Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Povinná vojenská služba

Príspevok v téme: Povinná vojenská služba
V.Nyzlova

Ahojte,

tak ma napadla ďalšia téma a zaujímalo by ma, čo si o tom myslíte. Pri svojich kamošoch i mladších ročníkoch si občas vravím, že je škoda, že neboli na vojne. Sama som na vojne nebola, takže ak sa tam naozaj diali nejaké nekalé veci, tak hold, netuším. Ale občas si pri priateľovi vravím, že škoda, že nebol na vojne :)
Súhlasíte, alebo mi budete oponovať? :)

Nina.

To je taká blbosť aby ženy museli absolvovať povinnú vojenskú službu. Ženy na vojnu nejsú vôbec stavané. To je ako chcieť od chlapov aby začali rodiť. Každý má proste tie svoje možnosti a povinnosti, len chlapi v poslednej dobe nemajú takmer žiadne.

excentrik

Sejla to mas odkial, ze navarit vie kazdy? Ja hovorim navarit tak, aby sa to dalo jest. A to teda fakt nevie kazdy/kazda. A prepac, ale ak zena nevie varit resp. nerada vari, tak naco by mi akoze bola v domacnosti? :-D Ty si este asi nestretla poriadnu rozmaznanu mestsku fiflenu.

Iveta Michael

V zásade nesúhlasím!

Nič čo je povinné a vynútené nepovažujem za klad,ale...

v takom Izraeli majú povinnú voj.službu aj dievčatá :) a mám za to že tú vojnu by si zaslúžili skôr aj ženy podaktoré ale vojenčina ako taká je podľa môjho názoru zlá!

Profesionáli - to áno! Ale tam je zasa riziko aj straty života,keď nevieš kam ťa vyšlú na Mission Imposible :)

Záver: vojenčina NIE !

0vecka

2 petulo070707 vobec nechapem ako ti PVS zabrani aby si sa stal salkoholik alebo nezamestnanym..skor naopak bolo vzdy dobrym zvykom ze ak si este nebol na vojne tak ti nedali pracu a ked si tam uz bol tak si bol moc stary a bez praxe...

petulo070707

myslím že je veľmi zle, že zrušili povinnú vojenskú službu, dnes chyba mužom priebojnosť, samostatnosť, schopnosť riešiť problémy a prekážky, vedieť sa samostatne o seba postarať, vedieť spoľahlivo založiť rodinu,na vojne sa naučili upratovať,variť, žehliť, ale aj vedieť disciplinovane žiť a počúvať nadriadených, bez toho aby odvrávali, všetko trepalo hneď urobiť ,aby mal kľud, pred vojnou bol dieťa,ale z vojny sa vrátil muž tvrdý,spoľahlivý,usilovný,čestný,pripravený čeliť ďalšej etape života, dnes je mládež aj v dospelosti na ťarchu rodičom, vždy sa spoliehajú na ich pomoc a priživujú sa,ved keď sú dospeli by mali naopak splácať to čo rodičia do nich investovali a súčasne si šetriť na starobu, pritom ešte udržať a uživiť rodinu, byť otcom a tým vzorom pre rodinu, neleňošiť a priživovať sa na manželke a nerobiť z nej len slúžku, preto manželky strácajú oporu u svojho manžela a tým sa vytvárajúcu istoty a nastáva rozpad rodiny....muž neudrží rodinu strachom keď príde opitý z krčmy a prepije aj tie posledne peniaze na stravu,zbije ženu a deti a mysli že ma za sebou pekný deň, ale udrží láskou,starostlivosťou o ňu,pracovitosťou, keď zabezpečí aby manželka nemusela mať strach čo navari hladným deťom,čo bude zajtra? ...

Matyo

PVS už nebude z jedného prostého dôvodu a to, že štát už rozpredal takmer všetky kasárne, mladých brancov by nemali kam ubytovať, jedine že vyženú študentov z intrákov...

0vecka

2 henry ake problemy? a co je podla teba definicia muza... ja mam potvrdenie ze som muz v obcanaku a to som na vojne nebol... dokonca som odingoroval odvod

Sejla

Určite by som neposielala chlapov na vojnu, možno by sa zišlo niektorým ľuďom naučiť disciplíne (aj mne), ale nie takouto formou. Šikana ešte nikomu neprospela, veď poznám tie staršie ročníky, čo boli na vojne, veľmi dobre. Celý zvyšok života si poniekorí vyburujú svoje komplexy na ostatných, hlavne na rodine.
Excentrik, navariť vie úplne každý, na to netreba žiadny talent prosím ťa, keď niektoré ženy nevaria tak preto, že nechcú. Ale posudzovať podľa toho kvalitu ženy?? Tak ako žehliť, prať, upratovať, rovnako na to má chlap, aj žena predpoklady, je to z núdze cnosť, nie nejaká super zručnosť.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Povinná vojenská služba - Fórum - ZDRAVIE.sk