Veľa športujem, no už nechudnem

Príspevok v téme: Veľa športujem, no už nechudnem
centík

Ahojte, potrebovala radu. pred dvoma rokmi som začala aktivne cvičiť, začala som behavať, korčule a bicykel k tomu-každý deň niečo... schudla som z 59 kil na 52... stale si pridavam záťaž, napriklad niekedy som behavala 15-20min denne, no teraz si už dam aj 30 minutovky, ale niekedy len 15 minutovky... na našom cyklochodiku(10km tam-10 naspať plus od domu take 2+2) som dosť často, aj 4 krat tyždenne... no v jedle sa až tak neobmedzujem, no davam si menšie davky ako niekedy..... len niekdy namna pridu take chute, ty kokso, že by som s prepačenim zožrala aj celu vianočku, na to veľa masla a k tomu mlieko.... neviem ako to mam ovladať... chcela by som schudnuť ešte na 50 kil, čiže len 2 kila, no robim čo chcem a nejako už ani nechudnem...kedže meriam len 160 cm, tie 2 kilečka by mi vooobec neuškodili... neviete mi niekto poradiť?čo robim zle? mam 19, a zase až tak v strave sa nechcem veľmi obmedzovať...

centík

ebi meriam 159-160... hovoria mi že mam dosť vyšportovanu postavu, ale ja by som chcela ešte aspon 2 kila schudnuť.. len to že sa mi to nedari... niekedy sa dokažem obmedzovať, ale ja ked dostanem chute tak amen čma.... a potom ma to veľmi štve... rozmyšlala som že keby som behala aspon 40 minut denne možno by to pomohlo

odpovedam

centik, nepisem, ze to mas vylucit, ale obmedzit :-)

Daj si napr. namiesto 3 kopok ryze len jednu alebo dve a zvysok taniera pokri bohatou zeleninovou oblohou. Namiesto sladkosti si daj napr. tvaroh s lesnym ovocim a troskou medu, pripadne kefir s kakaovym praskom. Jedz aj ovsene vlocky, pripadne pohankove na ranajky - energia z nich sa uvolnuje postupne, dobre ta to nastartuje. Na veceru jedz len bielkoviny so zeleninou, sacharidy uz nie.

Je mozne, ze si uz proste akurat a tvoje telo si svoju vahu udrziava. Este pi dost tekutin...

centík

len vieš čo je zaujimave? doteraz som sa až tak neobmedzovala, a mam uplne ploche brucho, pekne vyrysovane tvrdym treningom, len to, že si dam aj hranolky, aj keks.... nehovorim že nechcem jesť zdravo, ale pride mi chore vylučiť zemiaky, ryžu, toto, hemto, tamto.. telo predsa potrebuje všetko , aj tuky...

odpovedam

Ako chces schudnut, ked sa nechces obmedzovat v strave? Bud budes disciplinova a mysliet na to, ze zdrava strava a sport ti zabezpecia kvalitnejsi, zdravsi a krajsi zivot, alebo budes samu seba podvadzat a vysledok bude tiez taky polovicny.

Vzasade plati, ze zo stravy musis vynechat cukor, obmedzit sacharidy (zemiaky, ryzu, cestoviny, pecivo)a mucne jedla nekonzumovat vobec (halusky, pirohy, knedliky, buchty atd).

Zle tuky takisto vynechaj, jedz len tie dobre tuky v za studena lisovanych olejoch (lanovy, sezamovy, kokosovy, olivovy atd) a jedz olejnate semena a orechy. K tomu pridaj vela vlakniny a bielkovin. Takuto zhruba stravu by mal mat kazdy clovek, nie je to ziadna dieta. Ale nezabudaj, ze 80% toho, ako vyzeras, je o strave, nie sporte.

Cize ked sa nechces v strave obmedzovat, sportom bohuzial absolutne nic nedobehnes.