Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mam narok na socialne stipendium?

Príspevok v téme: Mam narok na socialne stipendium?
AfterEight

Dobry vecer, som studentka VS.

Nevedel by mi prosim Vas niekto povedat,ci mam narok na socialne stipendium?

Ano nasla som uz nejaku kalkulacku,ale bolo to velmi komplikovane.

1,preco potrebuju vediet,ake platy mali moji rodicia pred rokom?

2. ja nepracujem,studujem, mama zaraba mesacne okolo 500e, otec je uz polroka nezamestnany. (od februara poberal polrok davky do augusta)

Nestudujem v meste mojej VS, dialka 125km

Dakujem

maros22088

Dobrý Deň chcel by som sa opýtať, či mám právo poberať socialne štipendium aj na súkromnej vysokej škole.
Vopred Ďakujem.

AfterEight

Winki,dakujem za tvoj nazor. Tu som pisala ako na poslednu moznost. Z inych for,ziadna reakcia. Ale aj tak kludne mozme toto uzavriet,na 90% nic nedostanem,podla toho co citam o soc. stipku

winki

Aftereight....inak na tieto témy sú tu špeciálne fóra, kde napíšeš otázku a človek kompetentný na to ti odpovie. Skús prelúskať google. Tu ti ľudia povedia, len to čo si myslia, alebo ich vlastnú skúsenosť.

AfterEight

Jasne,ze mame rezervu. Len mi bude luto,ak ju fakt budu musiet pouzit.setria si to na ine veci...ako ved ked o rok skoncim,ja im planujem prispievat,aj ked s nimi nebudem byvat,ale teraz ma to stve. Preco sa stat nepozera na situaciu v tomto roku,ale sleduje.co bolo pred rokom. Nech rovno posudzuju situaciu,ked nasi nemali deti (co najmensie vydavky)

AfterEight

Viem,co vsetko treba.
Dakujem aj za tvoju odpoved.
Tiez stracam nadej,aj tak to podam.
A viem,ze este podam odvolanie.
Snad to niekto pochopi,ze je teraz nezamestnany a nie,ze pred polrokom bol....

Mexy

Je to o sociálnom statuse a príjmoch osôb, ktoré sa s tebou spoločne posudzujú(s ktorými máš spoločný trvalý pobyt) myslím že za predchádzajúce zdaňovacie obdobie (pred rokom). Aspoň tak to bolo u mňa. dvakrát som sa pokúsila, neuspela som. Bolo treba potvrdenie z daňového úradu, potvrdenie od zamestnávateľa o výške príjmu rodičov, zo sociálnej poisťovne o výške vyplat. dôchodkov, z ÚPSVaR o poberaní prídavku na dieťa... už sa ani nepamätám

Dede2222

Nemáš zač, ale skús, za to nedáš nič. Možno niekoho z vrchnosti osvietilo a berú ohľad aj na súčasnosť. Vidím, že tiež vám to tak krásne poriešili, ako aj nám. Pre spomenutý fakt, že nemohli brigádovať cez semester, skončila u nás priebežne kopa ľudí, to ale nikoho netrápi, veď prečo by aj. Ľudia sa v septembri zapíšu do školy a priebežne to nechajú, pretože to finančne nezvládajú, ale škola dostane za študenta nádherné prostriedky. Ale študent nemá nárok....žiaľ, nech žije systém...slovenský...

Držím palce, nech to dokopeš nejak ten posledný rok. Veľa šťastia!

AfterEight

Sestra s nami uz nebyva, uz je vydata :)

No ked sa to berie za minuly rok,tak nemam sancu,lebo otec maval vyplatu okolo 700-750euro. Len nerozumiem,preco ich zaujima uplynuly rok,ked teraz je otec nezamestnany polroka a z maminej vyplaty by sa vsetko nedalo utiahnut.
Brigadu si nemozem najst,kedze mam rozvrh od rana do vecera kazdy den.

A uz ten posledny rok chcem dokoncit.

Skvele je nastaveny tento system.

Ale dakujem velmi pekne za odpoved

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mam narok na socialne stipendium? - Fórum - ZDRAVIE.sk