Keď tehotná nechodí do poradne?

Príspevok v téme: Keď tehotná nechodí do poradne?
makarony

Dobrý deň ,mám takú otázku ,mojej známej dcéra má 23 rokov,je tehotná v januári mala poslednú menštruáciu v máji sa odsťahovali s priatelom,a nebola ešte v poradni a podľa jej matky ani nechodí ,je bezradná ,čo má robiť bojí o zdravie aj dcérky a jej plodu.zbytočne jej volá ignoruje ju.prosím viete v takejto situácii povedať ,čo by mohla jej matkaurobiť ,je v kontakte s rodičmi priatela jej dcérky ,ale nevedia nič robiť .čo v takomto prípade kam sa má obrátit?dakujem.

jedulka

taky si myslím.Vybrala si.Není zapotřebí hned panikařit.Důležité je, aby šlo alespon rodit do nemocnice.

winki

Presne tak, nemá nárok na nič od štátu a ešte sa môže stať, že ju bude rodiť nejaký narýchlo dostupný doktor.

odpovedam

Dakedy zeny do ziadnej poradne nechodili a ludstvo prezilo :-). Ved hadam su vsetci zdravi, ked lekara nevyhladali. Osobne by som si na toto netrufla, ale tak jedine, co moze jej matka spravit, je silno apelovat na to, aby myslela predovsetkym na zdravie maleho dietatka. Bohuzial je to zodpovednost buducich rodicov a ked s nimi nevedia pohnut, tak jedine nasilu odviest. Ale to sa pravdepodobne nestane... ale pokial viem, tak zena, co do poradne nechodi, nedostane pridavky na dieta ci nejaky iny typ prijmu. Nepamatam si presne...