Mandle

Príspevok v téme: Mandle
V.Nyzlova

Ahojte, na internete som síce našla tisíc tém o mandliach, ale neviem si z toho vybrať, čím sa mám riadiť a už na to nemám nervy. Ide o to, že sa mi neustále vytvárajú čepy na mandliach a je to strašné. Neustále mám zapálené hrdlo,také akoby výkyvy telesnej teploty,raz mi je hrozné teplo, inokedy ma oblieva studený pot. S mandlami alebo hrdlom všeobecne mám problémy už od 17.rokov. Vtedy mi mandle mali brať,no nejak z toho zišlo, ani neviem prečo.Pred rokom som zmenila doktorku na ORL, ale tá len radila potierať jódom a že sa to spraví, robila mi krvné testy, hodnoty CRP a ASLA som mala zvýšené, ale vraj to nevadí. Nebavila ma, tak som našla iného lekára, no teraz mám dojem, že som šliapla z blata do kaluže. Neustále do mňa pchá antibiotiká, už mi je z toho všetkého hrozne špatne od žalúdka, tak omnoho viac ma to vlastne chytilo na nový rok, kedy som Silvestra slávila s horúčkami v posteli. A od vtedy sa to vlečie no des. Potom som mala asi na mesiac prestávku, prešlo mi to,aj keď v krku som cítila,že ešte stále nie je niečo v poriadku. A za mesiac buch. A bolo to tu znova. Zas nasadil antibiotika, zas to preslo na týždeň, zase nasadil antibiotika,zase to prešlo na 3týždne, ani krvné testy mi pre istotu tento nerobí. Prosím poraďte, som maximálne zúfalá už, schudla som od nového roku čo mi síce vyhovuje, ale nie zas takýmto štýlom. Naviac, na ľavej strane krku mi aj po antibiotikách stále zostáva červený fľak. Doktor vraví, že je to v pohode, ale mne to tak nepríde. Teraz sa cítim lepšie, lebo som zase po dobratí antibiotík, ale mám strach, že sa to znovu vráti. :(

V.Nyzlova

Ach jo, presli este len dva dni od dobratia antibiotik a uz zase ma to chyta :( Uz zas mi to hrdlo puchne ale je divne, ze len z jednej strany. Ach jo. Savun, ale tedka si vravim, ci by mi to z krvnych testov zistili, ked mam v sebe tolko antibiotik a krvne testy by mi mozno stejne ukazali zapal alebo tak nejak. No uvidime, co bude az bude. Ale mam dojem, ze budem musiet opat zmenit lekara. Uz ma to serie, pretoze si hladam pracu a ked som sa dostala na pohovor, na druhe kolo som uz nesla, lebo som nemohla hovorit. Hmmm a na gastro sa bojim sakra :(

savun

najskor jej dala lekarka zobrat z krvi protilatky na lepok a tie jej prisli pozitivne , tak potom sme isli na gastro , kde jej spravili obery, hadicku a vzorky z tenkeho creva - musia byt to je potom 100 percentna diagnoza , skus mozno mas tento problem tiez ...ona nemala ziadne problemy so zaludkom a travenim a vidis zistili jej ju , lekarka hovorila , ze to ma suvis s mandliami a mala pravdu

V.Nyzlova

Po pravde by som si ich uz aj vybrat dala, uz sa mi nechce motat sa v tomto bludnom kruhu, ale lekar vravi, ze nie je k tomu taky vazny dovod :( Este pockam, co z toho vznikne, mozno to uz bude dobre, ale po pravde ked sa divam do hrdla a vidim na jednej strane zacervenanie, tak moc tomu neverim. Dnes som si akurat kupila biopron, probiotika, tak dufam, ze mi to tu mikrofloru zaludku upravi, ci obnovi.
Savun, prosim ta, ako tvojej dcerke zistili celiakiu? Iba z krvi?

savun

daj si zobrat odbery na lepok , uvidis , ze sa ti potvrdi celiakia , mas nou oslabenu imunitu a preto tie stale zapaly...mandle vzdy suvisia s celiakiuo , ked prejdes na dietu tvoj stav sa rapidne zlepsi ako aj mojej dcere , ktora mala taketo problemy , ze skoncila az na infekcnom a potom na ORL , kde jej ich vybrali lebo mala uz na nich az abscest - zhluk hnisu , ze nemohla ani otvorit usta ....mala oslabenu imunity a doktorka jej vysetrenim zistila , ze je to z celiakie a teraz s dietou je konecne zdrava , lebo jej do tela idu ziviny , ktore predtym nemala...