Žlčnikove zachvaty a strava

ambrozia

No určite nie je vhodné piť na žlčníkový záchvat pivo. Sama som mala pred 2 týždňami záchvat a po pive sa to ešte zhoršilo. A minerálky sa tiež nemajú piť stále. Najvhodnejšia je čistá voda.

flegma

jedulka - ked uz ides druhym radit, tak aspon nie somariny
zlc je zasadita, lebo obsahuje prevazne alkalie, to sa uci uz na zakladnej skole, na to netreba ziadne medicinske vzdelanie
a nezabudni ma nahlasit adminom, ze na teba utocim

kabel

"žlučník je překyselený taková sklenička minerálky mu udělá záchvat, kdežto pivo je zasadíte a dělá jen dobře"
nespravne a nelogicke tvrdenie

kabel

chcela by som len upozornit, ze zlcnik nie je prekysleny, pretoze zlc je zasadita
a co sa tyka piva, tak zasadita je len Plzen

RNG

Prebytocne tukovobielkovinne zluceniny(cholesteroly) sa v peceni vyrabaju najma z prebytocnych cukrov.
A tie sa vylucuju so zlcou a ked je tato prilis koncentrovana v zlcniku, tak zacnu z nej zlozky krystalizovat. Preto si treba riedit zlc a podporovat zlcotok a vyhybat sa prebytocnym cukrom , najma fruktoze vo vacsich mnozstvach a tiez vyrobkom z jemnych bielych muk. A nevyhybat sa potrebnym neposkodenym/neznicenym tukom, lebo tie podporuju pravidelny zlcotok.
Na znizenie vyroby chpolesterolu sa da pouzit napr policosanol(40 mg) a Red Yeast Rice( 2 gramy)

jedulka

vyhýbej se jak čert kříži jídlům,které tvému žlučníků vadí.U mě to bylo všechno smažené,mastné ale i třeba milující česnek,ale ten se dá nahradit.Cola je taky pěkná mrcha.Sladkosti některé a když už tak od všeho jen malilinkato ....raději nic.Když si budeš všímat řeč svého těla otřeseš se sama při jídle,které budeš mít na talíři,takové nejíst ...

jedulka

jak jsem přišla ke žlučníkovým kamenům? chtěla jsem jist a pít zdravě.Tak jsem pila dva roky v kuse jen minerálku.Když jsem došla k doktorovi s bolestma a řekla mu i moje skvělé zdravotní postupy v pití,dostala jsem vynadáno, že kdybych si raději dala jedno pivo, neudělali by se mi kameny.