Čo jedávate?

fialovytulen

vrchná posýpka a slivky zo slivkového koláča? čo sa stalo so zvyškom koláča? :D ty si tiež ten typ baby čo príde a zo všetkého stále odždibuje a keď ti niekto povie aby si si normálne naložila na tanier tak povieš, že nie si hladná? :D lebo niekoho takého veľmi dobre poznám :)

odpovedam - akú máš výšku a váhu a ako dlho cvičíš? koľko si vážila keď si začala cvičiť? chodíš aj na nejaké súťaže?

Žužova

tuky myslíš asi ten zbytočný syr ? či ? ja som strašne syrová..:( neviem si pomôcť milujem ho niekedy až moc :D to pečivo som si tiež dala po dlhom čase a tiež mam výčitky ...čo už

polysacharidy jedávam,cestoviny lubim,tarhoňa ryža a tak ale snažím sa pomenej,ale také vločky tých sa bojím ked maju vela kalorii ,i ked su zdravé..

odpovedam

zuzova, ved to vobec nie je vela jedla :-))) to je tak akuratne mnozstvo. akurat tam mas zbytocne tuky a malo polysacharidov...

o.m.g♥♥

Ja kupujem morske ryby su vynikajuce chodievam aj na trh tam predavaju aj zralokov a ich maso je fakt vynikajuce.

odpovedam

je pravda, ze som odkazana na ryby z beznych potravin a supermarketov, ale citim sa dobre. vacsinou kupujem lososa, pretoze ma z ryb najvyssi podiel bielkovin, az 50%. Je vsak dost drahy, takze nakupujem vo velkom, aj 2 kg, vydrzi mi to relativne dlho. Pripadne si dam ryby v konzerve, ale bez toho nalevu, pripadne v jednote maju svoje "jednotacke" ryby, maju takisto v jednej porcii az 20g bielkovin. Kuracie takisto kupujem z beznych obchodov.

Co sa tyka stravy, tak som si hladala prevazne na internete, co je protein, co je sacharid, vlaknina ci tuk. Pohladaj nieco. Ved to nie je nic zlozite :-). Casopis Muscle&fitness mal raz specialne vydanie len o strave, aj odtial mam vela info.

Zaklad je mat v strave dobre tuky (ryby, olejnate semena, orechy), bielkoviny (cca 2g bielkovin na 1kg vahy denne), sacharidov asi 1,5x viac ako bielkoviny (cca 2,5 g na 1 kg vahy), vela vlakniny (zelenina, ovocie, obilniny). ovocie na vecer uz nekonzumovat. samozrejme ziadne sladkosti, chipsy, hranolky atd.

Žužova

Dnes som mala žravý deň čiže,
ráno - cotagge a ešte plátky syra a domáci zeleninový šalát( rajčiny,uhorky,paprika a cibulka)

Olovrant - vrchná posýpka a slivky zo slivkového koláča :D

Obed - volské okolo a zeleninový šalátik opäť

Desiata- nizkot. tvaroh s jogurtom ,vlašskými orechmi,hrozienkami a škoricou
večera rožok s plátkami syra a miska zeleninového šalátu ...

večer ešte rajčinky... Ach nerada jem takto počas celého dňa :( ..ale ked tak hlavne ku všetkému dávam zeleninu..

fialovytulen

aké jedávaš ryby? mäso a ryby kupuješ v supermarketoch? tam tá kvalita asi za veľa nestojí či?

aké sú ďalšie polysacharidy, kde si sa to naučila, je na to nejaká kniha kde si to môžem naštudovať?

odpovedam

nejem spolu tvaroh so zeleninou :-)
vacsinou si dam tvaroh (niekedy s medom alebo ovocim) a zeleninovy salat az o polhodku potom. Jem v odstupoch. V podstate jem cely den, priebezne.

Stale, ked mas zeleninu, mala by tam byt nejaka salatova (salat, rukola, cinska kapusta), plus potom cokolvek, co ti chuti. ja si to obmienam. raz dam uhorky, cibulku, paradajku, inokedy zase papriku, cesnak, kukuricu, redkovku... fakt podla toho, co mam v chladnicke a co mi chuti.

Hlavne je vsak jest malo monosacharidov (jedine v ovoci) a vela polysacharidov (vlocky, cestoviny, ryzu). Bielkoviny su samozrejmost, nepribera sa z nich, ale rastie z nich svalova hmota.

Este som zabudla pripisat do svojho jedalnicka orechy a olejnate semena (kesu, vlasske orechy, lan, sezam, slnecnice, kokos) a ryby, ktorych jem naozaj vela. Len akurat dnes som bola o kuracom mase :-)

o.m.g♥♥

Ked uvarim dobry obed a tazsi tak ano len raz denne inak len nieco lahke napr.rano jogurt vecera salat s olivami a pod.ako kedy