Nepravidelna menstrucacia

Príspevok v téme: Nepravidelna menstrucacia
griffin

Ahoj babenky!Mam taky vacsi mensi problem.Mam 20 rokov a uz od svojich 12 alebo tak nejako mam menstruacia,ale nemavam ju pravidelnu,ked som bola pred dvoma rokmi u gynekologicky tak mi na to nic nepovedala a ani nezistila ze by som mala nejake problemy. Chcela by som vediet ze ako som na tom a ze ci je mozne nejako dosiahnut pravidelnu menstruacia??dakujem a prosim pomozte nejako

oli

ahojte,tak ja mam takisto taky problemik ako vy.ja som mala menstruaciu naposledy pred 4 mesiacmi,aj to mi prisla len vdaka Postinoru,ktory som,bohuzial,musela uzit.Odvtedy nic.to bol zaciatok januara.A teraz mam ist ku gynekologicke,tak nevem co mi povie.len dufam,ze ten Postinor vtedy zabral,lebo nevidim ziadne naznaky,zeby som mala byt v tom.

Vločka

nastenocka77
ano, jedna z príčin prečo môže meškať, je aj nepravidelná strava, zlá životospráva, kolísanie váhy, stres...u mňa sa aj toto podieľalo na jej meškaní..

nastenocka77

najprv sa vam chcem podakovat za odpoved. no stitnu zlazu mam v pohode, ono si myslim, ci to nie je tym, ze som schudla.. teda teraz som trochu pribrala, ale po schudnuti som uz nedostala. a hak nechcem preto, lebo nechcem pribrat - kamoska berie a fest pribrala :(( a aj sa bojim, citala som niekde, ze mozu aj bylinne caje pomoct. Summer_ to som rada, ze sa nasla dusa s podobnym problemom. nechystas sa ju navstivit znova? myslim gynekologicku

Vločka

ja som bola v tych 16-tich a potom som sa odlmčala a prišla až v 20-tich, lebo stale to bolo to iste- bez zmeny, chvalabohu cysta žiadna, len hormóny do bludu....

Summer_

Vločka mne lekar robil ultrazvuk ze ci nemam cistu. Bo si myslel ze mozno preto mi meska. Ale nemala som a tak mi predpisal HAK.
Ale to som nechcela bo som sa bala ze by som pribrala.
A tak mi povedal ze som este mlada ze vekom to bude ok.

Summer_

Vločka a kolko si mala rokov ked si mala tento problem?
Ja som bola u lekara a on povedal ze som v poriadku. Tak nechapem.
Ako ani mne sa to nezda myslim ze mam na to vek mat to uz bez meskania ale neviem co by som mohla spravit viac ako to ze som navstivila lekara? :(

Vločka

ja som tiež s týmto problémom začala ku gynekologičke chodiť v 16r. a mne povedala, že to normálne nie je ,ak nie je pravidelná..ale čo lekár- to iný názor...závisí od dotyčného človeka...
teba Summer_ neposlala na vyšetrenia? zatial to nechala tak?

Vločka

ahoj nastenočka77
nie, nie je to normálne, ja som mala podobný problém- tiež bez menštruácie 5-6-7 mesiacov, potom zrazu prišla a tak dookola...zašla som na gyndu a zistili mi zvýšenú a zaroveň i zníženú hodnotu niektorých hormónov..radšej za ňou zajdi...mne predtým ako nasadila HAK pichla vyvolavačku..a potom som brala nejake lieky (neviem už názov)...na čas mi pomohli, no i tak som skončila pri HAK...tiež to môže súvisieť so štítnou žľazou, máš ju OK zdravú?

Summer_

nastenocka77 ja to mam preste tak isto ako ty. Niekedy mi meska aj pol roka a niekedy mam aj 2-3 mesiace v pohode. A tiez mam 17. A ked som bola u lekara povedal ze je to ok este v mojom veku /u lekara som bola asi pred pol rokom a odvtedy som este nedostala/