Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tykanie vs vykanie

Príspevok v téme: Tykanie vs vykanie
shy

Nelezie vám vykanie na nervy? Mne osobne sa to vykanie zdá zbytočné, niekedy človek ani nevie či má určitej cudzej osobe vykať alebo tykať, je to také mätúce hlavne keď neviete kolko má daná osoba rokov a čo si teda môžete k nej dovoliť

keď sú ludia mladý dajme tomu do 30 rokov je divné keď si medzi sebou vykajú a zasa starší od 30 a viac je divné keď si medzi sebou zatykajú ako myslím keď sa nepoznajú

možno som tú vekovú hranicu neodhadla, neviem :)

jedulka

tykat a nebo vykat? Tentokrát to Mimulus vystihl velmi trefně.
ja som taký šťastný, že mi toto svokra ešte nenavrhla
K tomu kdo je vám sympatický tyknete aniž byste uvažovali.U některých lidí Vám to nepřejde přes ústa i když vás o to výslovně požádá.často se mi stává,že mi někteří mladí v soukromém rozhovoru tyknou a ani si toho nevšimnu,když je mi sympatická/ký.Mávnu nad tím rukou,aby pokračoval/la dál a nevšímal/la si toho.Při úředních a obchodních jednáních bych to automaticky zachovala tak jak to máme navyknuté.Když chcete porovnávat jinou kulturu,tak si také všimněte,že první na co se vás zeptají je jak se vám daří a jak se máte ....

doubledog

mne sa praveze ten koncept tykanie/vykanie velmi paci.

je to sucast nasej kultury,
aj tie relativne zlozite pravidla, ktorymi sa to riadi.

kardinal

vykanie nemusim, ak ide vsak o cudzieho starsieho cloveka, tak vykam... ak je to rovesnik, tak mu rovno tykam, a nestalo sa mi, ze by s tym niekto mal problem. Ak si niekto na to potrpi, tak mi moze fukat praskovy cukor.

winki

Milá, nápomocná, ústretová môžem byť aj keď danému človeku vykám. Prepáč ebi, ale pracujem s ľudmi a je to prejav slušnosti voči mne. Som mladá baba, ale prečo by mi mal tykať človek, ktorý je v rovnakom veku ale vidím ho prvý a posledný raz v živote a potrebuje odo mňa vybaviť určité veci.

Neporovnávaj zahraničie. Ide tu o kultúru, tradície, výchovu. Mne nepríde nič zvláštne na tom, ak vykám človeku rovnakého veku v sfére pracovne, alebo úradnej.

ebi777

winki treba si to vyskúšať v zahraničí na vlastnej koži, nie predstavovať si

mne sa strašne vyjasnilo pred očami, zmyzla čierna opona, proste tá jednoduchosť, milosť a nápomocnosť oproti Slovenskému zatrpknutému životu, prístupu

ja by som to odporúčila, každému vyskúšať,, nehovorím terza čisto o vykaní,, ale všeobecne skúsiť žiť v inej mentalite :D a to odporučujem s dobrým úmyslom, nech si človek utvorí aj iný pohľad na svet ako pozná

winki

Na úradoch, v obchode si neviem predstaviť zatykať, aj keď viem, že dotyčný človek je mladší aj o 5 rokov dajme tomu.

Harfa

mne pride dost blbe ked mam oslovit chalana alebo dievca v mojom veku alebo trocha mladsie ci starsie a mam ju oslovit vykanim. dost hlupo sa pritom citim. mlady chalan a vykat mu. a tiez mi vadi ked mi zase stari ludia tykaju automaticky. co som im vnucka?

jekh

Tá u nás to tak že ja kedz vidzím mladšoho tak tu tikam, ne hutorim. My sme taki. Gadžove sebe šicke vykaju. Za to idzeme do Anglicka.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tykanie vs vykanie - Fórum - ZDRAVIE.sk