Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mam HPV, čo dalej?

Príspevok v téme: Mam HPV, čo dalej?
Hpv_prenasac

Asi mam hpv. Prave som sa dozvedel ze moje dve predchadzajuce ex maju hpv a museli im zrezavat konceky krckov. Buduci tyzden idem k lekarovi. Je tu niekto kto s tym ma skusenost? Ako dalej, ked sa to neda vyliecit, bude nakazena kazda moja priatelka? Vraj to prejde aj cez pory kondomu. Ale co ak budeme planovat dieta?

kolos

Ahojťe ťieš mám HPV A viem čo asi preživaťe.Nieje to jednoduché sa stim zmieriť.Najhoršie je najsť sy partnerku ktorá by to akceptovala.Mám 26 rokov a oto je to vedšia rana na duši.Skoda že ňiesu viac stránky pre ľudi s touto diagnozov aby si mohli vymieňať názory a podobňe.Rád by som sa zoznamil so ženov s touto diagnozov aby sme sy boli rovný.No rád aj pomôžem a poradim ako viem kľudne mi môšťe napísať na môj e mail majo999@centrum.cz

kafor

Zdravim vás ťieš mam HPV a viem čo pzeživaťe.Je to velká zaťaž pre mladého človeka.Nieje jednoduche sa stim zmieriť.Najhoršie je najsť sy partnerku ktorá by to akceptovala.Mám 26 rokov a oto je to vedšia rana na duši.Skoda že ňiesu viac stránky pre ľudi s touto diagnozov aby sy mohli vymieňať názory a podobňe.Rád by som sa zoznamil ženov ktorá ma ťieš túto diagnozu aby sme si boli rovný.No rád aj pomôžem a poradim ako viem môšťe mi napísať na môj e mail, majo999 dakujem.

deloyka

katuska,ak ma chlap HPV nevadi?
preco dalej pises,ze sposobuje casto u ludi,ktori praktizuju oralny sex rakovinu?
vseobecne je znamy pripad Michaela Douglasa,ktory prezradil z coho dostal rakovinu hrtana
si nejako protirecis..

katuška...

ak má chlap HPV nevadí. Tebe sa nič stať nemôže. Ale na 100 percent nakazíš každú partnerku. Potom záleží na ich imunite, či HPV potlačia a zmizne alebo nie. Táto choroba má 5 štádií.
I. nič neznamená
II. takisto nč
III. už sú náznaky a sleduje sa žena na gyn. každý pol roka. Ak do tusím troch rokov nezmizne, ide sa na konizáciu krčka mat. ( nájdi si na googli)
IV. je už vážny stav a okamžite sa ide na konizáciu
V. je už rakovina

Ale nakazíš každú, žiaľ. Si prenášač. Žiadne lieky ani vitamíny na to nie sú ani u žien ani u mužov.

V prípade tehotenstva treba o tom informovať gynkologa.

No a HPV sa naozaj môže preniesť aj do úst orálom a spôsobiť rakovinu. Je to častejšie ako si myslíme. A toto je vážne. Príznaky sú ako u chrípky, bolesť hrdla, kašel. Potom to prejde a naraz bum a je neskoro.
No a je pravda, že kondom nákaze nezabráni. A od nákazy po prepuknutie choroby môžu prejsť aj ROKY.

Ale hlavu hore. Patrilo by sa každej partnerke o tom povedať ale priznajme si, potom by sa na teba vykašľala. No tak si to nevšímaj. Modli sa, aby mali silnú imunitu a telo nákazu zničilo a oni o ničom ani nebudú vedieť.

deloyka

ci bude nakazena kazda tvoja kamaratka je jedna vec
druha vec je,ze rakovina ustnej dutiny a hrtana sa z 60-80% prenasa oralom od nosicov-nosiciek HPV

L.Borgia

kondómy nechránia plne pred infekciou, pretože vírusy sú menšie ako pory latexového kondómu. Vírusy sa nachádzajú na koži v oblasti pohl. orgánov čiže aj v okolí konečníka a oblasť mieška môže byť tak isto infikovaná vírusom HPV a kondómom je chránený iba penis. ... bradavice môžu mať plošný vzhľad, niekedy sú sotva viditeľné voľným okom. Pri pohlavnom styku dochádza ku kontaktu vaginálneho ústia s kožou mieška a riziko prenosu je väčšie.

Nepíšeš, aké konkrétne príznaky infekcie máš, ale muž vyhľadá urologa vtedy, ak si spozoruje nejaké kožné al. slizničné zmeny na penise.

k tomu plánovaniu potomstva - najviac žien je infikovaných HPV vo veku, keď rodia deti. Infekcia HPV nemá žiadny vplyv na priebeh tehotenstva, s HPV môžu ženy normálne otehotnieť, donosiť aj porodiť zdravé dieťa.

RNG

Dnes maju ludia v tele hromady roznych virusov, preto je rozumne si zvysovat viralnu imunitu, aby telo s pomocou vedelo tieto virusy a ich skodlivu cinnost aspon ucinne potlacit, aj ked nie vynicit.Ked potlacis vyrusy je aj prenos podstatne menej pravdepodobny, nielen poskodenie tela nimi. Viac na to najdes cez Google.sk pod rng, herpes kde som uviedol plno antiviralnych doplnkov od slabsich po najsilnejsie. Samozrejme treba brat z nich viacero a obmienat z casu na cas.
Mnohe z nich maju v tele aj ine funkcie.
Treba sa branit, nie vyckavat, az tieto potvory narobia v tele paseku.
Ja sa drzim stareho vojenskeho hesla: "najlepsia obrana je utok"

proti

A mal by si vedieť že vo fórach sú platení diskutéri ktorí konajú v súlade s tým čo sa píše v tej knihe.

ni-ka

daj si urobit tie testy...aj mne robili konizaciu,nie je to nic prijemne...a ak mas hpv a z nejakej priciny sa ti oslabi imunita tak moze prepuknut do vaznejsej podoby...je to ako u zien-ak su zdrave,ich imunita udrzi hpv pod kontrolou...ak maju oslabenu imunitu tak hpv sposobi bujnenie buniek z ktorych sa moze vyvinut rakovina-preto sa robi konizacia kde sa poskodene tkanivo odstrani.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mam HPV, čo dalej? - Fórum - ZDRAVIE.sk