Darovanie krvi

Príspevok v téme: Darovanie krvi
IvanaIva

Ahojte. Chcela by som ísť v najbližšej dobe darovať krv. Viem ako sa mám v deň odberu stravovať, aj 24 hodín pred a že mám piť veľa vody a tak.
Ale môžem nejako ovplyvniť výsledky krvných testov? Tie čo sa berú pred samotným darovaním krvi? Myslím tým či mám brať nejaké vitamíny a ak áno tak ktoré, aby moje výsledky dopadli čo najlepšie. Ďakujem za odpovede

philips

Neviem ako, ale zdá sa mi, že to platí zamestnávateľ, prípadne štát.

Tie odvody sa platia tak či tak, či ti krv dajú a či nie. Čiže to v tom nehrá žiadnu úlohu.

philips

zvedavec22, tí pacienti čo ju potrebujú si za ňu tiež neplatia. Dostanú ju zadarmo a automaticky, keď ju potrebujú.

PS. Darovanie krvi sa to volá preto, lebo tú krv DARUJEŠ. A dary sú zadarmo.

zvedavec22

Zaujimalo by ma kde ta krv skonci. Vraj sa s nou kseftuje smerom na zapad kde dobre platia. Ok, mozno ju treba pri havariach. Zaujimalo by ma preco davate krv zadarmo ked vam v obchode zadarmo nic nedaju a zdravotnictvo ma peniaze zo zdravotneho poistenia.

liaa

Ahoj,
pomôcť ti môže železo a vitamín C :) Ja tiež chodím darovať krv a nejako zvláštne sa nestravujem ani vitamíny neberiem a vždy to dopadne v pohode :) hlavne vela vody a nejaký ten cukor