chcem druhé dieťatko, ale...

Príspevok v téme: chcem druhé dieťatko, ale...
čakanka

Chcem druhé dieťatko, ale môj partner nie.Sme finančne zabezpečení, to čo potrebujeme máme, máme obidvaja zamestnanie.Obidvaja sme v práci veľmi ambiciozny, ja ešte trochu viac ako moj partner, aj napriek tomu chcem do toho ísť. Náš syn má 12 rokov, prijal by veľmi rád súrodenca a ja už nechcem dalej čakať, nemám už 20. Poradte mi, co mám urobiť, ako ho mám prehovoriť, som z toho zúfalá.

bez

Čakanka porozprávaj sa snim otvorene práca a kariera a peniaze nie sú všetko asi kôli nej zabúda na to podstatné v živote.Držím palce

mar

Ale preco nechce partner druhe dieta?Aky ma na to dovod?To som nejako nevyrozumela.To o tom zabezpeceni a tak to su Tvoje vysvetlenia ,ale preco nechce on?S tym vysadzanim antikoncepcie bez vedomia partnera ,neviem ci je to vhodne,skor to riesit inac.Ake su skutocne dovody.Nechce dieta vobec,alebo s niekym inym?Prepac za taku otazku,ale vselico je mozne.

donitka

Ja to poznám, presne ako opisuješ.Je schopný ma vziať "po všetkom " do kúpeľne a umyť si ma sám a ešte ma pošle aj dvakrát na wc-aby vo mne náhodou nič nebolo.Skús zistiť príčiny...Požiadaj ho, že ti roky utekajú a ty si to nevýslovne želáš.Ja som neni zástancom žiadnych nefér vysadzovačiek HAK, lebo viem z vlastnej skúsenosti, že sa to just nepodarí.Ja som rok akože užívala HAK,dávala som si to pred ním(Bekomplex v obale HAK), nedával si pozor,ale tehotná som neostala-celý rok!Potom sa mi niečo stalo, vzali ma do nemocnice a v návale strachu, ľútosti a všetkého toho tlaku, som mu povedala, že mi bolo ľúto, že si to tak veľmi neželá a práve so mnou mať dieťa,že som klamala a je mi to ľúto.Na moje obrovitánske prekvapenie hneď ako som sa dala do kopy, vrátila sa z nemocnice, vôbec si pozor nedával a do dvoch mesiacov som otehotnela.Bolo to naozaj plánovane a z lásky.Ako z rozprávky...pochopil, že mi na tom veľmi záležalo a urobil to pre nás...no ale ďalšie dieťa určite nechce...Tak máme každý jedno svoje z prvého a jedno naše spoločné.

čakanka

HAK neberiem, ani som ju nikdy nebrala, keby som teraz tak povediac začala bolo by to podozrivé.Rada si niekedy spravím po svojom, ale na toto nemám.

slavina

No tak mu to nepovedz a zahraj náhodu.ak berieš HAK,tak ju vysaď,ale tak,aby manžel nevedel.Viem,že takéto nepekné veci by sa v manželstve robiť nemali,ale občas si treba urobiť po svojom..

donitka

ja mám 11 ročného syna z prvého manželstva a s druhým mužom mám zasa chlapčeka-2r.Tiež by som chcela veľmi ešte dievčatko,ale manžel nechce ani počuť.Vraj je to finančne aj fyzicky vyčerpávajúce,on má po 40,ja tesne po 30.Vraj sa už na to necíti.Niekedy mi to príde trochu ľúto.On má z prvého manželstva dcéru,takže má aj chlapca aj dievča,ja mám mojich dvoch synátorov.Možno by som sa potešila, keby povedal, dobre mamina, tak ostaň ešte doma, jedno, či dve, to už je jedno.Aj tak neplánujem vrátiť sa po troch rokoch do práce, dohodli sme sa, že je to takto ok, že malý nepôjde hneď do škôlky,takže by to bolo naozaj fajn.Neskôr už na to bude neskoro, v 50-tke mi predsa deti robiť nebude..Netlačím ho do toho nasilu, tiež som ešte unavená a vyčerpaná kojením.Chcem si vychutnať letnú dovolenku,v podstate je nás plné auto, keď dakam ideme...Len ma to niekedy trošku zamrzí..akoby mi neveril, že to zvládnem, alebo nie som tá vyvolená, s ktorou plánuje kŕdeľ detí...viem že ma ľúbi,a ja ho akceptujem, veď je naozaj strašná doba, a keď si predstavím ako mi bolo celé tehotenstvo zle, ako som preležala týždne na rizikovom...čo ak by aj toto neprebiehalo podľa predstáv, kto by sa mi staral o mimino a staršieho syna?Myslím, že ak nemám dievčatko, nevadí,asi mi to bolo takto súdené...keď by som ho nútila,asi by bol iba nervózny a aj tak by sa na to netešil,radšej to nechám tak.Ty sa s ním otvorene porozprávaj, jedno dieťatko je málo a môj veľký syn sa veľmi potešil bábätku,a veľmi mi s ním od začiatku pomáhal, malý ho zbožňuje, venujú sa jeden druhému a aj keď nie sú úplne pokrvne vlastní súrodenci,sú zlatí a ľúbia sa...