viem iba to čo mi lekarka povie a mňa sa pýtala či nezažívam nejaké stresy záťaže a pod.,aby zistila príčinu, no u mňa sa na tom dosť podielali hormóny, mala som ich "do bludu", jeden zvýšená činnosť, druhý nízko...

kali

Ja mam tiez problem s nepravidelnou menstruaciou. Chcem sa spytat ci to nejak moze suvisiet aj s psychickymi problemami ako depresia a podobne. Je to nejaka hormonalna porucha? Alebo nemoze to byt aj naopak, ze kvoli psychickym problemom mam taky zly cyklus? Je to ale vobec dobre liecit hormonmi? moc takym veciam nedoverujem.

Vločka

majqa
no mne meškavala aj pár mesiacov, nie len dní...teraz som prvý mesiac bez HAK, tak som zvedavá či mi príde na čas ,alebo sa to začne od znova :(

RNG

Mexicky divoky jam a senovka grecka(obsah Diosgeninu, polotovaru na tvorenie roznych hormonov) casto pomozu v tychto pripadoch, tak ako aj v hormonalnych poruchach v prechode. Najdete v Bratislave vo firme Sklepareje.Niekedy pomoze aj olej z pupalky alebo boraka(midnight primrose oil, borage oil). Niekedy bylina damiana.

alida

Mne zas povedala endokrinologicaka ze ked nedostanem menzes.Budem musiet brat HAK.Ale ja nechcem.Ine vychodisko ale nie je.Tak mi to povedala.Neviete mi nejako pomoct?Co robit aby som ju pravidelne dostávala.Dakuem za vasu odpoved budem rada

Summer_

nastenocka77 ja som mavala jeden cas 7 dni a neboli moc silne skor tak akurat. To bolo vtedy ked som mala asi 3 mesiace pravidelne. Potom zase nic no a naposledy som mala asi 3 dni take uuplne slabulinke ..
Inak to sa aj ja obcas pytam. Je to strasne hlupost ten menzes :(

nastenocka77

Summer_ to s tym letom mas pravdu, ale zase potom, ked dostanem, thak mam velmi silne a dost dlho, raz som mala az okolo 15 dni :( hruuza, preco prave zeny musia mat takee problemy

Summer_

nastenocka77 nie teraz sa nechystam. Myslim ze by mi nepovedal nic nove. Ale ak este dlho nedostanem tak urcite pojdem :( A zasa teraz cez leto mi to chybat urcite nebude :)
Vločka u mna to moze byt ten isty problem preco mi meska.Ale neviem no pretoze mne to blblo aj pred tym ako som sa zacala v poodstate zle stravovat.